Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őrült gondolat, képzelgés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őrült gondolat, képzelgés lehet az részemről, hogy a párom nem örül a gyógyulásomnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve súlyosan megbetegedtem, idegrendszeri gyulladásom volt, kockázatos volt, hogy mozgássérült, katéteres leszek egy életre, nem lehetett tudni a kilátásokat. De meggyógyultam majdnem 100%-ban, és nem találták meg az okát annak, hogy az történt velem, ami. Ez egyrészt ijesztő, másrészt viszont kizártak egy rahedli krónikus betegséget, ami szóbajöhetett.

A gyógyulásom számomra egy egzisztenciális megújulást is jelent, sokkal jobban értékelem az életem, és sokkal jobban el tudok merülni abban, amim van. Nagyobb vágyam van kimenni az erdőbe és csukott szemmel beleszippantani a levegőbe, nagyobb vágyam van világot látni, gyönyörködni a szépben, és a sportot is sokkal jobban élvezem, amióta megtapasztaltam azt, hogy milyen érzés lenne nem tudni még járni sem. Minden nap eljárok futni, és heti 3x kondizom is.

A párom ezt az egészet nem nézi jó szemmel, és olyanokat mond, hogy mivel elkényeztettek kicsi koromban, nem fogom fel a súlyát annak, ami történt, nem foglalkozom azzal, hogy visszatérhet bármikor a betegség, és azzal másokra utalom magam, hanem én önző módon akarok magamnak mindent az életben, és inkább homokba dugom a fejem. Egyáltalán nem aggodalom sugárzik róla, hanem rosszindulatot sejtek. Olyanokat is mond, hogy nem az én hibám, mert a társadalom azt neveli belém, hogy nőként nekem minden jár, és nem kell tudomást vennem a kockázatokról, azt majd az orvosok meg a mellettem lévő férfi (ő) vállalja helyettem. De hogy én fogjam fel, hogy ez nem helyes. Ahányszor jól érzem magam, ő mindent megtesz, hogy letörjön. Amikor mondom, hogy jól esett az edzés, jól elfáradtam, akkor rögtön olyannal jön, hogy 2 nappal a betegségem kezdete előtt is edzettem, ki tudja, mennyi köze van hozzá, és ő soha többé nem terhelné így magát a helyemben. Meg hasonlók. Durva stílusban közölte azt is, hogy szinte már-már erkölcstelen szinten felelőtlen dolog lenne, ha természetes úton szeretnék saját gyereket.


Jól érzem, hogy egyszerűen nem örül a gyógyulásomnak, és irritálja őt, hogy inkább megerősített ez az egész, és nem letört és megpuhított? Próbáltam megmagyarázni magamnak, hogy csak aggódik, félt, és megviselte őt is a betegségem, de sokszor azt érzem, hogy már ez túlmegy ezen, konkrétan gyűlölködik, csipetnyi nőgyűlölet is előjön, amit előtte amúgy soha nem tapasztaltam.


25/N



2023. márc. 6. 14:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján a legkevésbé sem őrült gondolat...
2023. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem aggodas. Gondolom valtoztal valamennyit, ez nem tetszik neki es most durcizik. Jol sejtem, hogy o egyszerubb, otthonulosebb, az a fajta, aki csak eltolti a napjait, eltelik mellette az ido aztan annyi?

Nekem ez rohadt visszataszito lenne, amit itt leirtal es fel is ut, le is ut lenne a csavonak. Gondolom ha lenne osszefugges az edzes es a betegseg kozott, azt megtalaltak volna. Nem gondolom, hogy lenne olyan betegseg, ami csak akkor nem jon elo, ha otthon punnyadsz.

2023. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
8%
Vele vagy? Igen. Nincs miről beszélni.
2023. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Szavaim nincsenek az ilyen pasikra, de tényleg, nem normális. Legalja.
2023. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem őrültség.


Én a helyedben valahogy megszabadulnék tőle, mert hosszú távon még inkább megmérgez a hülyeségeivel.


Sok erőt kívánok!

