Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolja sok férfi hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok férfi hogy a párja egyben a tulajdona is?

Figyelt kérdés
Több ismerősömnél is találkoztam mostanság ezzel a problémával. Férfi vagyok, sosem tudnék ilyen lenni... Ha menni akar hát menjen.

2023. jan. 23. 17:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

A birtoklási vágy egy férfinél alap ösztön. És amíg ez egészségesen van jelen a kapcsolatban az inkább pozitív, szerelmet, féltést, védelmet takar. Az, hogy szeretve és védve van egy nő számomra az az ideális. Bár én az átlagtól konzervatívabb vagyok.

Borzasztó lehet olyan olyan kapcsolatban élni, ahol a párom mondjuk lekakálná mikor hova megyek meg kivel és mikor jövök haza. Ez kb azt jelenti nálam, hogy azért vagyok (még) veled mert ágyasra, cselédre van szükségem.

31N

2023. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ez ilyen XVII. sz.-i magyar maradványbú adódik.
2023. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon mindig a nők sírnak, ha a párjuk 5 perccel nem tud elszámolni.
2023. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
"Ez ilyen XVII. sz.-i magyar maradványbú adódik." A nők között is vannak ilyenek...
2023. jan. 24. 05:16
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
"Borzasztó lehet olyan olyan kapcsolatban élni, ahol a párom mondjuk lekakálná mikor hova megyek meg kivel és mikor jövök haza." ez nem szeretet, nem szerelem, hanem birtoklás, ragaszkodás. Nem bízik Benned, nem társnak tekint, hanem te alá Vagy rendelve.
2023. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

#12-nek: Inkább XX. századig, csak a XXI. századtól nem dívik az ilyesmi egyes körökben.


#15-nek:

A biztoklási vágynak van egy felső és egy alsó oktávja. Az alsó a beteges, nárcisztikus biploáris attitűd, ahol a férfi saját gyengeségeit kompenzálná erőszakos birtoklással (ellenállás esetén agresszóval torló).

És van ugye a felső oktáv: a féltő, óvó magatartás amiről én beszélek, ami abból fakad, hogy akit szeretek azt "birtokolni" akarom és megvédem. Én mint nő szeretek biztonságban lenni egy kapcsolatban, egy olyanban amit egy ilyen férfi nyújtani tud. PL: ahol vigyáznak az érzelmeimre és reagálnak rá, vigyáznak a testi épségemre (nem engedik, hogy én vezessek este a hóviharban), és igen elmondja ha túlvállaltam magam és figyelmeztet. Ezt nem alárendeltségnek nevezem, inkább kiváltságnak, de kinek mi.


31N

2023. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő is tud hóviharban vezeti,ez nem női vagy férfi dolog.


Az igaz, hogy ha látja fárad vagyok, akkor a kényelmemet nézi, leveszi a terhet stb.

2023. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell férfi partner, egy jó barát is megteszi érted ezeket, vagy a tesód. Megint ott tartunk, hogy nők apukát keresnek, hogy ne kelljen megtanulni rendesen vezetni, vagy egy vita esetén kiállni magukért. Nem tudják eldönteni, hogy ők erős független nők, vagy törékeny virágszálak, ugyanakkor a férfiak sem tudják, melyikre is vágynak igazán. Nagy zavar van a fejekben.
2023. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18 Itt nem arról van szó, hogy nem tudok este a hóviharban vezetni. Hanem arról, hogy nem kell, mert önként megteszi helyettem a férfi. Ez a férfi lehet apám, a párom meg az öcsém is.

Ettől még nem tartom magam törekeny virágszálnak, csak szerencsésnek.

2023. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ezt a hóviharos dolgot nem lehetne hagyni?
2023. jan. 27. 05:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!