Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párom egy nem túl közeli, de hozzátartozója elhunyt.

Már már kicsit lekezeloen beszélt velem mikor telefonon beszéltünk és érdeklődtem mégis hogy van.

Kell neki egy kis magány, olyannal szeretne lenni, aki szintén közel volt a személyhez.

Ezt megértem, de úgy láttam nem helyénvaló hogy arról sem beszélhetünk hogy hogy van, vagy hogy szeretne-e egyáltalán találkozni...amit úgy tudok meg, hogy felhivom mert nem voltam benne biztos hogy magányra vágyik vagy megbántottam hogy nem érdeklődtem eleget. Végül még én lettem az aki miért nem tudom megérteni hogy kell neki a nyugodtság most. Megértettem volna elsőre is, ha nem kihúzni kell belőle, hanem esetleg tudatja velem normálisan akár csak egy üzenetben, hogy, nézd, ma ez meg az van, jobban orulnek egy kis egyedullétnek.

Sajnos kicsit vitába fordult ez, mert nagyon rosszul esett a stílusa, de bánt is, hogy ilyen helyzetben magamra irányítottam a figyelmet.

Nem ezt szerettem volna.

Holnap találkozna már, de így nagyon nehéz nekem is. Nem szeretném előtérbe helyezni az én sértődöttségemet, de nehéz is lesz úgy csinálni mintha minden jól lenne így. Már nem ez az első hasonló eset, aminél szintén hasonlóan lekezelő volt mikor tragédia történt.

Én nem így nevelkedtem sajnos, de igyekszem elfogadni hogy máshogy éli meg a gyászt.

Szerintetek jobb lenne ha megmondanám az igazat hogy jobb lenne ha nem találkoznánk, mert nem szeretném hogy a kettőnk problémája legyen a középpontban és úgyis feljönnea téma, vagy maradjak csendben és viselkedjek nagy türelemmel?


Köszönöm a válaszokat.



2022. dec. 9. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Legyél türelmes. Még zaklatott.
2022. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez sokat elárul arról, hogy viselkedik nehéz helyzetekben.
2022. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlzás, amit a párod csinál. Bele ne haljon már egy telefonhívásba.
2022. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Így gondolom én is, hogy egy mondatot nem lett volna nehéz elmondani, ha már egy teljesen független témára rá tudott kérdezni🤷🏼‍♀️

De mindegy, most megprobalom feretenni az egómat.

2022. dec. 10. 08:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne tedd félre az egódat. Pont annyit ér az is, mint az övé. Inkább gondolkozz el azon, hogy milyen kapcsolat az, ahol tojásokon kell lépkedned és azon reszketsz, hogy jaj, ha jobbra nézek, azon fog megsértődni, vagy ha balra nézek, azon fog-e megsértődni. Nekem ez inkább egy csúnya játszmának tűnik, kicsit a bántalmazó kapcsolatokra hajaz, ahol sosem tudhatod, miért lesz dühös a másik, de mindig te vagy a hibás. Semmit nem tettél, amivel megbántottad volna.
2022. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös egyetértek veled, de 2 eset kivétel ez alól. 1 haláleset 2 ha te magad betegszel meg súllyosan. Ezek feldolgozása néhány embernél lehet szélsőséges. Ilyen helyzetbe helytelen saját egónkat előtérbe helyezni. Ha lecseng a gyászidőszak, finoman meg lehet említeni, hogy neked mi esett akkor rosszul. 1 es voltam.
2022. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem ha a párod akkor neki is kell keresni a másikat hogy figyi szarul vagyok stb. Mondjuk furcsa ha vki szerelmes az eleve örül annak ha a párja mellette van a nehéz helyzetben. Vagy egyszerűen megnyugtató hogy ő is ott van melletted. Sztem neki vagy kötődési problémája van vagy egyszerűen ilyen nem igényli tragikus helyzetben az ölelést.
2022. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha korábban is volt lekezelően veled szemben akkor beszélj vele sztem de te tudod.
2022. dec. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy telik velünk az élet, egyre több a tragédia, veszteség, probléma. Ha ennyire másként kezelitek, akkor sok konfliktus lesz még köztetek. Elöttem írták: önző, játszmázik.
2022. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!