Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet, hogy párkapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy párkapcsolati válság miatt érzem rosszul magam? Nagyon lehangolt vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudni kell rólam, hogy világ életemben egy pozitív, mosolygós ember voltam és sokan így ismernek. Párommal 5 éve vagyunk együtt, 24 évesek vagyunk mind a ketten. Hatalmas volt a szerelem mikor megismerkedtünk, odáig voltunk egymásért, első igazi szerelem volt mindkettőnknek. Végeztünk már az egyetemmel, együtt lakunk 1 éve.

A szexualitás nagyon durván alább hagyott köztünk, aminek eleinte tudtam/tudtuk az okát, de nem igazán következett be változzás. Először az volt, hogy mivel nem éltük együtt, vagy egyik vagy másik családjánál aludtunk, nem tudja igazán elengedni magát az ember. Majd összecuccoltunk, akkor az jött, hogy nagyon lefáradt mindig párom, sokat dolgozott suli után, de én is ráadásul én suli mellett.. Munkahelyet váltott, ahol rugalmasabb a munkaidő, sokkal jobb beosztás van, de továbbra se sűrűsödött. Nem vagyok az a fajta lány, akinek állandó visszejelzés kell, hogy jól néz ki, de azért ezt eléggé betesz az önbizalmamnak. Vékony, sportos lány vagyok, edzeni járok, nagyon figyelek magamra, mindig csinosan jelenek meg mellette. Más módon kimutatja, hogy fontos vagyok, megölel néha, puszit nyom a homlokomra, meg ő olyan kis bújós inkább, de nekem a szex az olyan dolog, hogy szerintem nagyon szerves része egy kapcsolatnak. És a havi 1-2 rendszeresség szerintem elég durva.. Leültünk már ezzel nem egyszer - olyan is volt, hogy sajnos sírtam miatta, mert már nem bírtam hova tenni - és mindig elmondta, hogy jól tudja, de nem miattam van, fáradt, nem úgy jön ki stb.

Hogy éreztessem mennyire sóvárgok ezért, múltkor mikor állásinterjúra mentem, láthatóan szimpatikus voltam sok embernek, egy kolléga még be is próbálkozott elhívni egy kávéra, természetesen finoman elutasítottam, de aznap végig vigyorral az arcomon mentem haza.. Tehát azért egy nőnek jól esik a visszaigazolás, hogy igen, jól néz ki és van még öbizalma. És tényleg érzem, hogy törődik velem és szeret engem, mert mikor nagyon komolyra tereltük ezt a beszélgetést majdnem sírt ő is, ahogy győzködött, de egyszerűen nem értem, akkor miért nincs változás. Elvárásokat se állítottam fel elé, mindig elégedett voltam azzal, amit kaptam, tehát nins ilyen teljesítésbeli probléma. Csak nagyon szar érzés, mikor te nőként szépen tetőtől talpig gyantázva, fiatalon, szép pizsibe bebújsz már előbb az ágyba és mire bejön, inkább már elalszol.. És ez majdnem minden este. Vagy behívnád zuhanyozni, de ott se gyakran történik semmi. Persze ő egy visszafogottabb srác is, mindig is az volt, holott én mindig erősítem benne, hogy semmi oka erre, mert nagyon jóképű és okos, de ilyen a személyisége. Lehet ennyire különbözne a libidónk..? Szeritnem azért egy heti 2-szeri alkalommal elvárható lenne együttlét és nem én vagyok nimfomán :D

Csak azon kapom már magam, hogy indokolatlan erősen lehangolt időszakaim vannak, méregetni kezdem magam a tükörben, hogy túl vékony vagyok? Kicsi a mellem? Kérdőjelezem magam. És ha látja, hogy lehangolt vagyok, ölelgetne, vagy nyomna egy puszit, de legszívesebben elhajolnék.. Hogy akkor köszi, de ezt így ne. Nem tudom valaki érzett-e már itt így, vagy volt-e hasonló helyzetben, mert olyan, mintha egy állandó csalódást és sebet ejtene rajtam, mikor én minden erőmmel igyekszem. Most még az álláskeresés is nehéz, záróvizsgák is a nyakamban és csapnak össze a fejem felett a hullámok még pluszban, szóval ráadásul ebben a stresszben főleg ézékenyebb vagyok.


Mi a véleményetek erről? Volt itt valaki nagyon hasonló helyzetben?



2022. okt. 29. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Erre nincs fekete- fehér válasz. A libidóból kiindulva: jó eséllyel más, és sajnos nagyon más a vérmérsékletetek. És ez még csak egy "szál". Valójában a kérdésed.meg is válaszoltad.


F, 41

2022. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Mi is ennyi idősek vagyunk, nálunk is viszonylag ritkábbak az együttlétek, heti 1, max kettő, de ez ritkán.

Mi mindketten dolgozunk kb teljes munkaidőben, mellette meg egyetemen vagyunk.

