Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szakítsak 8 év után?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szakítsak 8 év után? Vagy van erre megoldás?

Figyelt kérdés

30 evesek vagyunk, 8,5 éve vagyunk együtt abból 2,5 éve jegyességben.


Elsők voltunk mindketten a másiknak minden téren.


Viszont olyan sérelmek értek kapcsolatunk elején az ő részéről,és a családja részéről is, amiken nem tudom túl tenni magam hiába teljesen meg változtak.

(Lekezelőek,bunkók,tiszteletlenek és erőszakosak voltak csak így nagyvonalakban)



Évekig nem érdekelte mit szeretek a szexben pedig kérdezte,én válaszoltam őszintén de még se volt úgy semmi..de ő mindent meg kapott amit kért, ajándékokkal próbálta kompenzálni mondván hogy próbálkozik.


Akartam már szakítani vele (1x a családja miatt mert nem bírtam, hozzá teszem nem testi csak verbálisan bántottak és ő se védett meg eleinte már csak utána) (1x miatta mert ő se változott, ekkor kezdte hogy megöli magát, többet akkor nem látom soha)


Pár éve tényleg eljutottunk oda hogy oda teszi magát és figyel rám a családja is megváltozott mert beszélt velük... ezért is mondtam igen utána a lánykérésre.


De valahogy nem tudom magam túl tenni a dolgokon akárhogy próbálkozik számomra rányomta a bélyeget az egész kapcsolatunkat.



Szeretem, imádom mert 8,5 év alatt azert kialakul 1 kötődés úgy gondolom,de főleg úgy mint 1 barátot vagy testvért... és nagyon sajnálom nem akarom megbántani mivel nagyon sok mindenben kitartottunk egymás mellett az évek során de akárhogy próbálkozik főleg a szexre rányomta a bélyeget az egész és egyre jobban olyan mintha megszokásból lennék vele.



Esetleg valami megoldás erre?

Vagy szakítás?


Hülyén hangzik de beszélgetni továbbra is akarok vele,alapból is de félek kárt tenne magában.



2023. febr. 21. 08:21
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy tudom hogy a családja rossz neveltetéséből fakadt hogy ő is rossz döntéseket hozott.


És annyira jobban örültem volna ha az első perctől úgy viselkedik velem hogy mostanában, akkor nem lenne semmi gond de így nem tudom hogy engedjem el az elejét

2023. febr. 21. 08:24
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de nem értelek. Amég szar volt kellett, most meg hogy minden jó lett szakitanál??


Menj el pszichológushoz, vagy menjetek párterápiara, mert ezek szerint sehogy se tudod egyedül feldolgozni a múltat.

2023. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Fejben nagy gond van nalad.
2023. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szakítani akartam amikor szar volt... de jöttek a fenyegetések hogy megöli magát, vagdosta magát sokszor stb.. így elég nehéz lett volna úgy gondolom
2023. febr. 21. 08:44
 5/29 A kérdező kommentje:
De örülök hogy az én fejemben vannak csak gondok
2023. febr. 21. 08:46
 6/29 anonim ***** válasza:
67%

Bántalmaztak és te maradtál????

Akkor azonnal le kellett volna lépni. A barátod nem bánta még egy kicsit sem, hogy bántottak, akkor te miért törődsz ő vele???

Ott kéne hagynod örökre, úgyse csinál magával semmit, csak zsarol érzelmileg nem volt elég az egész had viselkedése. Ha jót akarsz magadnak, akkor még ma menekülőre fogod, ha az "imádom, ragaszkodom" irányít, akkor csücsülj továbbra is a sz@rban, de lehetőleg csak te, legalább annyi agyad legyen léci, hogy nem csináltatod fel magadat, nehogy még a pici is szenvedjen miatattok...

2023. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Ywerd ***** válasza:
88%

No a következő a probléma szerintem:

Az elején nagyon akartad ezt az egészet, valószínűleg különböző okokból.

Amiket leírtál , ha a párod nem állt ki melletted, be kellett volna már ott fejezni.

És most ,hogy változtatott, és már jó vele ,le akarod verni rajta az elején téged ért sérelmeket.

Ez semmi más mint a poszt traumás párkapcsolati stressz másikra való kivetítése .


Tényleg elkél neked egy szakember.

Nem feltétlenül a mostani párkapcsolat miatt azt te szerintem már elbuktad,magad miatt is ,hanem hogy a jövőben ne csessz ki magaddal vagy a következő pároddal.

Ilyen érzelmi háttérrel időzített bomba vagy egy párkapcsolatban.

Amíg ennek miértjét nem érted meg egészében ,ne pazarold egy másik ember idejét,aki tényleg komolyat akar.

2023. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

Úristen… ennyi red flag mellett nem tudom hogy MI A *****ÉRT VAGY MÉG VELE? Az ilyen fenyegetések üres zagyválások hogy megöli magát… ne hagyd magad megijeszteni.

Szakítás… a pasi meg a családja nem változott semmitcsak felraktak egy pillanatnyi mázt amíg összeházasodtok és szülsz minimum 3 unokát… hogy ezt hogy nem látod át? A gyereknevelésbe meg folyamatos testi/lelki zsarolás meg bántalmazás lesz barátod és anyós/apóstól.

2023. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Szóval a párod mentális beteg, ha rendszeresen vagdosta magát ilyen hülyeség miatt hogy otthagyja a párja. Ez semmiség, ami miatt nem akarhat egészséges ember meghalni komolyan.

Szóval beteg, kérjetek szaksegítséget, sürgősen. Ha szereted, ez az első amit tegyetek meg, a többi majd alakul, ha nem szereted szakíts, de ne már zsarolásról beszéljünk, amikor ez betegség. Ha leszarod a problémát az segítségnyújtás elmulasztása, legalább írd meg neki hogy menjetek együtt orvoshoz, akkor nyoma is van.

2023. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Szakítani szerintem egyféleképpen lehet, hogy megmondod a párodnak, hogy vége és elhagyod. Nem nagyon van más út.
2023. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!