Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A napokban költöznék össze a barátommal, én mennék hozzá az ő városába.

Pár napja a testvére és a barátnője bejelentette nagy "hirtelenséggel", hogy kidobják őket az albérletükből egy 1 éves kisgyerekkel, és hogy ők akkor jönnének a barátom lakásába. Nem is kérdezve, csak így bejelentve.

A probléma ezzel az, hogy ez a páros a világ lustája hatalmas arccal, és most ott van még egy gyerek is, aki nyilván nem tehet semmiről persze, de nagy feladat. Lusták, döglenek egész nap, és az albérletüket is azért kell elhagyniuk, mert már egy éve nem fizetik...

Szemét vagyok biztosan, de ezt én nagyon ellenzem. Eleve mehetnének a szülőkhöz is, de az ugye nem derogál már, hiszen ott fizetni kell. A hely is szűkös, plusz hónapok óta azt terveztük hogy alakítjuk ki a lakást magunknak, erre bumm, +3 ember.

A barátom segíteni akar a testvérének persze megértem, de nem érti az én aggályaim. Magyarán azért dolgoznék napestig, hogy fizessek a lusta sógoréknak mindent, nulla magánélettel. Sok a vita most ezen, hogy lehetne ezt megbeszélni?


2023. máj. 12. 15:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Ezt csak a barátoddal tudod megbeszélni. Ne költözz oda, ha befogadja őket. Én biztosan nem költöznék ilyen körülmények közé. A pasi is lecserélném, ha ezt meglépi.
2023. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Én igazat adok neked kérdező. Viszont ezt megbeszélni nem lesz egyszerű ha a párod segíteni akar - ami nyilván természetes, de így erre rámegy a kapcsolatotok. Én megmondanám, hogy vagy én költözök, vagy ők. A kettő együtt nem fog menni.
2023. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szerinte ezt az akadályt nem véletlenül tette elénk az élet, egyfajta próbatétel hogy kibírja-e a kapcsolatunk. Fogjam fel így, plusz azt érezteti velem hogy ha nem vagyok együttműködő, akkor nem is szeretem igazán... Kicsit zsarolásnak tűnik.

Abszolút nem akarok cselédnek odamenni csak erről van szó.

2023. máj. 12. 15:20
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én értem az álláspontodat.

De igazából nem sok beleszólásod van. Ez a párod családi ügye és a párod lakása. Azt nyilván tudod mondani neki, hogy ha ők költöznek be, akkor te nem mész, mert nem akarsz velük összeköltözni.

Ezt a párodnak kell intéznie úgy, hogy közben képviselje kettőtök dolgát is.

2023. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Neked van igazad. Én ilyen esetben lazán közölném, hogy nyugodtan jöhetnek, engem meg el lehet felejteni.

Nagyon sokszor láttam, hogy emberek a családtagjukat teherként vitték a vállukon. És, amikor a társ normális volt, akkor is örök második lett. A család jó és segíteni kell, de van egy pont, ahol már nem. Ha a család magán sem segít, akkor el kell engedni a kezét.

2023. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Közöld vele a nagy próbatétel az neki lesz hamarosan, ha rájuk dolgozik majd. Te viszont nem vagy hajlandó ehhez asszisztálni. Elég gyenge a pasas. A későbbiekben sem várhatsz tőle mást.
2023. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a fontos, hogy igazad legyen, hanem hogy jól érezd magad a belátható jövőben. Mi kell ahhoz? Erről beszélgess a barátoddal.
2023. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem élnék velük.
2023. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nehéz sajnos ezt megértetnem vele, vagy úgy bármit is. Egyik pillanatban jaj család, aztán ide nem jönnek.

Persze hajlik arra hogy menjenek, és ezt tőlem is elvárja. Ilyenekkel jön, hogy nem vagyok vele a bajban, tehát ez engem minősít, végülis még én vagyok rossznak beállítva.

Köszönöm a hozzászólásokat, nem csinálok magamból eltartó robotot senki családja miatt, pláne hogy a testvére is csak egy portyázó, csak akkor jelenik meg ha kell valami az is már tegnapra. Maradok a helyemen ha én vagyok a rossz ha nem.

2023. máj. 12. 15:45
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez elég feloldhatatlan konfliktusnak tűnik. Helyedben én sem mennék így oda, de barátod meg nem fog engedni. Erre kb az egész kapcsolat rámehet. Közöld vele, hogy csak kettesben vagy hajlandó vele együtt élni. Esetleg ajánld fel neki azt, hogy akkor a sajat lakásával csináljon, amit akar, de ha ez a helyzet, költözzön ő hozzád. Kíváncsi vagyok, erre mit reagálna
2023. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!