Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cseh párommal nem tudunk összeköltözni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy Cseh lánnyal, nagyon jól érezzük magunkat. ő jelenleg tanul még. Rész munkaidőben dolgozik mint tanár, szüleivel él, mert nem tudja kifizetni a drága Cseh albikat. Miután végez a sulival, jönne Magyarországra, mert imádja a hazánkat, minden évbe itt nyaralnak! Mi Angolul kommunikálunk, Magyart nem beszéli, viszont elkezdte tanulni. Azt mondta, ha ide jön lakni, meg próbálná, a Cseh nagykövetséget, hátha van ott valami munka neki. Esetleg tudnátok valamit ajánlani? Hogy tudnánk ezt kivitelezni? Próbáltam keresni olyan munkát Budapesten, ahol tudna dolgozni Angol nyelv segítségével, eddig sikertelen volt. Arra gondoltam, próbálnánk munkát találni, mellette pedig, támogatnám, hogy tudja tanulni a Magyar nyelvet. 1-1,5 év alatt szerintem össze kapná magat ha intenzíven tanulnánk. (melettem könyebb lenne neki tanulni) Mindenképpen Magyarországon szeretne élni, ez az álma!

2022. aug. 28. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.


Szereted? HA, igen, költözzetek össze a határ közelében. Onnan át tud járni melózni külföldre.

2022. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztunk rajta, Ő költözne Breclavba én Mosonmagyarovárra. 1 óra utazás. Köszönöm a hozzászólásod, minden opciót meghallgatunk! Aztán majd a legjobb győz.
2022. aug. 28. 00:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Rövid távon működne, az utazgatós verzió. Bár nagyon költséges lenne, minden nap 2 óra utazás, üzemanyagba is drága, továbbá időt tekintve is, lehet költség hatékonyabb, ha ide költözik és csak tanulja a Magyart és azt a pénzt amit üzemanyagra fordítanánk, tanulásra költi. 210 000 forint lenne csak az üzemanyag egy hónapra...
2022. aug. 28. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettél.


EGYÜTT, lakjatok a magyar oldalon, és innen járjon ki melózni! Üzemanyag? Vonat, busz, motor,...?

2022. aug. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez túl friss az ilyen gondolatokhoz. Meg eleve tiszta káosz a világ, főleg ez az ország, ha jót akartok magatoknak mondjátok azt, hogy talán majd egy jobb világban, 5 év múlva.
2022. aug. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz kint és fizessétek az albérletet. Szerintem hosszabb távon te is jobban járnál ha külföldre mennél.
2022. aug. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Azt tudom ajánlani, hogy ha eszetek van, és tudtok idegen nyelvet, akkor eszetekbe ne jusson Magyarországon letelepedni! Maradjon meg kedvenc uticélnak nyáron!

A cseheknel se jobb a helyzet, mint nálunk.

Te beszélsz valamilyen nyelvet? Ő mit tanul? Milyen tanár?

A helyetekben Németországban vagy Ausztriában élnék legalább pár évet. Legalább együtt lesztek, és tudtok félretenni. Ha még mindig Magyarországon akartok élni, lenne kezdőtőke. Addig a barátnőd is jobban megismeri a magyar viszonyokat. Például, hogy bölcsi nincs, az ovik a szockorszakot idézik, és alig van gyerekorvos, annak is a fele sarlatán. De legalább naponta a fejéhez vágják, hogy csak a csok miatt pottyantott, mert aki szereti a gyerekét, az a xarát is énekelve eszi. Ma Magyarországon kevés olyan lenézett és megvetett dolog van, mint az anyaság. Gyakorlatilag bárhol máshol jobban jár egy fiatal pár a letelepedéssel.

Az kevés a jó élethez, hogy szép a Balaton. Nézze meg, ott mennyibe kerül egy lakás! Aztán nézze meg, hogy ahol ki tudja fizetni, ott lenne-e kedve élni, meg mennyire szép.

2022. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es

Ő általános iskolai tanár Csehországban.

Igen nálluk se jobb a helyzet! Ő is mondja, Kis városban lakik, ahol ő él egy albérlet 170 000 forintnál kezdődik. Tanári fizetésből nem igazán tudja finanszírozni.

Mindketten Angol idegen nyelvet beszélünk, társalgási szinten.

Én meséltem neki, hogy itthon nehéz a helyzet, viszont ő szerelmes Magyarországba is, el nem tudjátok képzelni mennyire. Szóval erről lebeszélni nehéz lesz.

2022. aug. 28. 13:12
 9/11 A kérdező kommentje:
4-es Köszönöm, meglátjuk majd!
2022. aug. 28. 13:13
 10/11 A kérdező kommentje:
6-os Ezt mondtam neki én is, de nem igazán lehet lebeszélni Magyarországról. Többekközött azért is tetszettem meg neki, mert Magyar vagyok.. Ez valami fétis nála :D
2022. aug. 28. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!