Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Senkivel se szeretek sokáig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Senkivel se szeretek sokáig beszélgetni a felesleges dolgokról való beszélgetést sem szeretem a párommal nagyon keveset beszélünk, nem mesél nekem semmit és így lapos a kapcsolatunk. Mit gondolsz h tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én se mesélek a napomról v h mi van velem. Ezt otthonról hoztam, mert nálunk nem volt divat. Ha mégis elkezdtem mondani nem figyeltek rám és nem is emlékeztek h mondtam. Úgy magamban tartok minden jót rosszat.
2022. okt. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szerintem ez sem oké így a mi kapcsolatunk lapos
2022. okt. 12. 06:47
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Helyette végezzetek gyakorlatiasabb tevékenységeket: sportoljatok együtt, pl.: tanuljatok meg boxolni, kerékpározzatok, végezzetek együtt ház körüli munkát. Én sem szeretem a small talk-ot.
2022. okt. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezen okokból mondom mindig, hogy a legjobb a hobbijaidon belül ismerkedni, mert akkor van közös pont, van mindig téma és tudtok együtt fejlődni meg egymást biztatni benne. Most nekem pont pechem van, mert az én hobbijaimban nincs nő, de ez csak az én szerencsétlenségem, hehe. Ha mégis találnék egyet, akkor kegyetlen jó lenne a kapcsolatunk, mert együtt tudnánk mindent csinálni, ami érdekel minket és ezekről lehet beszélni is.


Dobd fel ötletnek, hogy keressetek közös hobbit. Legyen az akármi, sok lehetőség van.

2022. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És nem felesleges dolgokról szoktatok beszélni? Az a baj, hogy ha nem kommunikáltok, na meg gondolatot sem tudtok olvasni, akkor jön az, hogy elhidegültök. Az ember azért szellemből/lélekből is áll, ha nem tudtok kapcsolódni, simán lehettek magányosak egymás mellett.
2022. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Hülyeség.

Ez leginkább személyiség, illetve (rossz) szokás kérdése.

Igen, valóban nagyon lapos egy olyan kapcsolat, ahol semmiről nem lehet beszélni, mert az "felesleges". Ha már azt nem érzed, hogy pusztán az, hogy valamiről a szerelmeddel beszélgess - tök mindegy, hogy most az a civilizációnk nagy filozófiai kérdései közé tartozik, vagy egyszerűen az, hogy mennyit késett reggel a busz - akkor ott alapvető problémák vannak.

Volt nekem is ilyen barátnőm. Még szép kis ideológiát is alkotott hozzá. "Értelmetlen dolog felesleges dolgokról beszélgetni", "ettől nem fog a világ elpbbre jutni", "ettől nem lesz jobb az életünk", stb. Aztán hagytam a francba. Ha már valakinek derogál beszélgetni azzal, akivel együtt van, az nem szerelem.

Értem én, hogy mást hoztál otthonról. De az ember - jobb esetben - egy fejlődőképes lény. "Szeretem", amikor valaki azzal takarózik, hogy "de hát otthon ez így meg úgy volt". Igen, és? Ez 15 évesen még lehet érv. De vannak, akik még 30-40 évesen, vagy idősebben is ezzel mentegetőznek. Az, hogy lett volna bőven sok évük fejlődni, változni, az mellékes ugyebár.

Visszatérve a hobbi-kérdésre: az sem sokkal gyümölcsözőbb kapcsolat, amikor valakinek minden kommunikációja kimerül a hobbijában. De azt, hogy milyen volt a napunk, már nem mondhatjuk el egymásnak, mert az "felesleges". Az ilyen havernak jó, társnak nem.

Esetleg egy pszichológus segíthet. Persze, ha meg akarod menteni a kapcsolatodat. Ha nem, akkor hagyd a francba. Bár abban ne reménykedj, hogy akik komoly kapcsolatot akarnak, azoknál ez a viselkedés nyerő lehet.

2022. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha már téged is zavar, hogy zárkózott vagy, tényleg egy pszichológus vagy más támogató, önismereti közeg lenne jó. Osztom 6-ost, hogy ez egy kapott minta és marha lenéző - és ha a másik mondanivalója felesleges neked, attól ő is megnémul. A folytonos fecserészés és totál csönd között meg azért van még jópár árnyalat. Meg lehet vitatni van-e túlvilági élet vagy hogy kire kellett volna szavazni és a húslevest meg focimeccset is. És mind teljesen normális. Mert lehet ezt a magas lovat fokozni bárhová, hogy csak porszemek vagyunk egy forgó labdán, ami a semmiben utazik - és ha ilyen magasságba rakjuk magunkat az egész élet tök felesleges és mehet abba a húslevesbe. Nem egészségesebb, ha a társunk szemében legalább érdekesek lehetünk és nem néz le, ha merjük teljesen feleslegesen megjegyezni, hogy ma esik?
2022. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben az a baj, hogy ízlések és pofonok különbözőek. Nem vagyunk egyformák. Neked felesleges de lehet a masiknak épp fontos, hogy kibeszéljen dolgokat vagy csak úgy ne legyen csend. Nekem ami felesleges az az ha mar 15x hallom ugyan azt. Máskülönben bármit meghallgatok normális keretek közt. Társas lények vagyunk és ebbe beletartozik, hogy beszélgetünk akar a "semmiről" is. . Nincs ezzel baj.
2022. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!