Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszió kezelése egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Párommal 3 hónapja vagyunk együtt, az utóbbi két hétig minden tökéletes volt, elmondta, hogy újra boldognak érzi magát, folyamatosan együtt akart lenni, vitt magával a családi programokra is stb. Így utólag már ez is figyelemfelhívó kellett volna, hogy legyen de csak most jöttem rá. Aztán két hete mint aki nincs magánál. Nem akar beszélni, nem akar találkozni, eltűntek a szivecskék, teljesen közönyös. Én próbáltam ezt tolerálni, békénhagytam mikor kérte, elmondtam én hogy érzek ezzel kapcsolatban. De semmi sem használ. Elmondása szerint nem velem van problémája, kértem, ha szakítani akar, akkor mondja meg egyenesen. De nem mondta, csak depressziósnak érzi magát éd mindenkitől elzárkózik. Mostmár úgy érzem hogy megőrít ez a bizonytalanság. Mit tehetnék hogy valamerre billenjen a dolog?
2023. febr. 8. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom mi a terved, de siess, mert bármikor távozhat. Egy idő után már senkivel nem fog beszélni és pont nem érdekli majd semmi. Egy nap rátaláltok, amikor már késő lesz.
2023. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ajánlottam hogy keressünk szakembert, de teljesen elzárkózik ettől is.
2023. febr. 8. 12:24
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem bipoláris a párod?

Időnként jelentkezik ez nála vagy ez az első alkalom?

2023. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

2.


Mert a szakember sem feltétlenül tud segíteni, sajnos. A pszichiáter felír valamit, ami úgysem használ, de cserébe legalább sok mellélhatása van, a pszichológus pedig általában (sok) pénzt kér. Ha találtok államit, az nagy szerencse.


De így is egy rendes analízis meg amíg eljutnak odáig, hogy felfelé haladjon az nem pár nap. És sok esetben még ez sem segít, mert nem lehet minden gondot megoldani.

2023. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mióta együtt vagyunk az első alkalom, eddig nagyon nagy boldogság volt, és hirtelen egyik pillanatról a másikra váltott át ilyenné. Pont ezért visel meg engem is borzalmasan. Aggódok is érte, plusz közben nagyon rosszul esik, mert nem értem az egészet.
2023. febr. 8. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Erről a tünetegyüttesről a bipoláris zavar jutott az eszembe. (nem vagyok szakértő) Erről tudsz valamit vele kapcsolatban? Vagy a közvetlen környezete rajtad kívül így szokta meg, és szerintük ez normális? A depresszió nagyon nehéz dolog, a bipoláris talán még nehezebb, mert rángatva vagy belül, szóval már az valahol nagy dolog, hogyha ebben szenved, képes ezt feléd lekommunikálni. Van bipoláris ismerősöm, ő csak enyhébben érintett, de mesélte, hogy még ez is nagyon megnehezítette a párkapcsolatát is, amikor lent volt.
2023. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4, lehet, hogy a pszichológus sem csettintésre oldja meg a problémát, de... még mindig ő áll a legközelebb a megoldáshoz, tekintve ha nem csinálnak semmit az ügy érdekében, akkor nem is fog történni semmi pozitív.

A depresszió egy pszichés betegség és a legtöbben nem tudnak egyedül kimászni belőle érdemben.

Kérdező, ha a párod nem akar semmit sem kezdeni a helyzettel, akkor ő nem akarja, hogy jobb legyen. És mint ilyen, ezzel te vajmi keveset tudsz kezdeni.

Az én feleségem is volt depressziós, nyilván teher a kapcsolatnak, de nekünk legalább volt annyi tudatosságunk, hogy el tudjuk küöníteni az ő személyes baját a kapcsolat dinamikájától, így az nem volt veszélyben. A te párod láthatóan nem figyel ilyesmire, és a kapcsolat fogja kárát látni.


Teljesen jogos elvárás, hogy kezdjen magával valamit. Nem az az elvárás, hogy hipp-hopp legyen jobban, hanem az, hogy kezdjen el dolgozni magán. Ez mutatja azt, hgoy van szándék a javulásra. Ha szándék sincs, akkor bszhatja ő is meg te is az egészet.

2023. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem hajlandó segítséget kérni,akkor talán legjobb lenne arra törekedni,hogy legalább neked egészséges életed lehessen egy egészséges személlyel...

Ami a rosszabbik verzió,hogy így keres kibúvót a komolyabb kapcsolatból.Névleg mindent megtett,amivel elültette benned annak illúzióját,hogy tervez veled.Gyakorlatilag viszont menekül,az is lehet,hogy más valakihez...

2023. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Volt depressziós barátnőm. Okulván hibáimbol csak azt mondom: menekulj. Szívesen.
2023. febr. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szakított velem.
2023. febr. 9. 20:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!