Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jóvá tehetem még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jóvá tehetem még ezt, vagy mindennek vége?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátnőmmel 5 hónapja vagyunk együtt, nagy szerelemben vagyunk, de az elmúlt 2 hétben nagyon sok volt köztünk a súrlódás. Sok mindenen megsértődtem én is,de nagyon sok mindennel megbántottam őt. Nem értem magamat,nem tudtam,hogy ennyire rossz személyiségem lenne,de úgy bántottam meg,hogy soha nem akartam. Egyszer sem akartam rosszat mondani,soha nem akartam beszólni,vagy ellene beszélni,szóban sem tudnám bántani,mindig jót akartam..ennek ellenére folyamatosan megbántottam. Ma volt a legdurvább...kb visszaéltem a bizalmával. Elmesélt egy régi fájó történetet még régebben, ami a mai beszélgetés közben előkerült,de alapból erről volt szó,meg nem bántásként mondtam,hanem teljesen normálisan...viszont ő úgy érezte,hogy a fejéhez vágtam. Tény,hogy nagyon túl tudom tolni,meg húzni a dolgokat,ez hibám,de nem vezérel soha rossz szándék. Az autóban ültünk,de amint ezt kimondtam,kiszállt és elindult haza egyedül...utána mentem, beszélgettünk,de rossz volt az egész,többször megálltunk, szóváltások,de végül elértünk a villamosig. Itt jött a szívszorító pillanat,jött a villamos és ő felszállt rá,elment. Hát megszakadt a szívem. Vettem a bátorságot és elé akartam sietni....közben ő is írt,így a végállomáson találkoztunk.

Hát ami utána jött...

Mentünk egy darabig,hol néma csend volt,hol beszéltünk kicsit,de fájó dolgokat mondott.

Csalódott bennem, azt érzi,hogy egyedül van, nem akar elmondani többé semmit,mert úgy is csak rosszabb lesz miattam, inkább magába zárkózik,mint régen.

Később zokogóroham, teljesen kiborult, borzasztóan fájt ez neki,mert tőlem soha nem számított rá...engem nem ment fel,meg nem mentség, de soha nem rossz indulatból mondtam a dolgokat és nem is mondtam rosszul szerintem,egyszerűen csak ilyen idióta vagyok,de soha nem akartam bántani..

Utána olyat is mondott,hogy most eltört benne valami. Meg hogy nem tudja,hogy mit akar. Mondta,hogy nem változott semmi,szeret,de nagyon fáj valami belül.

Kb szünetet akart,de végül nem lett, azóta beszélgettünk is az interneten, ez szerintem jó jel.

Viszont mondott egy nagyon fájó dolgot. Azt mondta,hogy azt fogja csinálni,mint régen. Minden érzelmet elnyom és elpusztít magában,hogy ne érje fájdalom,ugyanakkor boldogság sem, hogy csak létezzen érzések és érzelmek nélkül. Hogy ezt akarja egy időre,már eldöntötte.

Nem tudom,hogy mit tegyek...Szerintetek? :( Köszönöm,hogy elolvastátok! Egy életre eltörtem benne a szerelmet és a bizalmat 1 mondattal, vagy ez lehet csak a mostani fájdalom miatt,ami igaz,hogy nagyon nagy? Mondta,hogy ez volt a végső döfés..

Köszönöm


2022. okt. 12. 23:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem,én 22 éves fiú vagyok, ő 18 éves lány
2022. okt. 12. 23:41
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Innen nagyon nehéz helyrehozni, pláne hogy te ennyire nem tudsz uralkodni magadon, neki pedig sok lelki sérülése van…
2022. okt. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekesek vagytok, fölfújtok egyszerű élethelyzeteket magatok körül.

A kislány túlfűtötten romantikus fogadalma, hogy el fogja nyomni az érzelmeit, kamasz depresszióra való hajlamra utal.


Ha nincs probléma, hát csináltok. Te meg viselkedj, ne mentegesd magad a bunkóságodért. Bizalmába fogad, te meg visszaélsz vele és ellene fordítod. Nem csoda, ha csalódott.

Adj neki időt, ne firtasd a találkozást, kérj bocsánatot, ha megbántottad, de azt sem érdemes túlliheg i. Nem írnék rá, hadd ülepedjenek le az érzései .

S ha ennek vége, az élet megy tovább az ebből levont tanulságokkal együtt.

2022. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte leszek. Szerintem nem való még nektek a párkapcsolat vagy egyszerűen nem illetek össze. Te nem tudsz bánni a nőkkel, ő pedig a pasikkal. A lényeg, hogy nincs elég érzelmi intelligenciátok ahhoz, hogy normálisan kommunikáljatok és megbeszéljétek a dolgokat, hanem csak duzzogtok mindketten. Nem vagytok elégedettek ezzel a kapcsolattal, de kommunikáció és érettebb viselkedés nélkül sosem lesz ennél jobb. Beszéljétek még a dolgot. Sok sikert.
2022. okt. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtök részérők gyerekes a viselkedésetek.

Az, hogy elnyomja miattad az érzéseit, hogy ne érje csalódás, lelki zsarolásnak tűnik nekem. De ha ez igaz, akkor ez nem párkapcsolat, senkinek nem lesz jó.

Szerintem nem vagytok egymáshoz valók, vagy nem vagytok érettek egy párkapcsolatra.

Te is túltolod, és ő is. Neked meg kell tanulnod, hogy ne bántsd meg a másikat.

Ha 5 hónap után itt tartotok, ez csak rosszabb lesz. Kell ez neked?

