Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet azzal kezdeni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet azzal kezdeni, ha mást jelent nekünk a kikapcsolódás?

Figyelt kérdés

A barátommal már évek óta együtt vagyunk és alapvetően jól meg is vagyunk együtt. Viszont az utóbbi időben egyre jobban elkezdett zavarni, hogy míg én nagyon pörgős vagyok, ő inkább nyugisabb típus.

Néhány példa: én haszontalan időtöltésnek érzem a pihenést, sorozatnézést, otthon töltött hosszú időt és inkább kimennék a szabadba, tennék egy sétát, random elmennék egy másik városba, meginnék egy kávét, felfedezném a világot, és igen, akkor is van erre igényem ha egész nap tanultam/ dolgoztam/edzettem, pláne hétvégén. Ő viszont egy hosszú nap után már nem szívesen sétál be a városba, inkább otthon pihenne és egy reggeli sétát, kirándulást sem annyira szívesen tesz meg, csak ritkán.

Bár mindketten anyagilag ugyan úgy beszállunk a kapcsolatba, de úgy érzem hogy a pénzt is sajnálja egy étteremre, pedig szó sincs róla, hogy ne engedhetnénk meg egyszer-egyszer(a bevásárlás sem sokkal olcsóbb).

Mostanában unalmasnak, elvesztegetettnek érzem az időmet mellette, de ugyanakkor meg nagyon szeretem és vele képzelem el.

Valószínűleg azért is van ez a kontraszt köztünk, mert míg az én szüleim nagyon pörgősek, aktívak, mindig csinálnak valami értelmeset, ezt láttam kiskorom óra, úgy az ő szülei nyugisak, kényelmesek, nem túl aktívak.

Kiváncsi vagyok, hogy ti “kinek adtok igazat”, vagyis én tolom túl és bennem túl nagy a programozási vágy? Lehet ilyen dolgokban csiszolni egymást?


2023. márc. 18. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem tudok igazat adni, mindenkinek más az igénye. Tőle várni a változást olyan, mintha ő várná tőled, hogy nyugisabb legyél. Ugyan annyi értelme van oda-vissza. Ez kompromisszum kérdése, hogy mennyire tudtok egymáshoz igazodni.
2023. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem lesz hosszútávon működőképes kapcsolat. A közösen eltöltött, mindkét fél számára élvezetes szabadidő jelenti a motort egy kapcsolatban. A többi csak hétköznapi taposómalom (persze az is fontos, hogy ugyanúgy álljanak a pénzügyekhez, szülők látogatásához, gyerekvállaláshoz, de mégiscsak a szabadidőt várjuk egy hosszú hét után)
2023. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk hasonló a helyzet, csak fordítva, lehet működőképes, ha elfogadjátok a másik igényeit.


Nálunk a férjem jár zenekarra heti 2x3 órát, sportol heti 4-5x, 30-120 percet. Kicsit ő takarít többet.


Most is elment valamit sheftelni, meg valamit sportolni a haverjaival. Én kimentem a kertbe meglocsoltam a virágokat, beszéltem a tesómmal, részben elpakoltam a konyhát és gépeztem. Most szerintem visszafekszem aludni. Utána meg gondolom kimegyünk sétálni közösen, mert szép az idő.


Vagy olyan párod van, akivel nagyon egyeznek az igények, vagy érdemes jobban külön szervezni a programokat.

2023. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok összenőve, nem kell mindent együtt csinálni. Nyugodtan menj a barátaiddal, vagy egyedül csavarogni, bulizni, utazni.

Attól, hogy kapcsolatban vagy, még nem kell társfüggőnek is lenni ;)

2023. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én valahogy úgy lehetek kb mint a barátod. Sokáig nem szerettem kimozdulni, most is nehezen veszem rá magam. Másrészt viszont van ami nagyon húz, például az utazás. Akörül van egy programtervezés, szállásnézés, stb.. az pedig izgi. Külföldön abszolút kimozdulok ezen a komfortzónán, és kb a lábamat lejárom a városi sétákkal, programokkal, de itthon nem.


Volt egy pont, ahol ez megfordult a zárkózottság, de azt itt nem szeretném nyilvánosan leírni.

2023. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kiváncsi vagyok, hogy ti “kinek adtok igazat”, vagyis én tolom túl és bennem túl nagy a programozási vágy? Lehet ilyen dolgokban csiszolni egymást?"

Itt nincs olyan, hogy "igazság". Az emberek nem egyformák. A párod azzal töltődik fel, amit ő szeret kikapcsolódás gyanánt csinálni te meg azzal, amit te szeretsz.

Évek óta együtt vagytok és hogy hogy előtte nem zavart??


"Mostanában unalmasnak, elvesztegetettnek érzem az időmet mellette, de ugyanakkor meg nagyon szeretem és vele képzelem el"

Ebben nem lehet kompromisszumot kötni, mert mindenképpen valakinek fel kellene magát adni. Egy felnőtt ember hozzáállása már nem változik, csak ha ő akarja. De, mint írod, hogy sajnálja a pénzt is, tehát ebben sem igazán fog változni.

Meg a sétálást is nem szívesen ejt meg.

Hát nem tudom. Én tényleg nem értem, hogy eddig ez nem zavart??

Mondanám, hogy menjetek külön te menj ahova te akarsz. De akkor meg nem lenne együtt időtöltés, az meg nem kapcsolat.

2023. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyenek vagyunk, 7 éve együtt, már házasok, gyerekünk is van. A férjem a pörgős, társasági ember, én kevésbé, mégis tök jól működik, ha van kompromisszum készség. Neked sem kell belegebedni, hogy megerőszakolva a saját éned, állandóan azt csináld, ami téged nem elégít ki és így van ez fordítva is. Néha mentek, máskor nem. Így az ő vágya is teljesül és a tiéd is. Összességében szerintem elég kiegyensúlyozottan lehet élni ezzel a különbséggel gond nélkül, ha mindkét fél nyitott a másikra. Márpedig, ha kapcsolatban vagyok valakivel, akkor feltételezem, hogy a másik fél nyitott rám.
2023. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#6 Valahogy mostanában tűnt ez fel nekem jobban, talán én is egyre inkább vágyom a programokra, talán kicsit lazább most a sulim, így nem kell a hétvégéimet nagyrészt a tanulásra szánnom, elkezdtem jobban priorizálni és bàr fiatal vagyok de azt érzem hogy ahogy idősödöm egyre inkább bennem van hogy ne vesztegessem el az időmet, egyszer élünk stb.


Sokan írtátok, hogy menjek másokkal/egyedül. Szoktam is barátnőkkel, akár egyedül is, de valahogy az nem ugyan olyan. Vágyom persze arra hogy énidő, meg barátnős idő, de ugyanúgy vágyom arra hogy legyen a barátommal közösen töltött minőségi időnk és annak ne a nagy része legyen a négy fal között.

2023. márc. 18. 14:15
 9/19 anonim ***** válasza:

(#6)

Kérdező érthető, hogy a pároddal akarsz programokat. Nekem az jött le a kérdésből, hogy ugye azt írtad nehezére esik a sétálás, kimozdulás meg sajnálja a pénzt is.

Ezt egyébként próbáltad már vele megbeszélni mostanság? Arra mit mond? Mit gondolsz képes volna kompromisszumot kötni?

2023. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Hosszú távon ezek az érzések benned sok bajt okozhatnak,mindig hiányozni fog valami,ezáltal tönkre megy a kapcsolat...Ha nincs alapnak stabil kötelék,erős szerelem köztetek,illetve nem születik kompromisszum,akkor a fene megette az egészet!
2023. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!