Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm szakítással fenyege...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szakítással fenyegetett. Jogos?

Figyelt kérdés
Itt arról van most szó hogy én alkalmi alkoholista vagyok. Ő nem iszik és utálja az alkoholt. A nagyanyja mellett nőtt fel aki komoly alkoholista volt és ő ezt végignézte. Abba is halt bele a néni. Ezért utálja az alkoholt.Utálom magam emiatt és tudom hogy ez nem jó. Le akarom tenni a piát teljesen. A barátnőm támogatását kértem ebben. Hétvégén el szeretek menni bulizni és sokat meginni. Sört iszom csak amúgy. Le akarok szokni a piáról teljesen és azt mondtam neki hogy csökkenteni fogom és legyen mellettem és támogasson a leszokásban. Neki azzal nincs baja hogy elmegyek bulizni, azzal van baja hogy elmondtam hogy csökkenteni fogom a piát és mégse teszem. Azzal van baja hogy nem tartottam be az igéretem. Na most ő 10 napra elutazott és nem lehet jelenleg mellettem. Én elővettem egy kis whiskeyt és kamerán elmondtam neki hogy öntök csak egy pohárral, el akarom fogyasztani még azt a picit ami megmaradt.Kicsit se vártam ezt a reakcióját. Előtte nevetgéltünk,meg jókat dumáltunk. Ő erre nagyon felkapta a vizet.Csak egy pici pohárral öntöttem semmi több, 2 korty. Ekkor egy gyűlöletet és haragot láttam a szemében. Ő elmondta hogy az igen hogy mostmár nem elég hogy sörözök is ,de mostmár még whiskeyt is elkezdtem.Nagyon de nagyon mérges volt rám. Megigértem hogy csökketeni fogom és én még rosszabb vagyok. Persze hogy attól fél hogy megiszok egy egész üveggel vagy összekeverem sörrel. De tényleg csak egy pici pohárral ittam meg. Ez az a dolog amiben vállalom a kritikát és szégyenlem magam emiatt. És itt elkezdtem mondani neki hogy szerelmem, szivem igy meg úgy és ő meg erre azt mondta hogy nehogy egyszer az megszűnjön. Mármint megszűnjön az hogy a szívem legyen,szerelmem.Magyarul szakítással fenyegetett.Ki merte ezt mondani. Azt hittem erősebb a szerelmünk annál hogy ilyen az eszébe jusson és ilyet ki merjen mondani és megfenyegessen. De lehet hogy jogos volt. Ez a mondata nagyon lesokkolt,abban a pillanatban összetörtem. Itt nagyon magam alá estem. Megfogtam a whiskeyes üveget és kiöntöttem mindet a mosdóba ami benne maradt, úgy hogy ő lássa a kamerán. Elmondtam neki hogy nagyon szeretem és mostmár tényleg megigértem neki hogy leteszem a piát teljesen.Persze hogy nem hiszi el és mondja hogy hát meglátjuk. Az ő példáját akarom követni és büszke vagyok arra hogy ilyen barátnőm van aki alkohol ellenes. Jobb útra térhetek mellette. Aztán kérdeztem azt hogy tényleg megtenné azt? Azt mondta ha már nem bírna tovább tűrni akkor igen. Nagyon szeret egyébként de most egy olyan hibát vittem be ami miatt talán egy kicsit megutált. Utálni is kell a részegeket , ebben egyetértek vele, nem egy embert tesz tönkre a pia. Mondtam neki hogy nekem ő mindennél fontosabb és nem akarom hogy a h.lye alkohol tönkretegye a kapcsolatunkat. Készen állok teljesen letenni a piát, ő ezt nem hiszi el, de én mindennél jobban szeretem.
2023. jan. 6. 08:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Érte megteszem. Mert nagyon szeretem
2023. jan. 6. 09:52
 12/19 anonim ***** válasza:
15%
Szard le, inkább igyál. Engem is elhagyott mindenki, na és? Tavaly a munkából is kibasztak. Tegnap este megittam 3 üveg bort.
2023. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is türelmes a barátnőd. Az én apám is alkoholista, nálam ezt nem játszanád el.

Ha van esze, ő is szakít veled. Hiába bizonygatod, hogy leszoksz, hát eddig se szoktál le a kedvéért.

2023. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
4%

Most itt csupa olyan ember válaszolt, akit traumatizáltak az alkoholista szüleik.

