Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Online barátok? Ez ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Online barátok? Ez ennyire elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a barátom (47) arra van kiakadva, hogy vannak online (férfi) barátaim, akik évek óta írnak, én is írok nekik. Négy-öt éve soha nem akartunk összejönni, vagy semmi ilyesmi. Tudnak a barátomról, tiszteletben tartják, hogy kapcsolatban élek (egy éve), nem akarnak felszedni engem (45 éves nő vagyok). A párom totál ki van rájuk akadva, meg akarja tiltani, szivat, bánt velük, hogy mit tudunk mi beszélni, miért nem hagyom őket, és beszélek csak vele... Hát velük is csak akkor beszélek, amikor nem vagyok a barátommal, szóval a közös időből nem vesz el ez a dolog.

Most tényleg egy olyan személlyel, akivel hat éve chatelek, sosem akartunk összejönni, egy teljesen korrekt ember, akibe NEM vagyok szerelmes (istenem 🤦 ), meg kellene szakítsam a kapcsolatot? Csak, mert az aktuális párom féltékeny a vele töltött időre (amit nem a közösből szánok rá)?

Vagy nekem van igazam, hogy nem hagyom, hogy kalitkába zárjon, és megkötözzön? (Nem hinném, hogy Szaudi Arábiában élünk, ahol ez egy nőnek tilos, és nem is látok semmi rosszat benne).

Túlzok? Túloz?

PS ukben élek, egyedül, néha hetekig hónapokig senki nem nyitja rám az ajtót, és legalább van kinek írjak két sort online... Ez kell a mentális egeszségemnek :( sokszor a lelket tartják bennem, és ezt a barátom nem érti meg :(

(kb három ilyen személyről van szó, nem harmincról!)


2022. aug. 18. 14:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

#10

Te nagyon buta lehetsz. Azt írta a kérdező 4-5 éve vannak meg az online barátai, tehát még covid előttről... Szerinted ez egészséges? Elég szomorú, ha neked sincsenek igazi barátaid, mert ha így gondolod, akkor ez a helyzet.

Teljesen más lenne a szituáció, ha olyan emberekről lenne szó, akit személyesen is ismer hosszú évek óta. Mondhat bárki bármit, de egy embert csak neten nem fogsz sose megismerni igazán. Akinek csak netes barátai vannak, annál valami gond van.

2022. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ostobám: tisztában vagyok vele, hogy a kérdezőnek szántad. Én meg a te hozzászólásodra reagáltam. Ostoba.
2022. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nekem annak igazi, helyi barátaim,meg van 1-2 online is,akik messzebb laknak. Mégis hogy tartsuk a kapcsolatot? Igen, van 1-2 nő barátom is. Soha eszünk ágában nem volt meg nem is lesz szórakozni egymással.

Sőt , még az ex anyósommal is 1-2 hetente beszélünk,pedig már lassan 4 éve semmi közöm a lányához 😅


Semmilyen negatív hatással nincs a párkapcsolatomra,tud róla az asszony is,de leszarja mert nem ezen múlik egyikünk önbecsülése meg a bizalmunk se.

25F

2022. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem lényegtelen, hogy online vagy IRL barátokról van szó. Ha az online barátokat tiltani akarja tőled, akikkel a virtuális világon kívül nincs semmilyen kontakt, akkor valószínűleg az IRL barátokat is tiltaná tőled.

Számomra ez minden formában elfogadhatatlan, de így, hogy "meg akarja tiltani, szivat, bánt velük", azonnal megmutatnám a pasinak, hogy merre van az ajtó.

Ez bántalmazó magatartás, és ha jól értem, még az elején vagytok a kapcsolatnak. Ez idővel csak súlyosabb lesz, az ilyen férfinak pszichológus kell, nem párkapcsolat.

2022. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%

#13

Komolyan ennyire értetlen itt mindenki?? A kérdés kimondottan online barátokról szólt. Szerintem jogosan feltételezem, hogy ezekkel a személyekkel a kérdező sose találkozott. Úgy vélem azt is jogosan feltételezem, hogy más barátai nincsenek, hisz akkor hozzájuk fordulna, mikor veszélyben érzi a mentális egészségét. Szerintetek ez egészséges? 6 éven át chatelni valakivel és barátnak nevezni? Lehet a párjának is pont az a problémája, hogy minek írogat olyanokkal, akiket nem is ismer igazán. Akkor pedig teljes mértékben igaza van.

2022. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 harebell ***** válasza:
100%
#15 Az, ha valakinek nincsenek a környezetében "valós" baráti kapcsolatai, talán sajnálatos, de az egyáltalán nem probléma, ha neten talál olyan embereket, akiknek meg tud nyílni, akikkel tud őszintén beszélni. Van, akinek ez írásban jobban megy, van, akinek ez egy távoli személlyel jobban megy (nem mindenki szeret személyesen lelkizni, nem vagyunk egyformák), de az is lehet, hogy egyszerűen csak így alakult. Nem is ezt kell megítélnünk, a lényeg az, hogy a kérdező párja nem szabthatja meg, hogy tarthatja-e velük a kapcsolatot. Elmondhatja a véleményét, az érzéseit, az esetleges fenntartásait, de ennyi, a tiltás, bántás nem normális reakció.
2022. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

15, nem, nincs igaza. Nem az új pasi, meg úgy általában nem más emberek reszortja meghatározni, hogy valaki kit tarthat barátnak az életében.

Persze, zavarhatja, de akkor ne jöjjön össze vele. Ha meg ennek ellenére mégis együtt van valakivel, akkor fogadja el, hogy a másik önálló és szabad ember, akinek a döntését tiszteletben kell tartania.

2022. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Barnabas333 ***** válasza:
89%
Nekem is van 1-2 online barátnőm, szerintem ebben semmi rossz nincsen. 45F
2022. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%
Persze akik a kérdezőnek adnak igazat, azok fel lettek pontozva, de szerintem akkor sem normális online férfiakkal chatelegetni, akikkel nyilván sose találkozott.
2022. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 harebell ***** válasza:
100%
#19 De egyszerűen még csak nem is ez a kérdés, hogy normális dolog-e, hanem hogy ha valamit nem tartunk annak, nem jövünk össze olyan emberrel és kész. Összejönni vele és tiltani, bántani, na az a nem normális.
2022. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!