Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lemondjak az álmaimról hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondjak az álmaimról hogy vele lehessek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt. Én 28 éves vagyok, a párom 24. Sosem volt a kapcsolatunk felhőtlen, mindig voltak kisebb-nagyobb veszekedések. Szeretem őt és ő is engem, ezzel sosem volt gond. A kapcsolatunk elején még teljesen egyeztek a jövőnkel kapcsolatos elképzeléseink, de ahogy teltek az évek az én álláspontom egyre jobban megváltozott. Ő elégedett azzal ami van, most már szeretné ha vennénk házat és egy év múlva belevágnánk a gyerek projektbe is. A néhány évvel ezelőtti önmagam még teljes mértékben egyetértett volna ezzel és örült volna, hogy sínen van az élete.

Én viszont szeretnék kitanulni egy szakmát amiben szívesen dolgoznék és sokkal jobban is kereshetnék vele. Viszont azzal a környékünkön nem lehet elhelyezkedni, be kéne költözni átmenetileg egy nagyvárosba, de ő hallani sem akar róla mert közel akar maradni a családjához és amúgy sem akar már éveket várni a gyerekvállalással. Az persze nem számít, hogy az én fél családom egy másik országban él ahol jobb a megélhetés... Eleinte próbáltam rábeszélni, hogy költözzünk ki mi is, de nem, mert itt van a családja. Sok lehetőséget felvetettem már, hogy egy kicsit közeledhessünk az én elképzeléseimhez, de nem hajlandó kompromisszumot kötni. Tudom, hogy velem van a baj mert sok olyan ismerősöm van aki elégedett ezzel az életszínvonallal ami van és sokan örülnének ha egy ilyen nőt találnánk aki szereti, vele akarja leélni az életét, gyereket akar stb. Persze ennek én is örülök, én is akarok gyereket, de én még 2-3 évet várnék, hogy elhelyezkedhessek abban a szakmában amiben szeretnék és egy kicsit utazgatni, világot látni se lenne rossz mert a gyerekek után már jóval nehezebb lesz.

Vanmikor sikerül meggyőznie és olyankor tényleg úgy gondolom hogy igaza van és el is kezdem nézegetni az eladó házakat stb

De aztán eltelik néhány nap vagy egy hét és megint történik valami ami miatt átbillenek a másik álláspontra...

És ez a bizonytalanság, ez a döntésképtelenségem rányomja a bélyegét a kapcsolatunkra.

Egyszer úgy érzem, hogy igen, el tudom képzelni itt az életemet ezen az életszínvonalon mert a legfontosabb, hogy van egy párom aki szeret és kitart mellettem, a következő nap meg felemészt a gondolat hogy csak egyszer élünk és elpazaroljuk az életünket itt ahol kevés a lehetőség és sosem fogom azt a munkát végezni amit szeretnék és sosem lesz rá pénzem, hogy megvalósíthassam az álmaimat. Úgy érzem negőrülök.

Most már nem lehet tovább húzni, döntenem kell, de képtelen vagyok.


28F



2023. febr. 6. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Légy erős. Előbb-utóbb döntened kell. Ha döntésképtelen vagy, az nem biztos, hogy rossz. De ez a szitu szerintem nem kezelhetetlen.
2023. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

24 éves és 7 év után akar gyereket miközben nincs egyetértés? Semmiképp ne add be a derekad!

Ő nem nézi, hogy te család nélkül élsz, mert ő képtelen leszakadni róluk.

Gyereket akar vállalni, úgy, hogy a te álmaidat figyelembe se veszi. Pedig ha többet keresel a gyereknek sok minden kell anyagi szinten is.

Ha ne adj Isten rávesz, hogy ott maradjatok oda fogod neki vágni, hogy semmibe vette a céljaid, ha ő beleegyezik abba, hogy máshol éljetek a szemedre fogja hányni, hogy a családja nélkül van.

Konfliktusok konfliktusok hátán és ha gyerekkel akarnátok rendbe hozni nem fog működni csak a szegény picimanó szívja meg.

Különböző életcéljaitok vannak amiket nem lehet összeegyeztetni próbálkozások árán sem, mert mindig ott lesz a sérelem a másiktól ami ért.

Őszintén szólva én szakítanék, ja könnyű írni, de ez a kapcsolat úgyis zátonyra fog futni előbb vagy utóbb...

2023. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Most kéne döntenem, nem előbb-utóbb.

De igenis mindkettőnknek rossz, hogy döntésképtelen vagyok mert így megrekedt a kapcsolatunk ezen a ponton és mindketten boldogtalanok vagyunk.

