Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hallott valaki olyat hogy 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallott valaki olyat hogy 2 borderline volt szerelmes egymásba, sőt hosszú kapcsolatban? Milyenek a kapcsolatban, ha 2 borderline van együtt?

Figyelt kérdés
Én még csak olyat hallottam, olvastam hogy vagy a férfi vagy a nő. Miért jön össze egészséges ember borderline-al, vagy más személyiségzavarossal? Vagy akkor neki is van személyiségzavara? Vagy ezek csak enyhék.

2022. dec. 5. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Miért jön össze? Mert a legtöbb ember nem pszichológus, ezért nem ismeri fel első ránézésre, hogy a másik borderline. (Akkor se első ránézésre, ha pszichológus, de valószínűleg hamarabb.)
2022. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

En elore szoltam az exemnek, bar nem border vagyok.

Minden jo is volt,hisz kezelnek mar egy ideje. 2 honapig semmi jelet nem mutattam a betegsegnek, majd csak azutan jottek ki rajtam, miutan elkezdtem sejteni,hogy megcsal, o meg tagadta. Vegul tonkrement az egesz kapcsolat emiatt, de vegig nekem volt igazam.

Szoval akit kezelnek tud normalis is lenni, de ilyen hazugsagok siman kivalthatjak a rossz viselkedest( bar ezt meg a normalis embereknel is ilyen dolog miatt).


En mar hallottam olyat,hogy 2 mentalis zavaros ember osszejott es tokre atereztek a masik problemajat es mukodott.

2022. dec. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Sokszor még egy border sem tudja, hogy ő az, akkor egy másik embernek honnan kéne tudnia ránézésre? Megtetszenek egymásnak, összejönnek, aztán majd rájön az ép, hogy a másikkal van vmi baj fejben.

Olyan esetet tudok, hogy két enyhe mentális gondokkal küzdő összejött, és tudták támogatni egymást. De súlyos esetek, pláne borderesek nem tudnak együtt élni, kinyírnák egymást secperc alatt.

2022. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Sokszor még egy border sem tudja, hogy ő az, akkor egy másik embernek honnan kéne tudnia ránézésre? Megtetszenek egymásnak, összejönnek, aztán majd rájön az ép, hogy a másikkal van vmi baj fejben."


Ha előtte nem is tudott róla hogy borderes, csak a kapcsolat folyamán alakult ki, ez nem utal a másik ember valami más személyiségzavarára?

Mert nem szívesen jönnék össze olyannal, aki azt meséli hogy mellettük hirtelen valaki vagy többen is borderesek lett.

2022. dec. 5. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:

🤦🏽‍♀️Nem a másik ember mellett alakul ki, már az első randin is az, csak ezt a másik ember NEM TUDJA, mert nincs ráírva.

#1

2022. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Sokszor még egy border sem tudja, hogy ő az"

Olvasd el rendesen.

2022. dec. 5. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagy a szerelem, akkor együtt maradnak és nyírják egymást. Nem szerencsés felállás, jobb, ha legalább az egyik fél stabil lelkiállapotban van.
2022. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na ez a kérdés engem is elég sokat foglalkoztat borderlineként. 😅 A borderline-nak is annyi különböző fajtája van, ahány ember szenved benne, szóval végülis én el tudok képzelni egy olyan kapcsolatot is, ahol mondjuk mindketten járnak terápiára, és komolyan veszik, hogy javítsanak az életükön, és kindemelett pont kompatibilisek egymással a betegségük tünetei szempontjából is, és tudják támogatni egymást. Viszont ennek a szöges ellentétét is, ahol a két ember csak kinyírná egymást a tünet-kombinációk és ellentétek miatt.


"Miért jön össze egészséges ember borderline-al, vagy más személyiségzavarossal?"

Páromnak erre az volt a válasza, hogy ő ezzel együtt fogad el és így szeret. Pedig én felkészítettem mindenre, mielőtt összejöttünk, hogy lebeszéljem magamról, mivel jobbat érdmeel nálam. (Igaz, akkor még bipolárisnak hittem, mert kétszer is félrediagnosztizáltak, így ezt mondtam neki, de a viselkedésem bpd-sre hajazott már akkor is.)

2022. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én borderline személyiségzavarral voltam diagnosztizálva, de csak enyhén jelentkeznek a tünetei.


“Miért jön össze valaki egy borderesel?”


Klinikailag sajnos nem tudom, hogy kiket “vonzunk be” (mint pl. nárcisztikussal jellemzőbben maradnak együtt a kodependensek/borderesek) csak azt tudom leírni, hogy én mit tapasztaltam, és szerintem a bpd-vel összefüggőek: Többnyire a kisugárzásom fogott meg mindenkit. Művészi beállítottság, mély világszemlélet, tájékozottság, közvetlenség, spontaneitás és sok-sok ŐSZINTE mosoly. Na meg egy kis dráma. Kb. mindenki megjegyez, még ha negatívan is, de ritka az, hogy csak úgy efelejtsenek. Kicsit bolondnak és titokzatosnak tűnök, és kb. bármi őrültségben benne vagyok, amelett, hogy az egyik legnehezebb egyetemi szakot végzem, és nagyon komoly is tudok lenni. Azt mondják, hihetetlen mélységekbe tudom vinni az emberi beszélgetéseket, ha úgy érzem, hogy nyitottak rá. És nagyon könnyen “átlátok” az embereken, érzem, hogy ki mit érez, megjátssza e magát stb. Ez sokaknak ijesztő, de talán többeknek izgalmas, érdekes, “megfejtendő” lehet; főleg, ha kicsit elsivárosodott az életük. De igazán nem tudták megmagyarázni, talán az összetettség. Pl. Sok férfit “összezavarhat”, hogy látszólag egy erős, független, öntudatos nő képe rajzolódik ki, mégis egy eszméletlenül érzékeny és instabil önértékelésem van, így egyszerre váltom ki “az elérhetetlenért való küzdést” és a gondoskodást is. Ez abszolút nem tudatos. Plusz sokaknak vonzó lehet, hogy mindent nagyon mélyen megélek, és visszajelzések alapján egy “egészséges” ember mellett nem éreztek ilyen nagy érzelmi kilengéseket, se mélységet, se felfokozott boldogságot. Talán ez a legnagyobb “buktatója”. Hiába lesz egy “átlagos” kapcsolata, valószínűleg nem fogja olyan intenzíven megélni. De ez tényleg csak saját tapasztalat és visszajelzések.

2022. dec. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!