Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy terapeuta egyből megállapí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy terapeuta egyből megállapítja, hogy menthetetlen a házasság?

Figyelt kérdés

Feleségemmel negyon a szakadék szélén áll a kapcsolatunk. Most bejelentkeztünk egy terapeutához. Minden mindegy már alapon. Azon gondolkozom, hogy egy terapeuta le tudja egyből szürni, hogy valami menthetetlen. Nem lenne

Jó akkor feleslegesen kínozni egymást a terápiával és reménykedni. Mi a véleményetek. Volt már valaki ilyen helyzetben.



2023. jan. 10. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legvégső sorban nem a terapeuta dönti el, hogy menthető vagy se egy kapcsolat/házasság hanem a két/egyik résztvevője.

Persze "láthatja" hogy nem sok értelme van folytatni, de legfőképp a két társon múlik minden.

2023. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkalombol nem hiszem. Szerintem 2-3 alapjan mar le tudja szurni, akartok-e egyaltalan dolgozni rajta.
2023. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a terapeuta felméri hogy nálatok mi a szitu, aztán elmondja, hogy hogyan lehetne ezen változtatni, esetleg feladatokat ad, amiket ti vagy megcsináltok van nem.

Egy alkalom alapján nem fog menni, mert ez egy folyamat. Megfogadjátok e MINDKETTEN amiket tanácsol, elvégzitek e a feladatokat amikkel közelebb kerülhettek egymáshoz, vagy amik által megérthetitek a másik gondolkodásmódját, tetteit, érzelmi világát.

Ez nem úgy megy hogy rátok néz a terapeuta és 1 óra múlva ítéletet mond, hogy ti menthetők vagy menthetetlenek vagytok. Az érdemi munkát nektek kell elvégezni, ő csak tanácsokat ad.

2023. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha odamentetek, akkor még szeretnétek javítani a kapcsolatotokon. Segíthet, ötleteket, szempontokat adhat, de elsősorban nektek kell őszintén tisztáznotok a dolgaitokat.
2023. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nektek lesz vele dolgotok, a terapeuta csak segít, hogy mit kéne átgondolni.
2023. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon nehéz beismerni de úgy érzem, hogy a párom iránt már nincsenek olyan érzéseim, amik lehetővé tennék azt hogy jó legyen.
2023. jan. 10. 10:13
 7/16 anonim ***** válasza:
És miért nincsenek?
2023. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mert már elmúlott sajnos. Nem tudom irànyítani.
2023. jan. 10. 10:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Mit nem tudsz irányítani?
2023. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát hogy mit érzek.
2023. jan. 10. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!