2023. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
89%

Pfu én már rég szakítottam volna vele. Nyilván nem akartad terhelni mikor beteg lettél se az orvost, se a barátodat, se senkit. A társadalomra meg ne hivatkozzon.


Egy normális ember aki látta a másik ember betegségét, az annak örül, hogy egészséges és hogy elkezd élni,maximum ha úgy érzékeli, hogy túlvállalja magát a másik jelzi.


Egy ember akinél rahedli nehéz betegségeket zártak ki az meg tök természetes, hogy első időszakban olyan dolgokat is kipróbálna amiket előtte nem, magyarán élni akar.


Amúgy a párod manipulatív is. Pici korodtól ismer, hogy elkényeztetettnek gondol? Illetve na ez az a mondat ami leginkább kártékony:


"Olyanokat is mond, hogy nem az én hibám, mert a társadalom azt neveli belém, hogy nőként nekem minden jár, és nem kell tudomást vennem a kockázatokról, azt majd az orvosok meg a mellettem lévő férfi (ő) vállalja helyettem. De hogy én fogjam fel, hogy ez nem helyes."


Mi van? Az aki nehéz dolgokat átélt az nyilván tisztában van a kockázatokkal, de egyetlen egy emberre sem akarna se terhet rakni hanem inkább az ilyen hozzáállású embereket tolná el magától, hogy neki ilyen emberek ne akarjanak segíteni. Ezek olcsó pitiáner mellé beszélések amiket mondott neked.


Az orvos azért orvos,mert orvos akart lenni, életeket akart menni, önszántából választotta ezt a szakmát és millió kockázatot vállal minden olyan esetnél ami kérdéses, ez is teher átpakolás amit művel, ehhez neked semmi közöd ki milyen szakmát választ, de nyilván az orvosok neked is elmondták, hogy hogyan figyelj magadra.


Az ilyen emberek mint a párod csak betegség tudatot akarnak generálni, az jobb neki, hogy aztán meg ki sem mozdulsz,és csak csücsülsz a négy fal között? Még a szívbeteg embernek is szüksége van mozgásra. Az izületi problémával lévőnek is.


Ha te tudod a határt, akkor neki csak az a dolga hogy befogja a száját, és ha traumatikusan érintette ez az egész, akkor úgy nyissa ki a száját beszélje meg veled, és keressen egy terapeutát, mert ez úgy tűnik, hogy neki nyűg, be van fosva. Ez olyan mintha azt mondaná, hogy tehetsz arról, hogy beteg lettél, vagy miért ilyen a genetikád és stb.

2023. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon is jól látod. Ilyet az itteni incel köcsögök szoktak nyomni. Ha nekem egy pasi mondatában bármilyen kontextusban szerepelne az "azért, mert nő vagy" szófordulat, az lenne az utolsó beszélgetésünk.
2023. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Ő is GYK-zik, kb két hete feltette itt a kérdést, hogy jól gondolja-e, hogy veled erkölcstelen dolog lenne gyereket tervezni, mert neki ugyan mindene a család, de egy ilyen betegséget tilos örökíteni stb...


Megpróbálom kikeresni a kérdést, de a lényeg, hogy ő az ipari gyökér, nem te.

2023. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
2023. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg úgy hangzik, mint egy kis incel sz.arzsák.

Volt már egyáltalán előtted barátnője?

Olyan hatása van, mintha bosszús lenne a "mai nőkre", és azt várná, hogy egy betegség úgy tönkretegyen, hogy majd az "rángat vissza a földre", és habzik benne a gyűlölet, hogy így is élhetsz tovább, akár kifejezetten megerősödve is.


Arra emlékeztet, amikor egy ugyanilyen kis nőgyűlölő sz.ar azt mondta nekem, hogy talán végeredményben jót tett nekem az, hogy szexuálisan bántalmazva voltam, meg az is, hogy letiporták az önbizalmam fiatalon, mert talán ha tisztában lettem volna teljesen a vonzerőmmel és a mai világ által nyújtott társkeresési "monopol helyzetemmel", akkor sose lett volna belőlem "normális nő".

2023. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!