Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről? Többi lent…

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kérdést, választ olvastam azzal kapcsolatban, hogy ha mérgező egy kapcsolat vagy csak megszokás miatt vagyunk egymás mellett és semmi intim pillanat nincs akkor felesleges folytatni a kapcsolatot. De vannak olyanok is akiknek gyerek/ek után romlott meg a kapcsolatuk. Azok mit csinálnak? Ha még nem dolgozik az Anyuka és nincs rendes fizetése, nem tudná magukat eltartani. Vagy ott marad 2 gyerekkel 25-30 évesen, ki akarna összejönni vele?! Olyan sokat olvastam arról is hogy senki nem kezdene gyerekes nővel, akkor élete végéig egyedül marad? Ti mit gondoltok erről?
2022. szept. 23. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kezdene gyerekes nővel, akkor élete végéig egyedül marad? Ti mit gondoltok erről?

Nagyon sokan vannak akik elfogadják a gyereket is.

Vegyük csak az én esetem. A páromnak van egy kislánya. Sogoroméknál szintén van plusz gyerek.

Én azt mondom ha a gyerekek is normálisan viszonyulnak a férfihez, akkor nincs probléma. Én nagyon szeretem a nevelt lányomat.

2022. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van ennyi szar kapcsolat, mert sokan vannak kényszerpályán. Ha mindenki megfogadná ezeket az "add rá a kabátot" tanácsokat, akkor egy boldogtalan kapcsolatot se látnánk, hanem minden tele lenne happy emberekkel és párokkal. De az élet bonyolult és ezerféle helyzet van, sokszor nagyon nehéz, már-már lehetetlennek tűnik kilépni egy kapcsolatból...
2022. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy olvassátok a véleményem, hogy nekem még nincs gyermekem, így ezzel kapcsolatban nincs saját tapasztalatom. Ettől függetlenül, azt tanultam meg az életemben, hogy ha valami nem működik (akkor is, ha amúgy papíron működnie kéne), azt el kell engedni, mert alapból 2, gyerekekkel meg több ember életét is tönkre teheti, és elveheti tőlük az esélyt egy teljes életre.


Ha anyagilag sehogy máshogy nem tudnám megoldani, akkor nyilván maradnék a párom mellett, de csak addig, amíg nem tudok kiszakadni ebből. A gyerekeknek nem jó, ha az a párkapcsolati minta marad meg bennük, hogy anyu és apu kölcsönösen leszarják egymást, a bennük lappangó (szexuális, egyéb) feszültség miatt vitatkoznak vagy veszekednek néha, azt csókolom. Ahogy nyilván én sem szeretném úgy leélni az életem, hogy az össze van kötve valakivel, akivel hiba volt.


Mondom mindezt úgy, hogy a párommal nagyon-nagyon szeretjük egymást, de pontosan tudom, milyen veszélyeket hordoz magában (párkapcsolatra nézve) a gyerekvállalás. Új, szülői szerepbe kerülnek a felek, amikben még nem ismerik egymást, és amiben ugyanúgy össze kell csiszolódni, ami nagyon-nagyon-nagyon kemény munka. Ha mind a két fél mindent megtesz ezért, és akarja, akkor sikerülhet, de néha még ez is kevés.


Rengeteg idősebb ismerősöm vált el gyerekekkel. Volt, aki talált párt utána, volt, akinek nem sikerült megállapodnia. De mind azt mondják, hogy nem döntenének máshogy. (Volt köztük több olyan is, akiknek lett volna lehetőségük visszamenni, mégsem tették. Mert nem akartak rosszat maguknak, nem akartak beleragadni valamibe, ami egyszerűen csak nem működik.)

2022. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!