Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elsősorban fiúkhoz szól a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsősorban fiúkhoz szól a kérdésem; normális, hogy a barátom így viselkedik a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés

ELőször is köszönöm a türelmet azoknak, akik elolvassák és válaszolnak rá. Kicsit hosszú lesz, de kiváncsi vagyok a férfi gondolkodásmódra.

A barátom és én is 17 évesek vagyunk, több, mint másfél éve vagyunk együtt. Egy iskolába járunk. MINDEN szünetet együtt töltünk az iskolában. De nekem ez sose volt elég, én kettesben szerettem volna többet lenni vele. Iskola után heti 1-2x maradt velem kb 30-60 percet. Aztán mindig haza ment valamilyen ürüggyel: tanulnia kell, fáj a hasa, fáj a feje, stb. Én többet akartam volna a barátokkal lenni a szünetben, és kevesebbet vele, és iskola után kettesben pedig többet együtt. Mindig ígérgette, hogy változik. Előfordult olyan, h iskolába oda se jött hozám, és este rám írt, hogy hol voltam, mert nem talált a suliba.

RENGETEGET hisztiztem, mondanom sem kell, kezdett tele lenni a hócipője. Aztán elérkezett a nyár. Majdnem könyöögtem neki, hogy találkozzunk heti 3x(heti 2 volt neki a jó). MAgától felvetette, hogy minden nap el fogunk járni sétálni, meg, hogy meg lesz a heti három. Hát nem. Jött a kifogás, hogy túl meleg van a sétához. és, hogy ő rövid időre nem szeretne találkozni velem, mert az nem jó.

Folytatódott az iskola, és már nagyon kezdett elegem lenni.Aztán a sok hiszti miatt megváltozott. Visszavettem, hogy ha jó lány leszek, aki nem hisztizik hátha megváltozik. Volt, amikor alig adott puszit, megalázott, stb. Nekem ez már so volt, és beszéltem vele, és mindig azt mondja, hogy NAGYON szeret, és ilyenkor érzem is rajta.Megígéri, hogy változtat, aztán kezdődik előről. Minden este beszélünk, mert telefonról fel szokott jönni msn-re. Régen csak fél órákra jött fel, így, hogy nyár van egyre. De ma is feljött, és egyből közölte, hogy adjak neki tíz percet míg eszik. Rendben, adtam. Uátna mondta, hogy kell még idő, mert főz a családjának. Rendben, ezt is megértem. Utána kb 3-5 percenként írt vissza, aztán le is lépett egy fél óra múlva.

Aztán ha én vagyok kiakadva az rosszul esik neki. és tudom, hogy Ő ilyen. Nagyon gyerek, és így mutatja ki a szeretetét. Volt olyan, hogy lemondott egy találkát, mert videójátékozni akart, és át tettük másik napra. és tényleg nagyon mozgalmas élete van. A héten érettségizik, és ezért egész héten nem találkoztunk(hozzá teszem játszani van ideje), és ha felhozom neki, hogy ha nem szeret, akkor nyugodtan modnja meg, vagy ha úgy érzi, hogy valami változott, de ilyenkor mindig bizonygatja, hogy milyen fontos vagyok neki.

És én is tudom, hogy az vagyok, mert amúgy se él közösségi életet, nem megy el a haverokkal, és tényleg sokat segít otthon is, fel-le járkál, főz, stb.

De én úgy érzem, hogy jogosan akadok ki.

Srácok, őszintén, az én hozzáállásomon kell javítani, vagy az övén? Elhagyni nem akarom, mert nekem Ő az életem. Pánikbeteg vagyok, és ha összeveszünk, jönnek a rohamok..


2013. jún. 20. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok fiú, de ennek a kapcsolatnak nincs sok értelme így. Megértm, hogy neked ez így nem jó, de látszik hogy neki meg igen, és ha nem változtat ezen meg nem is akar, akkor nem szerethet eléggé. A pánikbetegség meg nem játék, és nem is kifogás, pszichológusra/pszichiáterre van szükséged.
2013. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
akinek hiányzol az talál rá módot h találkozzon/többet foglalkozzon veled. aki kifogásokat keres az nem gondolja komolyan a kapcsolatot. lehet h megsértődsz de sok ilyen szitut láttam és mindegyik úgy végződött h a végén kiderült h azért van a pasi/csaj a másikkal h azt tudja mondani h neki van valakije és ennyi.
2013. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Két pszichológust már megjártam, most fog jönni a harmadik.

Igen ez így teljesen jó neki, de az élet MINDEN területén ilyen. És pont az az érdekes, hogy ilyen apró figyelmességeket ad: lemegy csokit venni, míg nyara vett nekem karkötőt,mindig hoz valami emléket, tehát az apróságokba oda figyel.

De ha mondom, hogy változzon, egy két napig tart. Szex nem volt köztünk, csak hozzá megyek át, ő ne jöhet hozzánk, és még nem is aludtam nála. Nem engedte meg még az anyukája.

