Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Online barátok? Ez ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Online barátok? Ez ennyire elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a barátom (47) arra van kiakadva, hogy vannak online (férfi) barátaim, akik évek óta írnak, én is írok nekik. Négy-öt éve soha nem akartunk összejönni, vagy semmi ilyesmi. Tudnak a barátomról, tiszteletben tartják, hogy kapcsolatban élek (egy éve), nem akarnak felszedni engem (45 éves nő vagyok). A párom totál ki van rájuk akadva, meg akarja tiltani, szivat, bánt velük, hogy mit tudunk mi beszélni, miért nem hagyom őket, és beszélek csak vele... Hát velük is csak akkor beszélek, amikor nem vagyok a barátommal, szóval a közös időből nem vesz el ez a dolog.

Most tényleg egy olyan személlyel, akivel hat éve chatelek, sosem akartunk összejönni, egy teljesen korrekt ember, akibe NEM vagyok szerelmes (istenem 🤦 ), meg kellene szakítsam a kapcsolatot? Csak, mert az aktuális párom féltékeny a vele töltött időre (amit nem a közösből szánok rá)?

Vagy nekem van igazam, hogy nem hagyom, hogy kalitkába zárjon, és megkötözzön? (Nem hinném, hogy Szaudi Arábiában élünk, ahol ez egy nőnek tilos, és nem is látok semmi rosszat benne).

Túlzok? Túloz?

PS ukben élek, egyedül, néha hetekig hónapokig senki nem nyitja rám az ajtót, és legalább van kinek írjak két sort online... Ez kell a mentális egeszségemnek :( sokszor a lelket tartják bennem, és ezt a barátom nem érti meg :(

(kb három ilyen személyről van szó, nem harmincról!)


2022. aug. 18. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Én se szeretném, ha a férjemnek online barátnői lennének.
2022. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor se, ha már jóval hamarabb meglettek volna neki, mint te? Akkor se, ha tudod, hogy sokszor a mentális egészsége múlik rajta?
2022. aug. 18. 14:57
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

1

ez téged minősít!


kérdező, hívd fel a NANE-t és kérdezd meg tőlük, h. ez okés-e.

de megmondom neked,nem!


ha elzár mások elől, akkor hatalmat gyakorol feletted, és ez érzelmi-lelki bántalmazás.


autonóm ember vagy, jogod van az emberi kapcsolatokhoz, több éves barátságok ápolásához.


a helyedben kidobnám ezt a faszit! birtokolni akar!

2022. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
olvass utána bántalmazó kapcsolat jeleinek. Barátoktól való eltiltás az egyik. Utána majd a barátnőid következnek
2022. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 harebell ***** válasza:
92%
Jogod van a barátaidhoz. Nálam ez szakítóok lenne, ha megpróbálna eltiltani tőlük és nem tudnám ezt vele megbeszélni.
2022. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%

Nane? Elzár? Gyerekek, ti fordítva ültök a lovon.

Vannak a férjemnek nőismerősei abból az időből, mielőtt engem megismert volna. És vica-versa. De nem csetelgetünk velük. Mondjuk mi mentálisan egészségesek vagyunk és nem külön élünk.

2022. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
Hát te sem vagy normális, hogy a párod mellett másokkal chatelgetsz. Nekem sem tetszene, ha a párom mellettem más nőknek írogatna.
2022. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%

Itt nem azzal van a gond, hogy elfogadhatatlan-e vagy sem, hanem, hogy miért nem olyan barátaid vannak, akiket személyesen is ismersz? Vagy miért nem vele beszélgetsz inkább? Nem túl egészséges dolog online barátokat tartani, akikkel csak írogatsz. Főleg azért nem egészséges, mert ezek szerint vannak dolgok amiket nem tudsz megbeszélni a pároddal/barátaiddal, és online barátok kellenek hozzá, hogy betöltsék ezt az űrt.

Az pedig már egy teljesen más téma, hogy vajon az igazi barátaidra is féltékeny-e/féltékeny lenne-e.

2022. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

6

ostoba, nem neked mondtam a nane-t, hanem kérdezőnek!

2022. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

8


de mekkora hülyeséget mondtál, bszki!


2022 van, covid, háború, a globális világ neten át kommunikál.


hol van az előírva, h. csak lokálisan lehetnek barátaid? akkor bezárod magad egy szűr földrajzi térbe.


az, h. az embernek vannak barátai, nem jelenti azt, h. a párját elhanyagolná.


van, amit jobb egy baráttal megbeszélni.


kérdező, lapátra a csávódat és tartsd a kapcsolatot nyugodtan az online barátaiddal.

2022. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!