Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak szerintem megalázó ez az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem megalázó ez az egész? A férjem a munkatársa feleségét kérte meg, hogy segítsen nekem a házimunkák megszervezésében.

Figyelt kérdés

A férjem neheztel, amiért bár itthon vagyok, de mindig minden szalad. Ház, kert, gyerekek stb. Én már többször kértem, hogy segítsen be többet, mert egyedül nem megy, de ő mintha ezt meg sem hallotta volna.

Hétfőn pedig előállt a világmegváltó tervvel, hogy majd az egyik kollégájának a felesége segít nekem, mert szerintük az időbeosztásommal lehet a probléma. Azt hittem elsüllyedek a szégyentől miközben felrobbanok a dühtől. Mégis hogyan kellene erre reagálnom? A munkatársával egész jó barátok lettek, nem szeretném, ha miattam vesznének össze, de ez nagyon sértő, főleg úgy ,hogy még a véleményemet sem kérte ki mielőtt ilyen helyzetbe hozott.

Tegnap a csaj beugrott, hogy megnézze mivel telik egy napom. Aranyos volt, segítőkész, de nem egy világ vagyunk. Ők anyagilag is sokkal jobban állnak és a gyerekeik is egészségesek. Mintha egy ufónak magyaráztam volna, hogy miért kellenek a képkártyák és miért nem érhetnek össze a különböző színű ruhák a szekrényben. Nagyon kínos volt az egész, főleg mikor arról beszélt, hogy a férje mennyi mindent megcsinál otthon én meg csak lestem, mert az elmondása alapján az én férjem is sokat segít itthon. Még a gyerekekért is eljött velem. Eredetileg ma is jött volna, de este végül felhívott, hogy túl intenzív volt neki a nap és nagyon sajnálja, de elfáradt, inkább napoljuk el.


2023. febr. 22. 05:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem ismerünk sem téged, sem a hátteret.


Az én férjem egyszer úgy jött be a kertből, hogy mondta, a szomszéd jól kipiluffogta magát neki (nagy haverok), hogy mindig szalad a hàz meg kupi van, miközben a felesége otthon a gyerekkel, és nem érti, hogy lehet hogy én tudok a kicsik mellett heti pár órát melózni, főzni, veteményest intézni, az ő neje meg nem.


Na most, erre mit lehet mondani? Én se értem. Mármint, ők nem is főznek, hanem rendelik a kaját, tehàt nem kell annyit mosogatni, konyhát rendberakni, vásárolni, stb., a kertjükben sincs semmi 1-2 fán kívül, azaz ott sincs munka, igazából én sem tudom, mit csinál a csaj egész nap, hogy nem tud egy kis rendet tartani. Vagyis amúgy jár be vásárolgatni 2 naponta a városba, az belefér, érted.


És igen, a lány is nekem szokott panaszkodni, hogy a gyerek mellett nincs rá idő, nem tud, de(!!!!) én erre sosem mondok semmit, és biztos eszembe nem jutna átmenni, nézegetni mit csinál, belepofàzni, ha megkérne a férje, akkor sem, ez nekem abszurd. Az ő dolguk, nem az enyém.


Ezzel csak arra akartam amúgy célozni, hogy tényleg vannak olyanok, akiknek rossz az időbeosztásuk, vagy csak lusták, mi innen nem tudhatjuk, hogy te melyik típus vagy, miért szalad a hàz, satöbbi, így tanácsot sem igazán lehet adni.


Persze, a férjedtől ez ettől függetlenül gáz, ha nem kamu a kérdés, bár a csajt sem értem, mit gondol, hogy ő ebbe beelfolyna.

2023. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

#19:

Írta, hogy nincs autó. Kocsi nélkül nem egyszerű a heti bevásárlást hazacipelni, akkor se, ha "csak" 20 perc a bolt. Tömegközlekedéssel necces a városba bemenni, ha nem éred el a buszt, nem tudod elhozni a gyereket, és akkor egy délelőtt kompletten ezzel ment el. Persze, hogy szalad a ház, és főtt étel sincs.