Nagyon eltúlzott válaszok vannak itt, ahogy a baratnőd reakciója is a traumájából fakad és emiatt eltúlzott. Ezt egy traumatizált emberrel nem fogod tudni megértetni. Természetesen jó, ha nem iszol, de saját magadat alkoholistának bélyegezni mert itt az alkoholisták aldozatai hápognak, az sem egészséges. Próbáld objektívan szemlélni a helyzetet, mert amit a barátnőd csinál veled, az erőszak.

2023. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Jogos részéről.
2023. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
11%
Egyáltalán nem jogos. Ha már így ismert meg, "alkoholistaként", akkor így is kell elfogadnia. Nincs joga megváltoztatnia.
2023. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

"Azt hittem erősebb a szerelmünk annál hogy ilyen az eszébe jusson és ilyet ki merjen mondani és megfenyegessen."


Ő meg azt hitte, hogy a szerelmetek erősebb annál, mintsem - azok után, hogy egyrészt tudod, hogy traumatizált gyerekkora volt az alkoholista nagyanyja miatt, másrészt azok után, hogy az ígéreteddel ellentétben nem csökkentetted az alkoholfogyasztásodat, amivel kezded eljátszani a bizalmát, - még szándékosan nekiállsz azzal provokálni őt, hogy a sör helyett tömény szeszt iszol a szeme láttára.


Amit mondott, az szerintem ilyen előzmények után nem fenyegetés, egyszerűen csak fájdalmat és csalódást érzett, és csak emlékeztetett téged arra, hogy szabad akaratod van, de a tetteidnek következménye van.

2023. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

"Nincs joga megváltoztatnia."


Elhagyni viszont van joga.


Megváltoztatni meg senkit nem lehet, mindenki csak saját maga tud változni - feltéve, hogy belátja, hogy változnia kéne, és akar is változni, változtatni. És még akkor sem könnyű.

2023. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%

Alkoholista, drogos, és egyéb tudatmódosító szereken élő egyénnel én (F, 30+) sem állnék össze. És nem csak azért, mert láttam már rá példát. Hanem mert tudom, hogy amiket láttam, az szinte majdnem mindig így van. Most az, hogy mennyi pénzt visz el... nem hiszem, hogy ez a legfőbb ellenérv. Az ember sok "hülyeségre" költ, ha piára nem, akkor az a pénz elmenne másra. Itt inkább az a probléma (az egyik), hogy ezzel folyamatosan rombolod az egészségedet. Nem, nem valószínű, hogy pár éven belül belehalsz. De hogy 40 éves korodra - ami sokaknak a elgszebb férfikor - már egy roncs leszel, az 100%. A másik dolog, hogy azért ez rohadtul égő. Nem kellemes olyan emberrel együtt lenni, aki szégyent hoz magára, és ezzel közvetetten a szerelmére is. A harmadik: ha netán család is lesz, szerencsétlen gyerekek milyen körülmények között nőnek majd fel??

A kulturált alkoholfogyasztással nincs baj (a megrögzött alkoholellenességgel sem tudok egyetérteni), úgy gondolom.. Viszont amit te csinálsz, abban semmi kultúra nincs. Az a baj, hogy sokaknál ez a "csökkenteni fogom" vagy még mindig akkora mennyiség, ami nem tolerálható, vagy csak ideig-óráig működik. Nincs akaraterőd semmi. Persze, ezt nem könnyű legyőzni. De ha egyedül nem megy, akkor segítséget kell kérni. Lehet, hogy az ő reakciója is túlzó volt, de mégis mit vártál? Amikor fogadkozol, hogy csökkented a söradagodat, amit nem, hogy nem tartottál be, de még erre el is kezdesz töményet inni? Igen, igen, tudom, olyan keveset, hogy mikroszkóppal sem lehetett látni... de hagyjuk már! Egyáltalán: minek volt otthon pia?


"Azt hittem erősebb a szerelmünk annál hogy ilyen az eszébe jusson és ilyet ki merjen mondani"

Amikor folyamatosan szeged meg az ígéreteidet, és te magad emeled magasabb szintre az alkoholt, mint a kapcsolatotokat? Ugyan már... Egy szerelemhez két fél kell. Hiába erős az egyik oldalról, ha a másik oldalról csak addig erős, ameddig egy csepp alkohol a közeledbe nem kerül. Ő pedig nem hülye. Az erős szerelem nem azt jelenti, hogy el*****a az életét egy undorító alkesz mellett.

