Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A távkapcsolat tényleg ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A távkapcsolat tényleg ennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő. Kb. fél éve megismertem egy nőt. Akkor pár találkozón kívül nem volt különösebben semmi mivel jöttem vissza külföldre dolgozni. Kb. két hónappal ezelőtt voltam otthon ismét szabadságon és akkor egymásba gabalyodtunk. nagyon hiányoztunk már egymásnak és nem tudtuk kiverni a fejünkből a másikat. Össze is jöttünk és egy hétre rá, hogy kimondtuk, hogy együtt vagyunk ismét visszajöttem most már másfél hónapja. nagyon nehezen viseljük a külön létet. Nyilván ez egy ilyen friss párkapcsolatot extrán terhelté tesz, hogy egy hét után eltűnök. engem ez nagyon megvisel lelkileg és ahogy észrevettem őt is. Sokszor elbizonytalanodok magamban és tehetetlennek illetve üresnek érzem magam. Azt tudni kell rólam, hogy előtte öt évig szingli voltam. Extrán nyomasztó a helyzet olyan tekintetben, hogy én nagyon elszoktam a párkapcsolattól és olyanokkal bombáz, hogy pár év múlva házasság aztán gyerek stb. Most a legkevésbé sem ez jár a fejemben. Viszont miközben arra gondolok, hogy ennek valaha vége lesz esetleg vagy nem jövünk ki majd egymással tökéletesen rettentően elszomorodok és nagyon rossz érzés kezd el uralkodni rajtam. Valaki volt hasonló helyzetben? Vagy ilyenkor ez kvázi normális? Mármint az, hogy egy hét után még nem tudok ilyen konkrétan tervezni? Nagyon szeretem és hiányzik illetve veled tervezem a jövőt hiszem valami olyat kaptam tőle amit előtte még soha senkitől viszont azt érzem sokszor, hogy nem tudok megfelelni neki. Kétségbe vagyok esve ,hogy ez nem fog működni holott nagyon akarom


2022. aug. 29. 11:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Az a kapcsolat működik, amit működtetni akarnak. Jó esetben 2 ember. Csak így. A távkapcsolatra is igaz ez, nyilván ott sokkal nagyobb terhek nezehdenek egymás vállára.
2022. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

távkapcsolat akkor működhet, ha már évek óta együtt vagytok és relatíve rövid időre alakul csak át

ez így csak szerelmi bánat lesz

2022. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem tudnék távkapcsolatot működtetni.
2022. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"olyanokkal bombáz, hogy pár év múlva házasság aztán gyerek stb"

Elmondta, hogy mit szeretne. Jó, ha is elmondod neki, amit te gondolsz. Ha elvileg vagy érzelmekkel is benne vagy, már csak pár évig építeni kell a kapcsolatot.

2022. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez a ti esetetekben nem életképes dolog, tapasztalatbol mondom ra fogsz baszni (ha hiszel benne es rendes vagy)
2022. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hol dolgozol? Melyik országban?
2022. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a távkapcsolat, de működhet a dolog. Nagyon sok türelem kell hozzá, és kitartás
2022. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Mi 4 évig éltünk távkapcsolatban (25-29 évesen, barátságból alakult át szerelemmé), ha igazán szeretitek egymást, egyeznek a jövőbeli terveitek, hasonló az értékrendetek és egyedül, önállóan is jól funkcionáltok (nem vagytok kapcsolatfüggők), szerintem ki lehet bírni, de fontos hozzá, hogy legyen egy közös cél/időpont, amikor minden adott lesz az összeköltözéshez/közös élet megkezdéséhez.


Szerintem teljesen korrekt volt az ő oldaláról, hogy elmondta a jövőbeli terveit. Te is kommunikáld le, mit érzel.


Amúgy mint hosszú évekig párkapcsolatban élőként mondhatom, teljesen normálisak a gondolataid/érzéseid, ne agyald túl feleslegesen, csak élvezd! :) (Főleg az első időszakot..:) )

2022. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az csak a két félen múlik, hogy mi mennyire működőképes. Legyen szó akár távkapcsolatról, akár "közeli" kapcsolatról.

Nálunk működik. Igaz, mi havonta legalább egyszer, de inkább kétszer tudunk találkozni, bár akkor csak pár napot. Kevesebb, mint egy éve vagyunk együtt, de ki merem jelenteni, hogy eddigi legjobb kapcsolatom, és tökéletes az összhang köztünk.

Az kétségtelenül jobb lenne, ha naponta, vagy párnaponta tudnánk találkozni, de ez van. A semminél jobb, és így is naponta tartjuk a kapcsolatot, így azért nem olyan kibírhatatlan. ;-)

Nálatok viszont úgy tűnik, alapvető dolgokban vannak feloldhatatlan ellentétek. Arra, hogy mikor milyen távlatokban "kell" gondolkodni, nincs szabály. Én például nem tudnék egy kapcsolathoz úgy hozzáállni, hogy ne ábrándoznék nagyobb távlatokba. Ettől függetlenül a realitásokkal tisztában vagyok, de remélni mindig a legideálisabb forgatókönyvet remélem. Más meg másként gondolkozik erről. Még nem is feltétlenül nevezném problémának, ha ebben a két fél eltér. Akkor van belőle probléma, ha az egyikük komoly kapcsolatban gondolkodik, a másiknak meg ez csak amolyan ideig-óráig jellegű kapcsolatocska.

Az ennél jóval nagyobb gond, hogy nem csak a távoli, de a közeli jövőre nézve is elég eltérőek az elképzeléseitek. Ő minél hamarabb meg szeretne állapodni, te viszont nem szeretnéd elsietni a dolgokat. Amit egyébként meg is tudok érteni, már csak azért is, mert rengeteg olyan tönkrement házasságot látni, ahol 1-2 év után már családot alapítottak, és csak utána tudatosult bennük, hogy hosszabb távon nem működik a kapcsolatuk.

Ezekről mindenképp beszélgetnetek kell, és ha valamiben eltérnek az elképzeléseitek, akkor meg kell próbálni közös megoldást találni. Már ha lehet. Mert ha mondjuk ő minden áron pár éven belül gyerekeket akarna, te meg soha nem szeretnél, akkor jobb, ha nem is gondolkodtok komolyabb kapcsolatban.

Na, meg ugye az is kérdés, hogy hol, és hogyan képzelitek el a jövőt? Nem hinném, hogy egy család működőképes lenne távkapcsolatban, már csak a gyereknevelés miatt sem. Igen, van rá példa, de ott a felállás az, hogy az egyik fél neveli a gyerekeket, a másik meg néha hazalátogat, mint egy idegen... A gyereknek meg nem elég az online kommunikáció.

2022. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy tetotol talpig szerelmes szerelmes ferfi nem rezel be attol, hogy a szerelme majd tole akar gyereket, kiveve ha nem childfree.
2022. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!