Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljunk, hogy újra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljunk, hogy újra rendben legyünk, és megjavítsuk a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretném előre leszögezni, hogy nem szakítani szeretnék, hanem tényleg megjavítani a kapcsolatunkat, és ehhez szeretnék segítséget, tanácsot kérni.


Én vagyok a nő, párommal 5 éve vagyunk együtt, két éve együtt is élünk. Kb másfél éve közös vállalkozást viszünk, ami tudtuk nehéz lesz. Sajnos fél éve elkezdett megromlani a kapcsolatunk. Egyre többet veszekedtünk, majd veszekedés után úgy tettünk mindketten mintha mi sem történt volna. Soha nem ültünk le igazán átbeszélni. Úgy érzem, hogy amikor rászántuk magunkat nem tudtuk, hogy mit mondjunk. A dolgok odáig fajultak, hogy kb egy hónapja közölte nem tudja szeret-e, viszont szakítani nem akar, mert szeretné megjavítani a kapcsolatot.

Utána kb 3 hétig egymáshoz sem értünk, ami azért volt furcsa mert egy ágyban aludtunk, olyan volt mintha lakótársak lennénk, akik egy ágyban alszanak. 3 hete ismét rákérdeztem, hogy még mindig úgy érzi nem szeret? Azt mondta nem tudja, én mondtam neki, hogy szeretem és szeretném ha minden olyan lenne mint régen. Ő erre azt mondta, hogy úgy érzi ami volt elmúlt. Összetörtem, de jött a csavar az egészben, hogy rá pár napra elkezdtek javulni a dolgok, ami kb két hete volt, még mindig olyanok voltunk mint a lakótársak, viszont újra viccelődtünk egymással, beszélgettünk, néha egymáshoz értünk, és rájöttem, hogy maga az érzelem, amikor nem csak megszokásból érünk egymáshoz mennyire hiányzott. Komolyan borzasztó jó érzés volt amikor hetek után mondott valamit és hozzáért a karomhoz. Szerintem ő is így volt vele, mert egy hete magától hozta fel, hogy nem veszekedtünk és mennyire hiányoznak neki az érintések. Sajnos vagy nem sajnos, még aznap lefeküdtünk, mai napig azon gondolkozom, hogy sok volt, lehet várni kellett volna még. De utána minden olyan lett mint régen, ismét azt mondta szeret, sokat bújt, egészen máig. Ma egy nagyon apró dolgon összevesztünk ismét. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam nagyon óvatos lenni vele, de úgy érzem pengeélen táncolunk és a nehezen kivívott idilli napokat egy apró kis hiba is darabokra tudja zúzni. Mit tanácsoltok, van valami taktika amivel tudunk javítani a kapcsolaton? Nem tudok érzelmileg elhatárolódni így nem tudom józanul végiggondolni. Én sajnos túl tapadós vagyok és a veszekedések után mindig megyek hozzá, párom pedig nem bírja ha nemet mondanak neki, részben mert az apja is ilyen, részben pedig mert a szülei kicsiként mindent megengedtek neki. Nálam pont ellenpélda volt, kb soha semmit nem kaptam meg és soha semmit nem engedtek nekem, ezért mindig bizonytalak vagyok mindenben.


28/N



2022. aug. 22. 00:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%

kuka!


eleve nem maradnék olyannal, aki többször kijelenti, h. már nem szeret.


zavarna, h. neki nem lehet nemet mondani, olyan, mintha uralkodna rajtad, te meg alá mész, tapadsz rá, tojáshéjon jársz, nehogy megbántsd, és biztosítod őt róla, h. szereted.


én ezt nem csinálnám tovább.


egy autót meg lehet javítani, bár nem mindig, de egy kapcsolat nem úgy működik, mint a tárgyak...

2022. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szia, ne haragudj de pont ezért írtam, hogy nem szakítani szeretnék, hanem megjavítani
2022. aug. 22. 00:38
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Lehet te szeretnél valamit, de ha nem lehet megjavítani, akkor tök mindegy mit akarsz. Jelen esetben is ez a helyzet, ugyanis ő nem akarja ezt. Ha a fejed tetejére állsz, akkor se fogja akarni.


Ha nem kötne össze a vállalkozás, valószínűleg már rég lelépett volna. Kérdés meddig lehet ezt húzni, nyilván a végtelenségig nem.


Taktika, játszmák...ezeket baromi gyorsan felejtsd el. Annyit tudsz, hogy elmondod neki, hogy szeretnél javítani a kapcsolaton, mert a jelenlegi állapotnak nincs értelme, de ehhez mindketten kelletek. Szedd össze magadban mik változtak, mik a problémák, miken kell változtatnotok mindketten, hogy jobb irányba menjenek a dolgok. Kérdezd meg ő hogy látja, miket tenne hogy jobb legyen.


