Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a jó kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a jó kapcsolatotokban az első szex alkalmával teherbe esés történik?

Figyelt kérdés

Csak olyan esetre vagyok kíváncsi, ha az érintettek már abban a korban vannak, hogy elég érettek a gyerekvállaláshoz, csak a kapcsolat illetve a magánéletbeli körülmények esetleg még nem tartanak ott, vagy lennének még más életcélok, mielőtt gyermekvállalás történik.


Maga a kapcsolat tökéletes és olyan a partner, akivel hosszútávra tervezel, de csak kb. annyi ideje tart a kapcsolat, mint a terhesség, mivel az első együttlét alkalmával jött össze, tehát akkor lehet döntést hozni, amikor először feltűnik a terhesség, ami max. pár hónap.


Hogyan döntenél és miért?



2023. jún. 17. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

De szerintem ennyi ido utan meg lehet ezt biztosan kijelenteni, hogy jo kapcsolat. En pl. a mostani paromtol 2 het cseteles es 3 talalkozo utan estem volna teherbe, es kb 3-4 hettel kesobb derult volna ki a terhesseg. Tehat szemelyesen ossz-vissz 4-5 hete ismernem. Nyilvan meg jo minden.


Egyebkent ha mar amugyis szerettem volna gyereket, sajat lakasom van, anyagilag biztonsagban vagyok es keresek olyan jol, hogy egyedul is el tudjam tartani a gyereket, akkor is, amikor otthon vagyok vele, akkor igen, bevallalnam. Maskepp nem.

2023. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekem így fogant, szimpi/kicsit zűrös srác volt, de még nem igazán jártunk csak kezdtünk..még nem feküdtünk le, nem tudtam mit is akarok tőle, ő azt mondta szeretlek én meg beijedtem. Nem akartam megtartani, de nem tudtam elvetetni sem, aztán már meg akartam tartani.. A srácról meg kiderült, hogy rosszul viseli a stresszt és nem olyan szimpi már, nem akartam vele sem maradni, bár azért továbbra is bírtam, csak nem kapcsolat alapanyag..


Voltak idők mikor jó döntésnek tűnt, máskor kevésbé(az én gyerekem problémás lett, a sötétebb helyzetekben nagyon nehéz volt), de már egy ideje nagyon jó. Szerintem mindenki így van a döntéseivel, a hullámvölgyekben nem örül annyira, aztán mikor jó, akkor meg örül:) Mindenfélével, ha elvetetem is így lenne, tuti azon gondolkoznék mi lett volna, ha megtartom, mint ahogy néha gondolkoztam azon is, hogy mi lett volna, ha nem tartom meg. Én elvagyok a döntéssel, az biztos, hogy önállóbb lettem érzelmileg, erősebb.

2023. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
(első együttlétből lettem terhes, az első évfordulónkon 3 hónapos volt a babánk, de a többi általad elvárt kritérium nincs meg)
2023. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

"még nem feküdtünk le"


De már teherbe estél? Te, ez a gyerek nem a Jézus lesz?

2023. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Csávó vagyok. Szerintem ez olyan helyzet, ahol úgy kell dönteni, hogy nem lehet tudni, hogy mik között dönt az ember. Szóval semmiképp sem az kell legyen a cél, hogy jó döntés legyen. Sokkal inkább olyasmi, minthogy mész az erdőben és elágazás és nem tudod melyik út hova vezet, de valamerre menni kell és majd valami lesz. és ahogy #2 is írja akármit választasz a másik utat elveszíted szóval ez a veszteség már mindig ott lesz akármelyiken mész. szóval valamit mindenképp meg kell siratni. és közben meg örülni annak ami meg lett.


nekem volt amikor nem jött meg időben korai kapcsolatban a nőnek és azt éreztem, hogy ha most ez kell, hogy legyen, akkor legyen, de volt, hogy azt, hogy most ne ez legyen. de aztán megúsztam ezt a helyzetet, mert mindig megjött végül (volt, hogy nagyon sokat késve). szerintem itt nincs szabály, vagy recept, hanem csak így ami jön arra menni. ha úgy érzitek, hogy legyen, akkor az, ha meg, hogy ennek nincs ideje, akkor sem, ha örökre együtt lesztek, mert egyelőre ketten akartok lenni, akkor meg az. aztán meg közben néha megbánjátok akármit is döntötök.

2023. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Első szexnél a legritkább esetben lehet azt mondani hogy jó párkapcsolat. Ha csak nem találkozgattok már legalább fél éve.

De a mai világban legjobb esetben is pár hét telik el a megismerkedes es az első szex között, de nagyon sokaknal már az első 1-3 randin megtörténik. Az meg még messze nem párkapcsolat.


Kérdésre; nekem amég nem volt gyerekem megtartottam volna akár alkalmi kapcsolatból is, főleg 30 eves korom után. Az ő apja óta ugyan csak egy kapcsolatom volt/van, es az olyan hogy az elejétől tudom hogy komoly, de nem biztos hogy megtartottam volna a babát ha a legelső alkalommal fogan (ami amugy az első talalkozas volt, bár már régről ismertük egymást)

Szerintem nagyon rizikós igy kezdeni egy kapcsolatot.

2023. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem tartanám meg.
2023. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartottam meg. Az meg nekem is abszurd, hogy jó kapcsolatnak nevezni valamit ami még csak itt tart. Ez egy rettentő nehéz döntés és ha nincs olyan anyagi háttered vagy +segítség akkor szerintem nem kivitelezhető illetve felelőtlenség megtartani. Mert arra meg egy jo kapcsolatba se lehet alapozni, hogy majd a másik segít vagy örökké ott lesz nem, hogy igy.

Azóta amugy a férjem és már vannak tervezett gyerekek, ezért tudom, hogy akkor nem maradtunk volna mi pl együtt, mert nem bírtuk volna.

2023. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem első szexből lett, de mikor született akkor lettünk volna 1 éve együtt, viszont 7 hónapos terhes voltam amikor szakítottunk. Nem bánom hogy megtartottam, nehéz egyedül, jobb lett volna a gyerek apjával leélni az életem mint amiről álmodozik az ember (mondjuk nem egy ilyen emberrel). Viszont ember tervez, isten végez. Okkal szakítottunk, remélem megtalálom a párom idővel aki elfogad így is hogy én már anya vagyok, addig kicsit mindig bennem lesz a társadalmi nyomás
2023. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
#9 vagyok megint. egyebkent jo kapcsolatnak tunt! Sosem gondoltam hogy így alakul, ezért is döntöttem így hogy tartsuk meg, de bebizonyosodott hogy pár hónap erre nem elég hogy megismerjem
2023. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!