Autista gyerek is ezerféle van, de az például elég jellemző, hogy nem eszik meg mindent. Sőt... Nem mindent lehet előre megvenni és lefagyasztani.

Azt megint csak sokan elfelejtik, hogy egy autista gyerek, vagy egyéb "nem átlagos" gyerek ezerszer fárasztóbb. Anyuka is jó lenne, ha megmaradna az ép eszénél, tehát bármilyen hihetetlen, neki is kell pihenni, kikapcsolódni. Ugyanis ő, ellenben veletek, nem fogja tudni azt mondani a gyereknek, hogy édes szívem, menj egy kicsit játsz egyedül, amíg én elmosogatok. Amíg ti este társasoztok, addig ők tsmt tornáznak. Amit a gyerek nem feltétlenül akar, mivel kötelező. A melt down meg egy egész délutános program tud lenni. Mikor nem úgy vágod fel azt a ku.rva almát, mint az óvónéni, a gyerek kiborul, és ő nem fog attól lenyugodni, hogy kóstolja meg, hogy ugyanolyan íze van.

Sajnos az is tapasztalat, hogy a játszótérre se úgy mentek, mint mások. Sok ostoba szülő nem engedi, hogy a gyereke játsszon a tiéddel. Ott is te szórakoztatod. Pedig "átlagos" gyerekkel egész pihentető ülni a napon meg más anyákkal beszélgetni. Kivételesen mondjuk nem arról, hogy te milyen szuper vagy, amiért remek szervezéssel kisujjból megoldasz mindent.

Mert persze anya csak egyféle van, a szuperanyu, akinél patika a lakás, minden ruha tiszta és frissen vasalt, öt fogásos menüt rittyent öt perc alatt, és jut ideje sportolni meg fodrászhoz menni.

De ha mégsem: amint kiderült, hogy a gyereked "más", a fenti szuperképességek kifejlesztése kötelező, azonnali hatállyal. Soha többé nem lehetsz fáradt, elkeseredett, szétszórt, leterhelt, beteg vagy egyszerűen csak lusta. Ugyebár...


Csak hogy értsed. A kolléganőim beteg, lázas gyerek mellett úgy néznek ki, mint a mosott kaki, pedig apa van vele otthon. Nekik "csak" délután és este kell helyt állni. Én a beteg gyerek mellett végre flottul el tudok intézni mindent, mert fekszik és alszik.

2023. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
95%
Remélem, troll kérdés. Először is, nem lenne ilyen f@szfej férjem. Másodszor pedig megmondtam volna, hogy nincs szükség a kolléganőre, van egy férjem, majd ő megtanít. Vehet is ki 5 nap szabit, én elmentem wellnessezni, majd ha hazaértem, elmeséli, hogy kell ezt csinálni. Jó szórakozást!
2023. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%
Felesegem ugyanezt megcsinalja amit leirtal 8 ora munka mellett... Persze o millioszor jobban megszervezi pld mi bevasarolni heti 1x jarunk
2023. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
94%
Én nem engedtem volna be. Ott ült, és figyelt,mint egy ellenőr?🤣
2023. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%

1.nem tudom eldönteni, hogy kamu-e a kérdés, mert egyszerűen nem veszi be a gyomrom, hogy létezik ilyen visszataszító ember, mint a kérdező férje + egy idióta kolléga és a felesége aki ehhez asszisztál is

2. Mindenképpen a kedves férjednek fel kellene emelnie a valagát és részt kellene vennie a család életében.,, Normális " gyerek mellett is teljesen alap, úgy pedig még inkább, hogy valamilyen problémával rendelkező gyereket nevelsz (igen, csak te).