Örülök, hogy úgy gondolod, hogy nem kezelhetetlen. Ötleteket is adsz?

2023. febr. 6. 19:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy 24 évesen hova rohan, hogy gyereket szüljön. Még bőven ráér.


Te nem követed az álmaidat, ez megfelemészt.


Rádasul mindketten mást akartok, ő A-t, te meg B-t, na most akkor ki enged? Bármelyikőtök is, a másik szarul fogja magát érezni, vagyis Te már most is.


Miért veled van a baj? Mert vannak álmaid, vágyaid, elképzelésed és többre szeretnéd vinni?


Nagyon jól gobdolkodsz, pontosan ráér a gyerek 2-3 év múlva, sőt több is.


És igen, utazz, ha megteheted, nagyon fontosak az élmények.


Kövesd az álmaidat, főleg ha nem lehetetlen dologról van szó, mert egy így csak belekényszerít téged a csajod egy helyzetbe, amihez semmi kedved, és nyilván szarul érzed magad, hiszen érzed te is, hogy nem ezt akarod, vagy legalabbis nem így.


Szerintem a legfontosabb, hogy várjatok a gyerekkel, mert szerintem nektek nem kéne együtt lenni, és el is fog jönni ez a pont, hogy különmentek. Nagyon meghatározó a jövőkép, ami nálatok nem klappol.

2023. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs veled semmi baj, teljesen jól gondolkodsz.

Nő vagyok, és a barátnőd helyében ilyen egyet nem értés esetén eszemben nem lenne gyereket akarni. Nem lehet, hogy biztosíték gyanánt kell neki a gyerek, hogy tényleg ne akarj menni sehova?

Egyébként én szakítanék a helyedben. Nem illetek össze. Négy év után is rossz már ez így, képzeld el, milyen lenne még tíz év múlva, amikor családalapítás miatt csomó pénz kiesne, de sokkal több kellene, ugyanígy törekvő, igyekvő lennél mindannyiótok érdekében, de kötne a gyerek, közös ház.

Ez nagyon felelőtlen döntés lenne szerintem.

2023. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Csak a szokásos. Minden happy, egyszercsak feljön a gyerek téma, erre a másiknak hirtelen önmegvalósítani támad kedve. Egyszercsak millió célja lesz, csak húzhassa az időt. 7 éved volt kiélni magad, utazgatni, képezni magad, de neked PONT most jut eszedbe hogy mit is akarsz az élettől. Talán még magadnak sem vallod be, hogy ezek csak kifogások. Szerintem már döntöttél is. Ne húzd az idejét tovább.
2023. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6:


Hova akar szülni 24 évesen ha eddig is voltak nézeteltérések? Nem, a nő a gyerekkel akarja megfogni, megtartani. Mert attól tart a pasi kidobja.

A kérdező meg menekül valahol ebben egyetértek, de azért nem mindenki teheti meg, hogy évekkel ezelőtt világot lásson, lehet most tehetné meg.


Amikor osszejotettek kérdező ha jól számolom a csaj 17 éves volt te meg 21, vagyis gondolom első komoly kapcsolat.

Most kezdődik az a rész, hogy hiába szeretitek egymást az már kevés.

Ő ragaszkodik ahhoz, hogy ha ennyi évet lehuztatok akkor ne huzatok le a WC-n, te meg kaparkodnál többre amit ő képtelen felfogni.

Ilyen különbségeket nem lehet áthidalni, te 3 év múlva hiába leszel apa a bántódás jelen lesz, hogy miért nem előbb, jobb lett volna otthon, ha meg hagyod magad behúzni a csőbe te fogod úgy érezni, hogy elvett egy lehetőséget tőled, elhagytad úszni a jobban kereső munkahelyet, álmaidat miatta.

Ebből jól kijönni nem lehet.

2023. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Többen is írtátok, hogy nem egyeznek az elképzeléseink, így az egyik fél mindenképp sérülni fog.

Én ezért szerettem volna kompromisszumot kötni, valami köztes megoldást találni.

Vagy szerintetek ez nem járható út?


#6 Sajnálom, nagyon rossz tapasztalataid lehetnek...

2023. febr. 6. 20:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ő maradni akar te meg menni. Ez nem olyan helyzet, ahol lehet kompromisszumot kötni, főként a csajoddal, akinek csak az felel meg, amit ő elképzelt.
2023. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar kompromisszumot kötni te hiába akarsz úgy is az lesz amit ő akar ami az ő vágya. Te ebben a kapcsolatban sosem leszel elég fontos. Majd egyszer belátod hogy ami nem működik azt nem kell kifogásokkal erőltetni.
2023. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!