Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » “Normális” ahogyan a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

“Normális” ahogyan a párom viselkedik a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés

Ez az első párkapcsolatom, a (már) vőlegényemmel 5 éve vagyunk együtt, én 17 éves voltam, amikor összejöttünk. Alapjáraton jól megvagyunk, viszont vannak dolgok vele kapcsolatban, amiket nehéz elfogadni, pedig tudom, hogy már nem nagyon fog megváltozni (és nyilván nem is várhatom el tőle). Igazából külső véleményre lennék kíváncsi, hogy érdemes-e vajon együtt maradnom-e vele. Tudom-tudom, erre a kérdésre csak saját magam találhatom meg a választ, inkább csak úgymond kiírom magamból a dolgot, hátha magamnak is segítek ezzel ilyen formában (aztán kitudja lehet, hogy valaki nagyon hasonló helyzetben van/volt és tud majd jó tanácsot adni)

Szóval, mint már mondtam, elég jó a kapcsolatunk, hasonló az ízlésünk, a terveink is a jövőre nézve, mindketten nagyon hűséges típusok vagyunk, jó a szex, sok közös, minőségi programot csinálunk stb.

Egy dolog viszonyt nekem rettentően hiányzik. A mély, érzelmes beszélgetések. Úgy érzem, ilyen szempontból én sokkal inkább kifejezőbb vagyok, mindent megosztok vele. Az mondjuk hozzá tartozik a dologhoz, hogy nekem vannak sajnos mentális problémáim, pl. erős önbizalomhiányom van, és szorongó kötődő vagyok (régebben jártam is emiatt pszichológushoz).. és ezekről a dolgokról gyakran beszélek is neki. Nagyon gyakran. Minden egyes érzelmemről beszámolok neki, sokat sírok is… Amit ő néha nehezen kezel. Meghallgatt ugyan, de annyira látom rajta, hogy egyáltalán nem ért engem… kicsit sem azonosul velrm és ugyan próbál vigasztalni, puszilgat ilyenkor stb, de sajnos valahogy sosem tud olyat mondani, amitől tényleg megnyugodnék. Néha kicsit elbagatellizálja a problémáimat. Amire én ideges leszek, így gyakran ezek a beszélgetések veszekedésbe csapnak át. Fura számomra, hogy őt az 5 év alatt szinte sosem láttam hasonlóan viselkedni, pl. egyetlenegyszer sem volt féltékeny (nem úgy, mint én…) tudom ez lenne a normális, hiszen nem adtam rá okot, de hogy egyszer sem?? Illetve egy hónapra szakítottunk a kapcsolatunk 2. évében, vagyis ő velem, de aztán végül ő kezdeményezte, hogy újból összejöjjünk…. de az is olyan furi volt. Egyszer sem mondta utána, hogy megviselte volna a dolog, nem úgy mint én, aki kb meg akart halni abban az 1 hónapban…

Sokszor olyan érzelemmentes (pl a szülei válásáról is mindig teljesen tárgyilagosan beszél), amit én nem tudok hova tenni.

Más módokon viszont nagyon is kimutatja, hogy szeret, sok ajándékot vesz, randikat szervez, ölelget, puszilgat (bár én még így is jóval bújósabb vagyok nála) A bökkenő csak az, hogy nekem az elsődleges szeretetnyelvem az egyértelműen az elismerő szavak. Állandóan, mélységesen vágyom a megerősítésre. Én lennék a legboldogabb lány a világon, ha csak egyszer az életben kifejezné hosszan, mélyen, a szemembe nézve, tényleg csak rámfigyelve, hogy mit érez irántam.