3. Abszolút nincs tapasztalatom szerencsére abban, hogy milyen lehet problémás gyereket nevelni, teljes mértékben elhiszem, hogy ezerszer nehezebb, és sokkal több energiát igényel, mint egy teddlebatyu gyerek. Ebbe a részébe nem is okoskodok bele, csupán néhány kérdést szeretnék feltenni, javaslatot adni, ami segíthet a logisztikában, mert mindentől függetlenül benne lehet az is a pakliban, hogy valóban rosszul osztod be az idődet

4. Az én véleményem szerint egy kocsira mindenképpen szükségetek lenne. Nem kell hiperszuper kocsit venni, valami kis használt autót viszont igen. Szerintem megkönnyítené a dolgodat, ha lenne valami, amihez nyúlni tudsz, ha gyorsan el kell intézned valamit. Nem is feltétlenül mindennapi használatra.

5. Valamelyik kommentelő itt már írt javaslatokat, ezeket meg szeretném ismételni, mert egyet tudok érteni vele. Nyilván függ attól, hogy lakásban, vagy házban éltek, mennyire zavaró, de estére is be lehet indítani egy mosást. A szárítógép is baromi hasznos lenne, ha nem is mindent, de pl ágyneműket, törcsiket, nagyobb dolgokat oda gyorsan be lehet dobni. Mosogatógép szerintem elengedhetetlen, oda azonnal be tudsz pakolni, szintén estére be lehet indítani. Miért kell minden nap boltba menni? Ha anyagilag meg tudjátok engedni, házhoz is tudjátok kérni a bevásárlást, de ha nem, akkor pl a kedves férjed munka után be tud vásárolni. Heti 2x szerintem bőven elég lenne menni. Ugyanúgy hétvégén simán valamelyikőtök meg tudna főzni akár 2 nagy adag ételt is, ami több napra elég (le is lehet fagyasztani), nem kell minden nap főzögetni. Amúgy is hasznos ha vannak vészhelyzetre kaják a fagyóban. Vagy kajarendelés? Ha nem is minden nap, de heti 1-2 alkalom, amikor már elfogy a főtt kaja? Anyagilag meg tudjátok engedni, hogy heti 1x takarító jöjjön? Vagy havi 2x? Egy vezetéknélküli porszívó is ezerszer jobb, mint a magad után rángatós vezetékes. Esetleg egy robotporszívó, ami fel is mos? Azt minden nap be tudod indítani,és a főbb élettereket gyorsan összetakarítja. Nagyszülői segítség?

2023. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem a kérdezőnek kell szervezkedni, hanem a férjnek kell kivenni a részét a gyereknevelésből!

Ő csak veri a nyálát, hogy mi mindent megcsinál, meg gondolom mártírkodik, hogy milyen nehéz beteg gyereket nevelni, de otthon meg csak parancsolgat, mint egy katonatiszt.

Gondolom, rendszeresen szídja a kollégának, aki meg inkább dicsekszik a feleségével. Most meg arcra esett az egész társaság, hogy Miss Picha se csinálja jobban, sőt.

A kérdezőnek annyit kell tennie, hogy keres egy sportot, amihez kedve van. Tény, hogy nagyon jótékony. Addig meg a hiperszuper férje szépen otthon lesz a gyerekkel! Legalább kicsit belelát, hogy milyen. Nem mellesleg a munkamegosztás az, hogy a férj dolgozik, a feleség viszi a hàztartást. Az NEM, hogy anya neveli a gyerekeket, apa meg dolgozik, ugyanis a gyereknek KELL az apja is. Ha ezt IS a kérdező oldja meg egyedül, az nem munkamegosztás, hanem a férje lepasszolta a rá eső feladatot.

Ne a kolléga felesége segítsen be, akinek semmi köze az egészhez.

2023. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
89%
Áthívnám egy férfi barátomat aki majd megmutatja neki, hogy hogyan kell 5 percnél többet teljesíteni az ágyban. :))
2023. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!