Előbb-utóbb úgyis szakít, tök mindegy meddig húzod. Már így sincs kb. semmi esély megmenteni, de mivel a kérdésed a javulásra irányult, ezért írtam egy ilyen tanácsot.


Ha benne van, oké. Ha nem, csak az időd fecsérled.


"Én sajnos túl tapadós vagyok és a veszekedések után mindig megyek hozzá, párom pedig nem bírja ha nemet mondanak neki, részben mert az apja is ilyen, részben pedig mert a szülei kicsiként mindent megengedtek neki. Nálam pont ellenpélda volt, kb soha semmit nem kaptam meg és soha semmit nem engedtek nekem, ezért mindig bizonytalak vagyok mindenben."


Tehát a lényeg ismét, hogy két nem kis problémával rendelkező embert összehoz a gondja és nem tudja egyik sem kimondani hogy vége emiatt. Lehet szenvedni is nyugodtan, akár egy életen át, senki nem tiltja meg.

2022. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

oké, de kívülről tudod mit látok?

hogy ezerrel kapaszkodsz egy olyan pasiba, akit már nem nagyon érdekelsz, és aki már kiszeretett belőled.

ezt hogy javítod meg?

az érzelmeket nem tudod irányítani.

lehet párterápiára menni, meg trükközni wellnesshétvégével, szexi fehérneművel, de itt alapdolgok nem működnek.

ez nem egy egalitárius kapcsolat, mert a párod a domináns, nem működik a kommunikáció, mert nem beszélitek meg rendesen mi a baj...


ha együtt is maradtok, kb. az lesz a menet, amit fentebb vázoltál, sok veszekedés közte gyógydugások, duzzogások, átmeneti kibékülések.

2022. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd el amit írtam. Benne van, hogy ő is javítani akar.
2022. aug. 22. 00:52
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

erre nem vennék mérget, h. ő is javítani akar, mert a szövegből az jön le, h. tökre labilis, egyszer javítana, máskor nem szeret, és folyamatos a feszkó.

ha elhangzik egyik fél szájából, h. "már nem szeretlek", az sztem a kapcsolat halála.


kérdés, te mi a bánatért ragaszkodsz vkihez, aki se nem szeret se nem tisztel eléggé? szval neked ez miért éri meg?

2022. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez o is kellene, de fixen latszik h csak a megszokas mozgatja. Egyedul fejre is allhatsz se lesz jobb. Szex megy mas nem. Kompromisszumot nem ismer amit te a neveltetesere fogsz, de ez baromság. Itt nem róla van csak szó, hanem rolatok kettotokrol. Amire ugye tojik.
2022. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

"Komolyan borzasztó jó érzés volt amikor hetek után mondott valamit és hozzáért a karomhoz."


ezt nagyon szívszorító olvasni.

mint egy kivert kutya, akit a gazdi váratlanul mégis megsimogat.


nőként mondom neked, h. magadat alázod meg, ha tovább maradsz.

2022. aug. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Ebből a történetből semmi nem derült ki számomra, és félek, hogy érdemben ti sem beszélgettek arról, hogy tulajdonképpen mi a baj! Egyetlen dolog világos, hogy a szex még mindig működik, de ez nem tart össze egy kapcsolatot.

El kellene kezdeni kommunikálni, megfogalmazni hogy mi nem jó, és nem csak neked, hanem neki is, azon változtatni, ha van hajlandóság a párterápia is jó ötlet, ha ketten akarjátok, de úgy érzitek a szándék nem elég hozzá.

2022. aug. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

"Mit csináljunk, hogy újra rendben legyünk, és megjavítsuk a kapcsolatunkat?"

Alaposan átgondolni és átbeszélni végre, hogy mik zavarnak, miken vesztek össze, és mit kéne másképp, hogy ne legyen belőle összeveszés. És a jövőben is normálisan kommunikálni. És feldobni a hétköznapokat, több törődés, minőségi együtt töltött idő, és ruccanjatok le valahova hétvégére.

Szerintem egyébként teljesen érthetőek az érzéseid. Egy 5 éves kapcsolatban még szép, hogy nem dobsz ki valakit úgy, mintha egy gázos ismeretlen lenne az első randin, hanem kötődtök egymáshoz, sokat jelent neked a párod és a kapcsolat.

Amúgy a párod elsőre nekem inkább tűnik egy kissé éretlen tapasztalatlan srácnak, aki a kelleténél könnyebben rámondja, hogy elmúlt, mintsem valakinek, akinek tényleg elmúlt. Hullámvölgyek, lagymatagabb vagy zűrösebb időszakok minden hosszú távú kapcsolatban vannak, elkerülhetetlen.

2022. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!