Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megosztja velem a problémáit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megosztja velem a problémáit, ami pozitív, de erre úgy is reagálok, hogy én is megosztom vele az enyémeimet, ám ez már őt zavarja. Most ez önzés vagy hogyan gondoljak rá?

Figyelt kérdés

Ugye kétféle problémája van: megoldható és megoldhatatlan. Megoldható pl. a lakhatása (lakótársaival van baja), de nem akarja megoldani, pl. költözzön el, hát nem akar elköltözni. Megoldhatatlan a családi ügye, abban nehéz segíteni, és azért pszichológus nem vagyok, bár tudom, hogy egy kapcsolatban mindennek is kellene lennie a férfinak.

Aztán felbátorodtam, hogy mennyire tetszik, hogy ilyen őszinte velem, nem csak tőmondatokban válaszol, ha írok valamit, mint mások (kedvencem: "Értem"), ezért gondoltam, akkor én is ilyen őszinte, lelkemet kiadó leszek, és akkor mesélek magamról, a bajaimról.

De kiderül, hogy nem igazán érdekli. A legérdekesebb az volt, mikor elmeséltem egy sztorit, és eltűnt, nem írt többé. Kiderült, hogy elolvasta a történetem, és rosszul lett tőle! Csak azért, mert nekem rossz volt (valami múltbeli sztorit mondtam el, már nem emlékszem), átérezte, amit olvasott, és nem azért lett rosszul, mert neki rossz valami az életében, vagy mondjuk 1-est kapott az iskolában, meghalt a macskája, covid-os lett, akármi, hanem attól, hogy beleélte magát a történetembe.


Én látom rosszul, hogy ha ő megoszt velem nehézségeket, akkor én is tehetek így, vagy ő a hunyó ebben a sztoriban?


2023. márc. 5. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem egyforma a lelki teherbíró képességünk, illetve időben nem mindig mindenki terhelhető egyforman. Mikor nekem is volt eleg, pl halàlos betegség, közben házfelújítás, mert már muszály volt befejezni, meg szülő betegsége, nem bírtam kívülről a másét hordozni. De ha túljutottam ezen, joban lettem, legnagyobb örömmel hallgatok meg másokat.
2023. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jobban lettem. Bocs...
2023. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég gyenge idegzetű a csaj.
2023. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!