Milyennek látott pl az első találkozáskor? Ezeket persze megszoktam tőle kérdezni, de sajnos sosem vagyok “elégedett” a válaszaival, mindig nagy szavakra vágyom. Persze szokott dicsérni, de főleg a külsőmet, az alakomat… rengegetszer mondja, hogy szeret, talán túl sokszor is. Mivel gyakran csak úgy megszokásból odamondja, de közben nem is néz a szemembe, értitek…

Nem tudom, hogy nekem kéne vajon elfogadnom végre őt ilyennek, és elnyomni úgymond ezt az oldalamat, vagy azért ő is tehetne a dologért? Nyilván én ezerszer elmondtam neki ezt a dolgot, ő pedig mindig azt mondja, hogy azon lesz, hogy jobban kifejezze magát, de nem igazán látok változást, sőt…

Eléggé félek attól, hogy mi lesz, ha később megbánom azt, hogy sosem éltem meg igazi mély, számomra érzelmileg is kielégítő szerelmet az életem során? Vagy mi van, ha számomra ez elengedhetetlen része annak, hogy szerelmes tudjak maradni? Sajnos az utóbbi időben emiatt elkezdtem kételkedni az iránta való érzett szerelmemmel kapcsolatban, de őt ez sem nagyon viselte meg, lerendezte annyival, hogy részéről minden a régi, ő továbbra is szeret, jó neki így.

Megéri feladni egy jól műkődő kapcsolatot csak azért mert az egyik fél nem bánik jól a szavakkal (a másik meg túl érzelmes)?

A végére még hozzátenném, hogy nála kevésbé toxikusabb fiúval sosem találkoztam, fontos neki a szex, de más dolgok is, egyetlenegyszer sem bántott meg szándékosan, a veszekedéseket sajnos szinte mindig én kezdeményeztem… ja és egy elég intelligens, munkájában sikeres fiúról van szó (tehát más, komoly témákról lehet vele beszélni, csak érzelmekről nem)

Főleg a többi fiúhoz szólnék, ti is hasonlóak vagytok? Ez csak a nemek közti különbséget jelenti, csak én nem vagyok vele tisztában, mivel ez az első kapcsolatom (és neki is?)

Köszönöm, ha elolvastad.


Én L/22, barátom F/26



2022. dec. 26. 00:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
És igen a válsz! Ő teljesen normálisan viselkedik, úgy mint egy normális férfi!
2022. dec. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak (ő 25, én 23) az érintés a szeretetnyelve. Mi két éve vagyunk együtt, és azalatt megtanultam, hogy ő ezt úgy fejezi ki, ha összebújunk, sokszor megérint, ebből tudom, hogy szeret. Én is érzelmes vagyok (fogamzásgátlót szedek, a menstruációkor sokszor rámjön a sírás), meg azon kívül is sokszor sírok (sajnos pl akkor is, ha netán nem tudtam venni tojást a boltban, elég hülyeség, tudom:D), és ő sem tud a legtöbb alkalomkor vígasztaló monológokat mondani, de velem van, megölel, és tudom, hogy támogat. A féltékenység kimutatása meg inkább női dolog. Hidd el, ők is féltékenyek, de ők valahogy magukban tudják tartani :D szerintem nem kellene szakítanod, nagyon jó fejnek hangzik a fickó.

Ugyanitt, volt olyan pasim, aki mániákusan a szavak embere volt, folyton azt hallgattam, hogy mennyire szeret, én vagyok a drágája, ilyen meg olyan gyönyörű vagyok, és már kiakasztott, hogy semmi problémámat nem tudtam vele reálisan megbeszélni, mert szerinte sosem én voltam a hibás, és egy "jo" vitánk sem volt soha, mert ő mindig behódolt a véleményemnek, annyira rajongott értem. Hidd el, ilyet nem akarsz.

2022. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem egyrészt mehetnél terápiára, másrészt szerintem még inkább mehetnétek együtt párterápiára. A párterápia nem mumus. Nem kell sokszor menni (kb. 6-8 alkalom). Kéthetente 1x. Teljesen gyakorlatorientált, házi feladat is van (sok). Olyanokat kell eljátszani, hogy te ő vagy, ő meg te és akkor hogyan beszélgetnétek egymással, mit mondanátok egymásnak. De van mindenféle tök jó feladat. (Sajnos rég olvastam erről, járni meg nem jártam ilyenre.) Szerintem nagy esélye van, hogy a kapcsolatotok menthető lenne.


