Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lemondjak az álmaimról hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondjak az álmaimról hogy vele lehessek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt. Én 28 éves vagyok, a párom 24. Sosem volt a kapcsolatunk felhőtlen, mindig voltak kisebb-nagyobb veszekedések. Szeretem őt és ő is engem, ezzel sosem volt gond. A kapcsolatunk elején még teljesen egyeztek a jövőnkel kapcsolatos elképzeléseink, de ahogy teltek az évek az én álláspontom egyre jobban megváltozott. Ő elégedett azzal ami van, most már szeretné ha vennénk házat és egy év múlva belevágnánk a gyerek projektbe is. A néhány évvel ezelőtti önmagam még teljes mértékben egyetértett volna ezzel és örült volna, hogy sínen van az élete.

Én viszont szeretnék kitanulni egy szakmát amiben szívesen dolgoznék és sokkal jobban is kereshetnék vele. Viszont azzal a környékünkön nem lehet elhelyezkedni, be kéne költözni átmenetileg egy nagyvárosba, de ő hallani sem akar róla mert közel akar maradni a családjához és amúgy sem akar már éveket várni a gyerekvállalással. Az persze nem számít, hogy az én fél családom egy másik országban él ahol jobb a megélhetés... Eleinte próbáltam rábeszélni, hogy költözzünk ki mi is, de nem, mert itt van a családja. Sok lehetőséget felvetettem már, hogy egy kicsit közeledhessünk az én elképzeléseimhez, de nem hajlandó kompromisszumot kötni. Tudom, hogy velem van a baj mert sok olyan ismerősöm van aki elégedett ezzel az életszínvonallal ami van és sokan örülnének ha egy ilyen nőt találnánk aki szereti, vele akarja leélni az életét, gyereket akar stb. Persze ennek én is örülök, én is akarok gyereket, de én még 2-3 évet várnék, hogy elhelyezkedhessek abban a szakmában amiben szeretnék és egy kicsit utazgatni, világot látni se lenne rossz mert a gyerekek után már jóval nehezebb lesz.

Vanmikor sikerül meggyőznie és olyankor tényleg úgy gondolom hogy igaza van és el is kezdem nézegetni az eladó házakat stb

De aztán eltelik néhány nap vagy egy hét és megint történik valami ami miatt átbillenek a másik álláspontra...

És ez a bizonytalanság, ez a döntésképtelenségem rányomja a bélyegét a kapcsolatunkra.

Egyszer úgy érzem, hogy igen, el tudom képzelni itt az életemet ezen az életszínvonalon mert a legfontosabb, hogy van egy párom aki szeret és kitart mellettem, a következő nap meg felemészt a gondolat hogy csak egyszer élünk és elpazaroljuk az életünket itt ahol kevés a lehetőség és sosem fogom azt a munkát végezni amit szeretnék és sosem lesz rá pénzem, hogy megvalósíthassam az álmaimat. Úgy érzem negőrülök.

Most már nem lehet tovább húzni, döntenem kell, de képtelen vagyok.


28F



2023. febr. 6. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A köztes út az lenne, hogy kimész, ő marad és távkapcsolatban vagytok.

De mi értelme van, ha most sem egyeztek? Annak is az lenne a sorsa, hogy különváltok.

Vagy így, vagy úgy ennek a kapcsolatnak befelegzett.

2023. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a kérdésekben nem megfelelő a köztes út.

Ha ő most akar gyereket, vagy egy év múlva, nem lesz neki jó másfél év múlva, ahogy neked sem, mert valószínűleg munka mellett tanulsz majd, nem tudsz majd eleget lenni a kicsivel, ez is is fájdítja majd a szíved.

Költözés szintén. Ő maradna, te mennél. Lakhatnátok a határszélen, de valószínűleg neki az is túl messze lenne, te meg esetlegesen rohadt sokat utaznál, megintcsak megszívatva evvel magatokat, főleg magad és a gyereket.

Nyilván szereted a párod, de ha szakítasz, és találsz egy nőt, akivel azonos a jövőképetek, őt is szeretni fogod, csak mellette boldog (és nyugodt) is leszel.

2023. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hova siet ennyire ez a lany? Ha emiatt elhagyod, akkor vajon lesz egy ev mulva gyereke? Lehet, hogy 5 ev mulva sem. Miert nem tudja kivarni azt a 2-3 evet, amig tanulsz.