És mellesleg: miért van az, hogy te folyamatosan csak mentegetőzöl? Mintha még ő lenne a hibás. Te vagy az, aki semmit nem képes betartani.


Az meg megint csak tipikus viselkedés, hogy az ember csak akkor hajlandó lépni, amikor már késő. Ez lesz veled is. Esküdözöl, fogadkozol rendszeresen, aztán meg semmi nem változik. Ezt egy ideig bírja, majd aztán lesz egy pont, amikor már belátja, hogy akárhogyan is, akármeddig próbálkozott, nem jutott eredményre. És akkor utána már késő lesz teperni. Most kell. Nem akkor, amikor már végleg vége.


Amúgy meg ne használd már ezt a "fenyegetés" szót! Szánalmas, hogy még a stílusoddal is őt akarod negatívan beállítani.


"Persze hogy nem hiszi el"

Érthető. A szeme láttára szegted meg a már sokadjára tett ígéretedet. Ezek után milyen alapon higyjen neked?

Tudod, erre mondják, hogy eljátszottad a bizalmát. Azt pedig újraépíteni... hááát, sok sikert hozzá.


"most egy olyan hibát vittem be"

Ismét csak nem látod folyamatában a dolgokat. Nem, nem csak most vétettél hibát. Hanem egész eddig folyamatosan. Gondolj egy fára, aminek a törzsére naponta rávágsz egy baltával. Aztán egy idő után kidől. Szerinted attól az egy csapástól dőlt ki? Nem. Hanem az előtte levő számtalan csapástól. Csak volt egy pont, aminél már nem bírta. Remélem, érted a hasonlatot.


"Utálni is kell a részegeket"

(és még sok álszent gondolat.)

Az a baj, hogy szavakban te nagyon tudod sulykolni az absztinencia ideológiáját. Csak az a baj, hogy ez megmarad a szavak szintjén. Itt most szó szerint is érthető az, hogy vizet prédikálsz, és bort iszol.


"Hát szinte minden hétvégén majdnem leiszom magam úgy hogy kissé másnapos leszek."

Mondjuk az előbb még nem csak kissé másnaposságról volt szó, hanem masszív vedelésről.

Az a baj, hogy megint mentegetőzöl, meg szépíted a dolgot. Még hét közben sem tudsz ellenállni a piának,a hogy azt a történeted is mutatja.


"Egyszer kibírtam 4 hónapig hogy ne igyak egyáltalán,minden orvosi segítség nélkül."

Egyszer. És azóta is vedelsz.


"Persze azért ,mert gyógyszereket szedtem és nem szabadott."

Jah, szóval akkor mégsem bírtad ki, csak nem volt más választásod.


"De mostmár végleg eldöntöttem magamban hogy leteszem a piát"

Őszintén: ez hányadik "végleg leteszem" ígéret?


#14 "Most itt csupa olyan ember válaszolt, akit traumatizáltak az alkoholista szüleik"

Talán mert pont az a probléma, hogy az alkoholizmus minidg komoly traumákat okoz. Jobb esetben csak annyit lát a gyerek, hogy apuci olyan, mint egy idióta, rosszabb esetben - és ez nagyon gyakori - egy agresszív barom is lesz.


"Nincs joga megváltoztatnia"

Tényleg nincs.

De vele maradni sem kötelessége.

És mondjuk talán jobban is tenné, ha lelépne. Aki már ilyen szinten alkoholista, az nagyon valószínűtlen, hogy kigyógyuljon. Még akik önként (?) el is mennek terápiára, sokuk ideig-óráig bírja. Aztán pár hónap, vagy 1-2 év, és újra ráfüggnek. Rosszabb esetben ekkor már gyerek is van, és még nehezebb kilépni ebből a sehová nem vezető kapcsolatból.


Szóval: igen, jogos. És remélem, lesz annyi esze, hogy otthagyjon. Te csak egy szájhős vagy, aki eddig még egyszer sem bizonyította, hogy képes változtatni. Neki is jobb lesz így, nem kell majd állandóan attól félnie, hogy mikor kattansz be újra, és te meg talán ettől kicsit észhez térsz, és a jövőben már nem fogod így elszúrni. (Vagy keresel egy alkesz nőt magad mellé. Csak kérlek, gyereket ne vállaljatok!)

2023. jan. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!