És ne hallgass azokra, akik azt írják, hogy veled van a probléma és csak veled, mert nem tehetsz arról, hogy gyerekkori, kamaszkori családi dolgok miatt ilyen bizonytalan lettél. Nem tehetsz róla, de tehetsz ellene. Nincs semmi baj veled, fel a fejjel és győzd meg a párod, hogy menjetek el terápiára együtt.

2022. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

#13 persze a pszichiátriai esettel még szegény pali menjen párterápiára…

Elkell szépen fáradni a pszichiàterhez, ír fel haloperidolt neki aztán nyugodtság lesz mindenkinek.

2022. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%

14


Na te sem vagy épelméjű. :))) Haloperirdol. :))) Figyu, én több nagyon komoly pszichés/pszichiátriai problémával küzdök, de haloperidolt még én sem kaptam soha.


Amellett a kérdező nagyon korrekten, nagyon normálisan, nagyon őszintén ír a problémájáról, ami dicséretes a mai világban. Kevesen képesek ennyi önreflexióra.


Szegény palit sem kell annyira sajnálni, gondolom a kérdező nem szorít pisztolyt a fejéhez, hogy együtt legyenek.

2022. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
17%

Na látod #14. Az őrült védi az őrültet:)

Neked is kéne egy löket haloperidol.

2022. dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
9%
15, ha komoly pszichés problémákkal küzdesz, akkor nagyon jól tudod, hogy nem diagnosztizalunk egy leírás alapján azt SEM, hogy NINCs baja a kérdezőnek!!!!
2022. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%

17


Hol írtam, hogy nincs baja? Ezt írtam: "És ne hallgass azokra, akik azt írják, hogy veled van a probléma és csak veled,". Egy szóval nem írtam, hogy a kérdezőnek ne lenne problémája.


Atyaég, nagyon sokat ittatok, fiúk-lányok? Vagy lecsúszott egy kis haloperidol?


13, 15 voltam

2022. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
70%
18, szerintem ne magyarázd inkább. Tanácsod adni felelősség!
2022. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a többiek is írták, és egyetértek velük, hogy neked szakember segítségét kellene kérned a továbbiakban is. Nem csak önbizalmamhiányod van, de te magad se tudod, hogy ki is vagy valójában. Nem Ízek, imál, szerelmekre gondolok, hogy menj el Tibetbe megtalálni önmagad, de rengeteg önfejlesztő dologra van szükséged. Nem szereted önmagadat. Ha te se szereted magadat hogyan tudod elvárni, hogy más is szeressen? Nem vagy rendben önmagaddal.


Volt olyan exem, aki hasonlóan dramatizálta túl a dolgokat férfi létére, ahogyan te és az nekem sok volt. Szenzitív, érzelmes nő vagyok én is, de ő meg nálam 100x jobban az volt és megfojtott az állandó drámájával, lelkizéseivel. Elfáradtam tőle mentálisan és érzelmileg. Ő is önbizalmamhiányos volt és állandóan bizonygatnom kellett, hogy nekem ő kell, nem csalom meg, tetszik nekem, holott ő kövérnek látta magát, de diétázni és edzeni sose kezdett. Sose tett érte, csak a nyafogás ment állandóan meg a sírás. Engem 7 év után ez már terhelt mindenhogy. Én szerintem keresned kellene egy hasonló mentálitású párt magadnak, mert ez hosszú távon nem fog működni. A férjem nagyon nehezen tudja kifejezni az érzéseit, az elején azt se tudta, hogy hol kezdje. Azóta eltelt 4 év, most se expert szinten nyomja, de általában kell egy két feles, hogy el tudja mondani ami bántja. Viszont mélyen nem néz a szemembe és mondja el, hogy én vagyok számára az örök egyetlen nő meg a végzet asszonya, de gyakran mondja, hogy szeret. Utána hoz egy doboz csokit meg egy csokor virágot, hogy nagyon szeret. Mindenkinek más a szeretet nyelve valóban, de amit te szeretnél a párodból kisajtolni, szerintem nem egészséges.

2022. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!