Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjemmel megromlott a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel megromlott a kapcsolat. Nem elöször. Erösen gondolkodom, hogy elhagyom. Lehetséges 48 évesen, 17 év házasság után újrakezdeni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk. Esküvö után, 17 évvel ezelött együtt jöttünk ki. Már állampolgárok vagyunk.

Nekem Magyarországon volt munkám, diplomám (közgazdász), nyelvvizsgám és van használható nyelvtudàsom is, angol.

Hazaköltözés Magyarországra is eszembe jutott. Lévén itt kinnt senkim sincs. Munkám van, de egyedül nem tudnék belöle albérletet fizetni és megélni. Otthon van családom, barátok. Itt külföldön haverok és ismerösök. Bajban nem segítenének.

A váláskor a megtakarított pénzünk feléböl tudnék egy kis panelt venni Magyarországon és anyukám házában is lenne egy szobám, amíg össze nem szedném magam.

Gyerek nincs.

A kérdés: ennyi év külföld után 48 évesen újra lehet kezdeni Magyarországon? Vagy próbáljak meg itt boldogulni egyedül?


2023. máj. 26. 15:51
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
50%

"Magyarország azoknak felel meg akik semmire nem jók az életben" erre csak azt tudom mondani hogy egy tipikus Orbán fóbiás dumája. általánosítasz és politizálsz. Tedd a dolgod és meg fogsz tudni élni hacsak nem azok közé tartozol akiket te említettél, de ez nem ország függő. Én itthon élek, a feleségemmel közgazdász és van két lakás, két kocsi, nyarló, gyerek. Te hol élsz egyébként mert ha nem itthon, akkor honnan tudod, hogy csak azoknak felel meg Mo. akik semmire nem jók, ha meg itthon akkor saját magad minősítetted.


Kérdezőnek. még mindig nem tudjuk hogy hol élsz és miben dolgozol, de közgazdászként főleg ha ebben dolgozol el tudsz helyezkedni multi cégnél, angol tudással. sok állás van. Neked kell eldönteni de én hazajönnék ha itt van család, barátok és jóban vagytok a családdal is. Ők mit mondanak? Ha közgazdászként dolgozol és küldesz CV-t még talán segíteni is tudok.

2023. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
"erre csak azt tudom mondani hogy egy tipikus Orbán fóbiás dumája." Mondja a naracsagyú? Mert tisztességes ember itt nem él meg.
2023. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
17 év alatt már elszocializálódtál, így semmiféleképpen ne gyere haza, ha jót akarsz magadnak! Garzon nem megoldás?
2023. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

Borzasztó ez a magyarország utálat. Nem értem, hogy lehet ennyire semmibe nézni a hazád.


Kérdező: ha még nem próbáltatok, én mindenképp neki mennék egy párterápiának, persze csak ha neked még megvan rá a hajlandóságod, mert tudom ilyenkor sokszor semmi kedve az embernek ehez, de nálunk működött. De ha tényleg nem az első eset és tényleg ott akarod hagyni, akkor mindegy, hogy most Magyarországon vagy külföldön akarsz elkülönülni egy tervvel indulj, ami sokkal részletesebb ennél.

2023. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen mentem férjhez, és együtt mentünk ki Angliába. Most 53 évesen elváltunk. Nekem sincs a kollégák, és barátokon kívül senkim. Én tavaly hazaköltöztem Magyarországra. Nem mondom, hogy könnyű volt, mert nem volt az. Mindent elölről kellett kezdeni. De vettem egy lakást, nincs hitelem, van munkám, és újra részt veszek a családom életében. Persze, hogy drágasság van, mennek fel az árak, de Angliában is drágasság van. Hiába kerestem kint nagyon jól, csak az én fizetésemből nem tartottam volna fent egy lakást, és még éljek is meg. Egy szobát meg nem akartam bérelni, nem akartam idegenekkel együtt élni. Most is jól keresek, nem kell bérleti díjat fizetnem, egyedül élek, jól elvagyok. Én nem bántam meg, hogy hazajöttem, inkább azt bántam meg, hogy 5 évig húztuk, halasztottuk a válást. Már korábban lépni kellett volna. Én emlékszem úgy döntöttem, hogy leírtam, hogy elvált nőként, csak a saját pénzemből hogy élnék Angliában, és hogy élnék Magyarországon. Leírtam mik az előnyök, mik a hátrányok. Végül több előny volt Magyarország felé. Írj te is egy ilyen összehasonlító listát, aztán dönts, hogy lenne jobb. Sok sikert az újra kezdéshez ami sosem késő.

54/N

2023. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Haza ott van ahol a család, így elhet " semmibe nézni ", emberek, főleg politikusok által a térképre rajzolt határok...
2023. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%

De emberek, kimt is csoro lenne! 17 evet kint volt, es meg most sem kap olyan pénzt, hogy egy alberletet ki tudjon venni. Akkor biztos, hogy annyival rosszabn helye lenne neki Magyarorszagon, ahol lenne egy ingatlana, nem kellene alberletre koltenie, es el tudna helyezledni a penzugyes diplomajaval+az eros nyelvtudasaval olyan munkahelyen pl Pesten, ahol itthon relative jol keresne?

17 ev alatt nem lettek kint baratai, itthon viszont itt van a csaladja es azt mondja, hogy vannal baratai.

En is utalom a NERt, en is erzem, hogy szar uton halad ez az orszag, de csoron/maganyosan nem fogja az vigasztalni a kerdezot, hogy legalabb egy kevesbe korruptabb orszagban vahyok, nyugaton.

2023. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%

Együttérzésem a helyzet miatt.


Nálunk a legmagasabb az infláció és kb. a legrosszabbak a munkabérek, tehát ebből kiindulva a hazaköltözés meglehetősen kontraproduktív lépés lenne. (Felteszem, nem mondjuk Albániában élsz.)


Viszont talán az anyagiak rövidtávon komolyan közbeszólhatnak (ha jól értelmeztem), így talán elgondolhatsz egy átmeneti visszaköltözésen, mivel itt legalább van egy szobád/paneled. De ne akarj itt maradni, nem tűnik ez a koncepció értelmesnek. Mondjuk visszaköltözöl, minimálra fogod a költésedet, minél nagyobb megtakarítást képezel, és ismét irány külföld.

2023. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

A 17-essel értek egyet. Aki 17 év alatt nem boldogult valahol, nincs se pénze, se lakása, se jólfizetett, képzettségének megfelelő munkája, pláne gyereke akit odakötne az hogy ott élte eddigi életét, ott vannak a barátai, ott szocializálódott, az a személy tényleg jobban jár ha hazamegy.

N40+ 20 éve külföldön, válás után se mentem haza, a második férjem is helyi.

2023. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

"Mert tisztességes ember itt nem él meg."


Jó végzettséggel megél. Átlag alkalmazott már nem igazán.

2023. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!