Egyébként amikor ilyen összeveszés van, mindketten érzelmileg túlfűtöttek vagytok, az a legrosszabb, hogy utána mész és "zaklatod". Úgysem tudtok megnyugodni, úgysem tudtok racionálisan gondolkodni. Hagyni kéne egymást, hazamenni, aludni rá egyet. Másnap tiszta fejjel meg lehet beszélni.

2022. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy biztos: most, a friss sebekkel a szívében, nem szabad keresned őt, mert valószínűleg csak tovább rontasz a dolgokon. Várj legalább két-három hetet, adj neki időt, és csak utána keresd meg. Nem nyomulva, hanem tapintatosan érdeklődve. Mutsd ki azt, hogy elfogadod a döntését, bármi is az. Ha még egyáltalán van esélyed nála, akkor ez az utolsó.
2022. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

"Ma volt a legdurvább...kb visszaéltem a bizalmával. Elmesélt egy régi fájó történetet még régebben, ami a mai beszélgetés közben előkerült,de alapból erről volt szó,meg nem bántásként mondtam,hanem teljesen normálisan...viszont ő úgy érezte,hogy a fejéhez vágtam.

Ez mitől visszaélés?? Az lenne a visszaélés, hogyha elmeséli azt a fájdalmas történetet, te meg mikor adandó alkalom van akkor a fejéhez vágod, hogy látod látod ott is hogy viselkedtél, a szemére hányod neki a múltbeli történést. Ez, hogy beszélgetsz erről vagy eszedbe jut és felhozod, ez nem visszaélés. Normál hangnemben, nem bántó szándékkal hoztad elő legalábbis én ezt szűröm le abból, amit ide írtál.


"Csalódott bennem, azt érzi,hogy egyedül van, nem akar elmondani többé semmit,mert úgy is csak rosszabb lesz miattam, inkább magába zárkózik,mint régen."


"Viszont mondott egy nagyon fájó dolgot. Azt mondta,hogy azt fogja csinálni,mint régen. Minden érzelmet elnyom és elpusztít magában,hogy ne érje fájdalom,ugyanakkor boldogság sem, hogy csak létezzen érzések és érzelmek nélkül. Hogy ezt akarja egy időre,már eldöntötte."


Ezekből nekem az jön le, hogy romantizálja a szenvedést.


" Egy életre eltörtem benne a szerelmet és a bizalmat 1 mondattal, vagy ez lehet csak a mostani fájdalom miatt,ami igaz,hogy nagyon nagy? Mondta,hogy ez volt a végső döfés.."


Szerintem ne hibáztasd magad azért ennyire, sőt... Lehet, hogy felhoztad ezt a dolgot, de ez nem visszaélés kategória. Bocsánatot kértél ( most ne firtassuk, hogy kb miért is "kellett" bocsánatot kérni, mert akkora bűnt szerintem nem követtél el...) De jó maradjunk annál, bocsánatot kértél, aztán ő továbbra is ezt folytatta, hogy elmenekült előled, kipattan a kocsiból stb Meg se tudod vele beszélni. Ha nagyobb dologról lenne szó, mi lenne??? Itt ilyen nagy cirkusz kerekedett ebből, nagyobb dologból meg ? Hűha.... Ez, hogy "végső döfés" stb Hát nem tudom, de nagyon durva az egész sztori...

Én azt mondom, hogy ez előbb utóbb úgy is sajnos véget ért volna, valahogy nekem ez jön le ebből az egészből.


Ha ezek után még ő akarná folytatni, valami csoda folytán... "Nem nyomja el magában az érzelmeket, és nem pusztít el mindent magában" Na szóval, ha nem ez történik, hanem esetleg azt mondja, hogy akarja veled folytatni... Hát ha nagyon őszinte akarok lenni, én lehet azt mondanám, hogy hát szerintem hagyjuk egymást mert ez az egész, ami lejátszódott hát enyhén szólva is durva...

2022. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-essel értek egyet, nagyon túldrámázza a csaj. Őszintén, hiányzik neked, hogy egy ilyen hisztikirálynő folyton érzelmileg zsaroljon és a bocsánatáért kell esedezz, mert képtelen a saját érzéseit kezelni? Valószínűleg nem tettél semmi rosszat. Akinek stabil önképe, önbecsülése van, azt egyszerűen nem lehet ennyire megbántani, főleg nem véletlenül. Egy normális embernek ha "beszólnak" avagy kritikát kap, tudja hogy kezelje: ha igaz, akkor fájhat, de ő is tisztában van a hibáival, és próbál fejlődni. Ezért nem lehet a másikat hibáztatni. Nem szép, hogy felhozza, de meg lehet beszélni. Ha pedig nem igaz a kritika, akkor meg pontosan tudja, hogy annyit is ér.

Ezen felül fogalmam sincs, hogyan "élhettél vissza a bizalmával". A csaj szeretet- és figyelemhiányos, nagyon nem stabil mentálisan. Nonszensz, hogy téged hibáztat a saját bezárkózásáért, vagyis a saját érzelmeit kezelni képtelenségéért. Nem tudom, hogy bírod ezt türelemmel. Én hagynám, tegye magát rendbe, mert nem kész még egy kapcsolatra, csak tönkrevágja. És te is tanuld meg, hogyan kell tapintatosabban kommunikálni, illetve otthagyni a helyzetet meg az embert, amire nem érdemes energiát pazarolni. Ha ennyi bocsánatkérés nem volt elég, akkor örökké rohangálhatnál utána.

2022. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ő hisztis, te bunkó vagy. Nyersen és tömören.

Mindkettőtöknek dolgoznia kell magán és UTÁNA kapcsolatot keresni.


Hajrá, nem késő elkezdeni - de egymást hagyjátok békén.

2022. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!