Szerintem ha neked kevés amennyit együtt vagytok, vegyél egy szexuális segédeszközt, amit nélküle is tudsz használni. Aztán így nem lesz frusztrált ő sem, hogy teljesíteni kene, te meg ki tudod használni, amikor rad jön a szexelhetnek. Meg az is lehet, hogy meghozza a kedvet.

Szerintem nincs olyan szignifikáns különbség a libidotokat illetően, ami miatt el kene dobni egy egyébként jól működő kapcsolatot.


24N

2022. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Ez most kicsit nyugtatóan hatott rám, hogy másnál is előfordul ez ennyire fiatalon. Gyakran bennem van, hogy most vagyunk frissek, a testünk ettől már csak öregebb lesz, 20-30 között kéne igazán ott lennie ennek a szexuális vágynak.

Amúgy tudod, így nem is konkrétan a szex hiányával lenne bajom - ez most így a segédeszközről jutott eszembe - hanem az érzés, hogy kellenék a másiknak, meg be van kicsit indulva és kicsit teperne ezért. Szerintem egy kapcsolatban ez nagyon fontos.

De azzal egyetértek, hogy csak azért nem dobnék el egy kapcsolatot, mert minden másban meg jól működik és azért kivételes, ami kettőnk között van.

2022. okt. 29. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, értem, hogy mire gondolsz.

Én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom megérteni az okokat. Szerintem ha tényleg minden más rendben van, egészséges és harmonikus a kapcsolat, akkor igazán nem nagy ár az, ha vannak olyan időszakok, amikor a szex nem annyira van középpontban. Persze, én is éreztem magam rosszul, mert itt gyakorin heti nyolc nap napi ötször szexel mindenki, de ez a valóságban nem így van, hidd el. Mi pl a kevés együtt töltött szabadidőnkben nem szexelunk, hanem utazgatunk, turazunk, programokra megyunk, nekünk ez fontosabb, mint a szex. Természetesen ha kiesik majd az egyetem akkor könnyebb lesz, de az utóbbi másfél évet így csináltuk, úgyhogy ezt a felet meg kibírjuk.

Sok helyen hallottam, hogy ne az alapján ítéljem meg a párom szeretetet, hogy hányszor van szex és ez nagyon igaz. Hány olyan kapcsolat van, ahol napi háromszor egymásnak esnek a felek de öt percet nem tudnak beszélgetni vita nélkül?

2022. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Jaja ez igaz amúgy, igen.

A programozás az ránk is jellemző, a hétvégét tudjuk úgy igazán együtt tölteni és biztos mindig van valami. Vagy elutazunk, vagy mozi, előadás, koncert valami. Hétköznap meg csak este ütközünk tulajdonképpen.

Gyakorin én is ezt tapasztaltam amúgy, hogy a heti 1-nél kevesebbre mindenki szörnyűlködik és ilyenkor megijeszt, hogy ennyire gáz ez. Meg mindenhol azt látni erről hogy red flag egy kapcsolatban és mindig a nőt hozzák elő, hogy adjon magára, vesse be magát stb.

2022. okt. 29. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled, veletek, ne aggodj ☺️ Nekem inkább legyen kevesebbszer szex, de az legyen hosszú és minőségi, sok elojatekkal, mint öt perces menetek mindennap, ami után mindenki megy a dolgára :D hidd el, a való életben a heti egynek is örülne 10 emberből 9, ne aggodj miatta ☺️
2022. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
kicsi a tesztoszteron szintje. Minden kapcsolatban redukalodik a szex.
2022. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, csak a mi kapcsolatunk 7 éves, 19 éves voltam mikor összejöttünk, első szerelem, nagy lángolás. Azóta is szeretem, támaszom, mindig számíthatunk egymásra, de sajnos hamar elhalt a vágy, én nagyon sokszor próbálkoztam, mindent bevetettem, szexi fehérneműk, én is vékony vagyok, sportolok, figyelek magamra, de a páromnak mindig fájt a feje, stresszes volt vagy fáradt, vagy egyszerűen csak a munka és a telefonnyomkodás volt fontosabb. Mindig azzal áltattam magam hogy jobb lesz, de nem lett jobb. Mostanra már odáig jutottunk, hogy ő próbál kezdeményezni, de nekem elment már a kedvem az egésztől, annyi hiábavaló próbálkozás után. :( Ráadásul az életvitele miatt az évek során szép lassan meg is hízott, így már nem is vonzódom hozzá testileg, próbáltunk közösen edzeni, életmódot váltani, de ő nem akarja igazán.

Ezt nem szabad megvárni, én is a kiutat keresem ebből a helyzetből, csak sajnos sok minden összeköt, és nagyon sajnálnám őt, össze fog törni teljesen ha egyszer vége lesz…

És egyetértek veled, most vagy fiatal, most kéne élni, nem pedig 40-50 évesen sajnálkozva visszatekinteni, hogy mire pazaroltad fiatalságod éveit.

26/ L

2023. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!