Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes, válni vagy együtt maradni, mint család? Miért az a helyes?

Figyelt kérdés

A férjem elég hektikus, hol hetekig kedves, könnyű vele együtt élni, hol kötekedő, semmi sem jó neki amit teszek, szinte kibírhatatlan annyit veszekszik, lelkileg összetör, vitákat generál a gyermek előtt is, türelmetlen velünk.

(Van egy 6 eves gyermekünk.) Mivel késői gyermek, nincs már nagyszülő. A mindennapokat együtt oldjuk meg, a vitákat leszámítva jól működünk, mint csalad, a gyermekkel közel egyformán foglalkozunk, időt tölt a gyermekünkkel, jó a kapcsolatuk.

Emiatt úgy vélekedtem, nincs itt az ideje elválni, együtt vállaltuk, hogy családban felneveljük. Elvált szülők gyermekénk nekem az lett a fontos szempont, hogy egy apa legyen jelen, és azt hogy szar a házasság és az évek alatt már nagyon megromlott a viszonyunk, mellékes, bírjam ki, a gyermeknek apa és anya kell.


Ma viszont azt mondta, hogy anya költözzünk el, nem birom, hogy így beszél veled, velünk.



Őrlődök így is folyamatosan, hogy miatta maradjunk együtt, azzal teszek e jót vagy csak ártok ezzel a közeggel. Már sokszor majdnem szétmentünk, de olyankor kezelhetetlen lesz a gyermekünk, problémás az oviban, így a férjem is visszavesz a viselkedéséből, es a gyermek is megnyugszik, én meg lemondok a válásos terveimről.


Mennyire vehető figyelembe egy ilyen horderejű dologban egy 6 éves mondata?

Most úgy érzem nem bírom, és már csak ártok ha ezt a bántő tűrő mintát tovább látja. Viszont mivel nincs más segítségünk, munkáink miatt szoros egyeztetés szükséges, kb naponta találkoznák. Nem is tudnánk kivitelezni, hogy egyik hét apás másik anyás, én sokat utazok a munkámban, ő bármikor behívható, ejszaka is. Ők akkor csak mekit és pizzát ennének nélkülem. Stb


Nem tudok kilépni, nem látom mi a helyes


2022. okt. 3. 06:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek miatt" együtt maradni mindig rossz és (amúgy önző döntés is). A legtöbb esetben ilyenkor csak a saját gyávaságukat állítják be erényként, de az igazság az, hogy nem mernek lépni és ezzel a gyerek életét teszik tönkre.


Csak példaként,hogy lásd hova vezethet:


A párom egy ilyen családban nevelkedett,ahol a szülők gyűlölték egymást de együtt maradtak,miatta. Most kezelésre jár mert nem tudja feldolgozni a konfliktust, és mindenkinek alárendeli magát, mert ezt tanulta el tőlük. A folyamatos ordítás, veszekedés miatt arra kényszerült, hogy válasszon közülük és békét teremtsen, már 4-5 évesen, amire ráment a gyerekkora.


Arról nem is beszélve, hogy a gyerek mindent ért és érez ami zajlik, még ha sokszor nem is tudja értelmezni, de magába szív minden félelmet, szorongást, ami a felnőtt életében nagyon megnehezíti majd a dolgát.

A párkapcsolataira is az lesz majd kihatással, amit most tanul tőletek.


Ahhoz hogy ez egészségesebb környezet legyen a férjednek kéne tenni, de gondolom az egója azt sosem fogja hagyni.

Neked meg annyit kéne fejlődni, hogy rendbe rakod magad, legalább a gyerekért, és megtanulod magad tisztelni, és vagy megváltoztatod a dinamikát a kapcsolatodban, vagy felerősödsz annyira hogy egyedül is képes legyél jó életet biztosítani a kicsinek.

Család, barátok segítsége most létfontosságú lenne, ne is várd el magadtól hogy összetörve mindent eltudj intézni egyedül tökéletesen.

2022. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy szót sem írtál arról, hogy min veszekedtek.

Ha van oka, akkor azt kell megszüntetni.

Ha nicns oka, akkor válni kell.


Lehet, hogy ő azért kedves hetekig, mert próbálja egyben tartani ezt a családot, de van amit már nem képes elviselni és akkor változik.

2022. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Ma viszont azt mondta, hogy anya költözzünk el, nem birom, hogy így beszél veled, velünk. - ebben a másodpercben költöznék - ha már magamtól nem vagyok képes kilépni egy fs kapcsolatból.
2022. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Te tényleg ennyire hülye vagy?


Maga a gyerek mondja, hogy váljatok el, ezen mi nem érthető???

2022. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
10. Te vagy a gótikus és punk ruhákat viselő nő?
2022. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A 6 éves már így is eleget sérülhetett és ez még csak rosszabb lesz, szóval szedd össze magad és válj el. Én a mai napig bánom, hogy a szüleim nem váltak el és hogy értem és a bátyámért maradtak úgymond együtt. Ugyanúgy marakodtak és mi ugyanúgy végighallgattuk és végignéztük. A mai napig nem bírunk egymással normálisan kommunikálni. Egymás bántása "a családban maradt" és nem látok rá nagy esélyt, hogy ez változzon, sajnos. Max ideig-óráig.
2022. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezen kell átmennetek. Biztos vagyok benne, hogy meghozod a jó döntést és képes leszel végig vinni! Szorítok!
2022. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. okt. 12. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!