Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha problémája van velem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha problémája van velem, akkor miért nem mondja?

Figyelt kérdés

Másfél éve élünk együtt a párommal...és hát voltak vitáink. Nem túl komolyak, nem hűtlenségre kell gondolni, vagy pénzügyi dolgokra, csak kisebb-nagyobb nézeteltérések, de ezekből akár hetente. Pontosabban minden egyes vitát én kezdeményeztem, ha nem tetszett valami, de ez nekem fel sem tűnt. Legutóbb például azon borultam ki, hogy én egy hétig túlóráztam, minden nap 10 órát dolgoztam, és még az ötödik napon is arra kellett hazaérnem, hogy hegyekben áll a mosatlan. Talán kicsit túlreagáltam, amire azt válaszolta, hogy attól amiért ő soha nem veszekedik velem, nem jelenti azt, hogy nekem nincsenek hibáim.

Ezen kicsit elgondolkodtam, és akkor jöttem rá, hogy igaza van, mert ő soha nem veszekedett velem semmiért, én pedig ezt annak tudtam be, hogy fedhetetlen vagyok. Bizonyára én sem vagyok tökéletes, vannak hibáim, mások számára bosszantó szokásaim, de ha ezekről nem kapok megfelelő visszajelzést, akkor esélyem sincs változtatni rajta. Most pedig hirtelen másfél évnyi frusztrációját zúdította a nyakamba, és a tegnapi éjszakát az apjánál töltötte, nekem pedig a telefont sem veszi fel.



2023. máj. 17. 08:38
 1/9 anonim válasza:
90%
Óvakodj a türelmes ember haragjától. A történetből nem derül ki konkrétan, hogy ki kicsoda, de fogadni mernék rá, hogy te vagy a nő. De a csávó reakciója is dedós szintü, hogy csak így lelép és a telefont sem veszi fel.
2023. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Konfliktuskerülő ember. Sokáig én is ilyen voltam, inkább elnyomtam magamban, ha valami zavart, az ilyen emberek jellemzően elnyomó szülővel nőttek fel, akinek mindig igaza kellett legyen, ezért végül már inkább bele se megyünk konfliktusba, mert rossz emlékeik vannak róla. Kb. “úgyis a másiknak van igaza, nagy veszekedés lenne belőle, inkább elnyomom magamban”.


Sajnos párkapcsolatban ez nem szerencsés dolog, de ezt az egyénnek magának kell felismernie és dolgozni rajta, ki kell mondani egyből, ha valami zavar vagy bánt. Ő ezt még nem ismerte fel magában.

2023. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Már nem azért de azzal akar manipulálni hogy "neked ia vannak hibáid"? Most komolyan kinek nincs? Ezzel le is tudta azt hogy mi a fenének nem mosogatott el és elérte azt hogy te érezd magad szarul. Hamarabb haza ér mint te kivételesen ezen a héten és annyi nincs benne hogy elmossa a tányérokat? Szerintem rohadtul ne érezd magad hibásnak. Nem csak te laksz ott hanem ő is. Neki is annyi felemelni a tányérokat mint neked.
2023. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarok senkivel baromságokon vitatkozni. Rombolja a személyiséget, inkább lelépek osztmajdlesz valami. Ami tényleg bármi lehet. Volt már hogy otthagytak emiatt és milyen jól tették.
2023. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egyszerűen nincs kedve elmondani, hogy neki mi nem okes a kapcsolatban, mert így is hetente többször veszekszel vele. Bocs, de én megértem az ő álláspontját. Miért nem lehet a problémákat normálisan közölni??


24N

2023. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
#5-nek is igaza van, lehetne normális hangnemben is megbeszélni a dolgokat, nem kell idegbeteg módjára egymásnak esni.
2023. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Ket dolog. Az egyik a hazimunka elosztasa. Ugy latszik nalatok ez nem volt meg. Idonkent, ha az elethelyzet ugy hozza, akkor ujra kell strukturalni. De nem ugy, hogy lebaszod egy het, hogy mit nem csinalt meg, hanem elore megbeszelitek, hogy most huzos het lesz, jo lenne, ha most kicsit tobbet nyujtana, pl mosogatas teren. Nyilvan vicceltem. A hozzaallasa alapjan ezt noi munkanak tekinti, tehat iszonyu duzzogas aran, egy hetig talan bevallalja, de meg ebben sem vagyok biztos. A felezes meg szoba sem kerulhet. A masik, amit javasolnek, de ezek utan tenyleg minek, hogy az asszertiv kommunikaciorol beszelgessetek el. Valoszinuleg ebben is fejlodnie kene. De elmondom, hogy mi a fo problema vele. Az, amire a masik kommentelo is utalt, ez egy nagyra nott, egesz eleteben az anya altal kiszolgalt ovodas lelkuletu ember. Nem irok ferfit, inkabb gyerek. Szoval nem hajlando hazimunkat vegezni, nem tanult meg felnott modon, erzelmeket kifejezve kommunikalni, es problema eseten a menekulest hasznalja megoldasnak. Hazaszaladt anyuhoz, mert csunyat mondtak neki. Ennel azert talalsz te jobb ferfianyagot is, mert ezzel meg sok teendoje van az anyukajanak, mire ferfit farag belole. Gyanitom nem is fog menni egy bizonyos kor utan. Ne akarj a szexre is hajlando potanyja lenni egy ilyennek. A legtobb "ferfi" ilyen not keres maganak, o is megtalalta a szemelyedben, de ebbol sosem lesz egy normalis kapcsolat, amiben kolcsonos tisztelet, egyenlo partnerkent valo kezeles, gyermeki duzzogason feluli kommunikacio varhato lenne. Neked is van hibad, itt a legszembetunobb az, hogy egyaltalan hogyan butorozhattal ossze egy ilyennel? Ezeket minden nonek kerulni kene, te megis elkovetted ezt a hibat. Ennyire nincs onbecsulesed?
2023. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van a kettesnek amit az elnyomó szülőről ír. Férjem sem igen mondja ha problémája van. Tőle is pont ezt kapom meg időnként, hogy neki is lenne mit mondania mi baja van velem. És pontosan, nagyon elnyomó szülővel élt. Nekem is ez szokott eszembe jutni ilyenkor, hát akkor miért nem mondja. Sokkal jobb lenne, mindkettőnknek. Ő nem tartaná magában, én meg ha figyelmeztetnek rá, jobban odafigyelek.
2023. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Férfi és nő lelkivilága ég és föld. Egy pasinak némi túlzással ha tele a poci, és üres a zacsi, minden rendben van. Egy nőben meg időről időre felgyűlik a napi bosszúság, és amikor kiborul a bili, felhánytorgatja az elmúlt évek minden vélt, vagy valós sérelmét. Ezt házsártosságnak nevez a népnyelv. Nem könnyű elviselni, de ha tudja a férfiember, hogy miért van, valamivel könnyebb. Olvassátok el az etológus Pease házaspár "Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?" c. könyvét. Rengeteget segít egymás megértésében.
2023. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!