Tudom, hogy nem kifogás a pánikbetegség, de nem élném túl, ha elveszteném.

2013. jún. 20. 22:26
 4/23 A kérdező kommentje:

2. válaszoló.

Ez többször megfordult az én fejemben is.

Viszont ott van ellenérvnek, hogy a barátaival SE találkozik, ha hívja a legjobb barátja, lemondja.

Elfogadom a válaszotokat, pont az aggaszt, hogy látok benne igazságot.

2013. jún. 20. 22:28
 5/23 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan akadsz ki, a helyedben én is hatalmas hisztiket rendeznék, mikor már a tizedik alkalom után sem lenne képes megváltozni. Ne haragudj, hogy ezt kell mondanom, de ennek tényleg nincs így értelme. A kapcsolat 2 emberről szól, és arról, hogy megpróbálnak egymás igényeihez igazodni, egymáshoz csiszolódni, kölcsönösen megtenni mindent a másikért. Az a gond, hogy amiről te beszélsz, annak alap követelménynek kellene lennie. Tényleg nagyon gyerekes a barátod, és ne haragudj ismét, de olyan fiatalok vagytok még... hozzád egy érettebb gondolkodású férfi illene, az írásod alapján te megelőzöd a korodat, egész felnőtt vagy már.
2013. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, harmadik válaszoló!:)

Régen mindig matam magamat, hogy milyen egy hisztis hárpia vagyok, és, hogy túl rámászom, nem hagyom élni. Aztán gondoltam, hogy bomba-barátnő leszek, olyan csaj, akire végyhat, nem hisztizem, kedves, mosolygós, csinos. Észre is vette, hogy milyen laza vagyok, és sokkal jobban tetszik Neki. De az a baj, hogy tudat alatt TELJESEN jogosnak érzem a hisztijeim.

Tény, hogy nagyon gyerek. Igazából nekem is csak az írásom érett, de belül nagyon gyerek vagyok én is.

Mondjuk 17 évesen még jó, hogy az vagyok.

Olyan furcsa, mert tényleg két emberen múlik, és ha egy KICSIT is vissza veszek, egyből kedves lesz, de az már rég rossz, ha taktikáznom kell...

2013. jún. 20. 22:33
 7/23 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy tényleg szeret. De a probléma nem ez, hanem, hogy Te nem vagy vele így boldog, és ő ezen nem hajlandó többszöri kérés után sem változtatni. Szerintem jobb most kilépni, emelt fővel, és nem szenvedni tovább így. Mert ez nem úgy néz ki, hogy változni fog. És lehet, hogyha tovább húzod Ő fog elhagyni... és az rosszabb lesz.

De ez csak az én véleményem, megértem, hogy szereted, és sok mindent megteszel Érte. Csak az a gond, hogy Ő Érted nem tesz semmit.

2013. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

1. vagyok

tudom milyen ez, nekem is volt ilyen kapcsolatom, ahol a másik kb. így viselkedett mint a barátod, és nem volt értelme, mert ha a két fél érzelmi szintje és igényei nem egyeznek, akkor előbb utóbb baj lesz belőle...

2013. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
jobban járnál ha abba hagynátok ezt a kapcsolatot. ugyan ennyi idősen volt egy komoly kapcsolatom, mi is osztálytársak voltuk és szünetben is meg utána is szinte mindig együtt voltunk, de nem fél órákra. csomó mindent csináltunk, mert az milyen már h még sétálni sem megy el veled mert h meleg van... akkor mennyetek el strandra. ez csak ilyen lekoptató duma szerintem. szerintem nincs értelme h ki akadj rajta, mondd meg neki h ennyi volt és ne akarjatok változtatni mert nincs értelme. nagyon sok srác van rajta kívül, és főleg 17 éves lányként biztos találnál magadnak olyat aki sokkal jobban megbecsülne és többet foglalkozna veled. szóval nem érdemes emiatt tönkre menned lelkileg miatta. 21/f
2013. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van.

És tudom, hogy NAGYON gyengének tűnhetek. Volt, amikor elhatároztam, hogy kilépek, és 3 hónapig napi szinten volt "rohamom". LEfogytam 4-5 kilót. Nekem így nem megy, szó szerint az életem függ Tőle.

Igen, egy szakítás sokmindenkit megvisel, de az én barátnőim renszeresen félnek attól, hogy ha nincs nekem a barátom, megölném magamat. És az a baj, hogy emiatt én is félek magamtól. Pedig egy okos, értelmes lány vagyok.

Viszont az, hogy ennyien egyetértetek velem, "jól esik", mert ezek alapján nem én vagyok a buta hárpia..:)

Igen, tényleg azzal van a gond, hogy Ő egy szalmaszálat se mozdít el annak érdekében, hogy megtaláljuk a megoldást. Vagyis de, pár napig. Vasárnap találkoztunk legutoljára, akkor megint terítettem neki mindent, és olyan szeretetet adott....és így még nehezebb. Tudom, hogy rengeteget nyavajgok, de ez olyan nehéz.

2013. jún. 20. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!