Mar persze, ha reszedrol meg valoban csak ennyi az akadaly es nem kibuvot keresel a gyerekvallalas alol. Te valoban akarsz csaladot?

2023. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ahogy elolvastam a soraid, rögtön az jutott eszembe, hogy te menekülnél, kifogásokat keresel, hogy most miért nem jó. 7 éve együtt vagytok, nem tudom, miért most találod ki, hogy most ki szeretnél tanulni egy szakmát? És hogy te hogy fogod megvalósítani az álmaid? Eddig nem jutott eszedbe szakmát tanulni? 24 éves kor bár fiatal, de teljesen normális, biológiailag érett, és optimális kor gyerekvállalásra, normális, ha egy hosszútávú, kapcsolatban egy nő gyereket szeretne, és egyesek itt legyintenek, hogy fiatal még, majd szül később. De itt van a talán tökéletes partner, a fiatal anyaság lehetősége, a biztonságos kapcsolat. De sajnos te nem erre koncentrálsz, hanem hogy mit kínál a világ a párodon túl. 2-3 év alatt ha elhelyezkedsz, még nem lesz rögtön sokkal nagyobb a jövedelmed, és utána azt még el szeretnéd költeni utazásokra, akkor meglehet 5 évre ígérhetsz a párodnak egy esetleges gyermekvállalás lehetőségét, de lehet addigra kitalálod, hogy továbbra sincs kedved, elveszel tőle éveket. Gyerekkel is lehet utazni, gyerek mellett is lehet szakmát tanulni, később is lehet ezeket megélni együtt. Nem tudom, ha nem szeretnél a pároddal gyereket vállalni akkor szakíts, nekem olyanok a soraid, mintha csak kifogást keresnél, pedig amúgy jó életetek van, csak neked nem elég, nem ad elég boldogságot az, hogy a pároddal lehetsz. Itt hetek alatt ez az történik, hogy ide oda billen nálad a mérleg.
2023. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14: 16 éves volt a lány, első komoly vagy amúgy is első férfi az életében. Nem élt, nem tudja milyen kísértések várnak rá. Most akkor vegye el, legyen baba aztán meg 30 évesen jön a harmadik személy, aki szétzúz mindent, mert elmúlt a szerelem, sok a baj, nincs elegendő pénz, nem törődik velük a kérdező és a lány félrelép vagy fordítva?

Szerinted így jobb lesz???

"De itt van a talán tökéletes partner"

Nem létezik tökéletes partner, és még ha létezne is ők nem azok egymásnak:

"Sosem volt a kapcsolatunk felhőtlen, mindig voltak kisebb-nagyobb veszekedések."

" aztán eltelik néhány nap vagy egy hét és megint történik valami ami miatt átbillenek a másik álláspontra..."

Veszekedések gondolom én.

Akkor minek csinálja fel? Szorul a hurok és a lány gyerekkel akarja megfogni a kérdezőt, amivel nem lehet, még 5 gyerek esetében se.


Kérdező volt itt egy férfi és képzeld el a nők őt hibáztatták szintén, mert a feleség 2 gyerek után akar tanulni, de úgy, hogy a háztartásban semmit nem csinál.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..


Te ne hadd, hogy ilyen sorsra juss csak azért, mert 3 évet nem bír kivárni, pedig a jobb állás több pénzt jelent és ha kicsi van annak ugyebár szuksege van anyagiakra is és ha ezt a párod nem képes tudomásul venni ő nem azért akar kisbabát, mert fú de jó lenne, itt az idő hanem téged akar leláncolni orokre csakis az ő elképzelései szerint, önző lány és nem érdemel meg kisgyermeket de téged se.

Ha hagyod magad manipulálni ti is és főleg a kisbababuci érzi meg. Legyél felelősségteljes marhára nem mindegy, hogy ketten szenvedtek, vagy hárman...

2023. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

"Szorul a hurok és a lány gyerekkel akarja megfogni a kérdezőt"


Ezt könnyen kideríthetjük.


Na akkor mi is volt előbb, az hogy te elmondtad hogy önmegvalósítanál, vagy az, hogy ő mondta hogy jövőre mehet a baba projekt? Melyikőtök vágya volt egy védekezési reakció?

2023. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok...

Bár ki tudja igazat ír-e majd.

2023. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!