Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem nem tudja elviselni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem nem tudja elviselni, hogy most nem futja kirándulásokra?

Figyelt kérdés

A Covid elött jó irodai állásom volt, amit elvesztettem. Fizikai munkára váltottam kevesebb pénzért, idénre hoztam magam anyagilag ugyanoda mint elötte. Sajnos 3 éve nem voltunk nyaralni, elötte belefért 1 hét Horvátország és 1 hét Balaton. Évközben is sokszor voltunk 1-1 napos kirándulásokon. Mire egyenesbe jöttünk, addigra jött be az infláció és a rezsi emelkedés. Elektromos fütésünk van, társasházi lakás, gondolhatjátok mi vár ránk. Napelem max jövöre lesz, nincs kapacitása senkinek.

A feleségem ki van készülve, hogy nem tudunk ide-oda menni. Pl most is kiborult, hogy otthon fogunk ülni a hétvégén. Neki az is az, hogy gyalog, busszal elmegyünk a környékre túrázni, sétálni, városi programokra, koncertre, moziba, stb. Ö arra vágyik ami volt, hogy autóba ülünk és lemegyünk a Balatonra egy napra vagy leugrunk Szegedre a halászlé fesztiválra, elmegyünk Egerbe, stb. A feleségem céges autóját használjuk, a benzint nem fizetik neki, csak ami a munkába járáshoz kell, így 700 forintért kell tankolnunk. Nem kevés pénz egy balatoni kiruccanás, csak a benzin kb 15 ezer forint. Nincs erre pénz most. Folyamatosan üvöltözik, veszekedik, hogy mindenki mindenhova megy, csak mi nem. Azt a hülye facebookot nézi mindig, azt hibáztatom, a sok kamut ami megy ott. Mindenki happy, na persze.


2022. szept. 23. 10:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%
Itt derül ki mennyire is szeret,ja semennyire csak a pénzt,neki az számít,ez àm az igazi szerelem...amint nincs rongyràzàs,és jön a nehézség kiakad...no comment
2022. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
És feleséged ennyire sötét, hogy nem fogja fel, ha nincs pénz akkor nem megy a minden héten kirándulunk valahova? Bocs, de én 14 évesen felfogtam, ha épp sz@r volt a biliben, hogy most x és y dologra nem telik. Ez van. Szerencsésnek is érezhetné magát, hogy csak ennyiről kell lemondania
2022. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%
Mit hittél, minek van veled, ha nem a pénzért? Nő.
2022. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván rossz reakció, de valahol érthető, és szerintem ez nem ellened irányul. Én is kivagyok attól, hogy a jövőkép, ami egyetemistaként motivált, most szinte elérhetetlennek látszik. 2020 elején diplomáztam, azóta egyik globális válság követi a másikat, és emiatt semmi nem alakul úgy, ahogy terveztem. Ezt nehéz feldolgozni.

Légy türelmes és együttérző a feleségeddel, biztos sokat jelentett neki az utazás, talán csak ez segített neki elfelejteni a hétköznapok nyűgjeit. Én is kivoltam, hogy amikor végre elkezdtem pénzt keresni, a covid miatt nem utazhattam, mert lezártak mindent.

Próbáljátok megtalálni azt a programot, ami őt is feltölti, és gondoljatok arra, hogy ez nem marad így örökre. :)

2022. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is agyf*szom van attól, hogy xy ismerősöm Dubaiban, meg Svájcban van, meg mit tudom én hol, mert én is nagyon szeretnék menni. Szingli vagyok, de nekem sincs most annyim és én sírok emiatt egy csomót, hogy elmegy az életem és lemaradtam egy csomó midnenről. Biztos fog változni a helyzet, de most engem is megvisel. Szerintem a feleséged is emiatt szenved, valóban a hülye facebook, meg a testvére beszámolói rontanak a helyzeten.

Értesd meg vele, hogy most ez van, hova akar sietni, a gyerek nagyobb lesz, a dolgaitok is javulni fognak és akkor bepótoljátok. Sajnos ez van, de ideiglenes az állapot.

2022. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
24%
Elküldeném gyàrba fizikai munkàra , aztán ràjönne , céges autó meg ilyenek biztos valami muffvakargató munkàja van ,jellemzően ilyenek sirnak...nekik semmi sem jó.
2022. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt számomra valóban idegesítő, amikor egy párkapcsolatban valaki az egyik féltől vár el mindenre megoldást. (Hacsak meg nem ígérted az elején, hogy bármi is lesz, azt a színvonalt biztosítod, mert akkor jogosan van megsértődve, amiért ígéretet szegtél.)


Másrészt nehezen tudom megérteni, hogy hogy nem lehet csak egyszer-egyszer egy hétvégére összeszedni valamennyi pénzt és elutazni, ha jövőre bele fog majd férni a napelem. 3 év alatt egyetlen hétvége sem volt?


Harmadrészt azt sem értem, hogy ez miért nem jó tömegközlekedéssel? Nyilván nem olyan komfortos egy pici gyerekkel, de hát ők ezt külön kalandként is fel tudják fogni. Nincs saját autótok, amivel mehetnétek?


Nekem picit olyan, mintha egyikőtöknek sem lenne igaza, te dafke nem engedsz (bár lehet azért, hogy ne szálljon el) egy olyan dologban, ami fontos neki, és amit szerintem egyébként ha az ember szeretne, meg lehetne oldani (kölcsön autó, olcsó szállás, alternatív megoldás, bármi), másrészt a feleségedtől sem jogos vagy ésszerű, hogy a család érdekeit nem nézi, csak a pillanatnyi szeszélyeit, és szeretne pénzt szórni, mikor nem tehetitek meg. (Egyébként kereshet másik munkahelyet, max nem veszik fel a gyerek miatt, de akkor az nem is neki való. Vannak kifejezetten gyerekbarát munkahelyek.)

2022. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg azt hitte veled jön csomagba egy közép réteg kirakat élet és most koppant, az eskü szegénység részén megbukott. Vajon ha beteg lennél támogatna?


Sajnálom a feleségednek nem te kellesz hanem az az élet amit nyújtottal covid előtt

2022. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Elmentünk egyszer-egyszer de nem úgy és nem olyan helyre ahova szoktunk. Nem tetszett neki. Egyszer elmentünk a testvéréékkel is, hát nem volt benne sok köszönet. 140 ezer forint volt a szállás 2 éjszakára és nem voltak ránk tekintettel. Olyan helyekre akartak beülni amit mi nem engedhettünk meg (pl ök lazán kifizettek 50 ezer forintot a 4 fös vacsorára) így a végén külön voltunk végig. Pénzkidobás volt az egész. Drága helyre menjen az akinek van rá pénze, mert ott minden is drága!
2022. szept. 23. 12:11
 20/25 A kérdező kommentje:
Ezért “tiltom” a nagy elmeneteleket és spórolok.
2022. szept. 23. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!