Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnátok kezelni azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnátok kezelni azt a helyzetet, ha párotok kijelenti hogy ő már nem akarja ezt az egész kapcsolatot, nem szeretne veletek lenni, de ti még bármit megtennétek érte hogy ez változzon. Van egy közös gyermek még csak nem sokára kezdi az óvodát?

Figyelt kérdés

A külön költözést a másik fél anyagilag nem tudja megvalósítani. Ő úgy tervezi hogy élünk addig egymás mellett, ameddig ő összeszedi magát anyagilag, és elköltözne a gyerekkel. Mindezeket úgy tudja megtenni, ha továbbra is egyedül fizetem az albérletet meg a számlákat. Számomra elképzelhetetlen, hogy egymás társaságában éljünk tovább, úgy hogy én még szeretem is, de még egy ölelést sem adhatok neki.

Ti hogyan tudnátok ezt elképzelni?

(27F)



2023. aug. 9. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Valamit elrontottatok, ha igazán szeret és nem verted agyba főbe, ill. Nem beszéltél/bántál vele úgy mint egy kutyával akkor van esély hogy szeret téged ugyanúgy csak helyre kell hozni a nézet eltérést. Mi nők vagyunk úgy hogy csak szeretetre vágyunk csak oda figyelésre néha kéretjük is magunkat, arra is vágyunk hogy megbecsüljenek, hogy ne rajongjanak de örüljenek azért amit teszünk és igyekszünk tenni. A gyermek erről nem tehet, én a helyedben azon lennék hogy okot se adjak vitára. Próbáld meg, utána nyugodtan próbáljatok beszélni erről. Még van esélyed ha elmegy lehet nem. De csak óvatosan és üljetek le megbeszélni és ha vannak okok ne akadj ki, értsd meg hallgasd figyelmesen és mellette te is. Ne kapjátok fel a vizet mert ott lesztek ahol a part szakad.
2023. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Eléggé kihasználás szaga van.
2023. aug. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Darius- ***** válasza:
93%
Ő úgy tervezi, te hogy tervezed ? Nem vagy köteles eltartani a gyereked anyját. Mivel nem tudja eltartani megfelelően most, addig kérheted jogi úton azt, hogy te gondozd a gyereked.
2023. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
9%
Elfogadod, ennyit tehetsz.
2023. aug. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
89%
3. válaszolónak adok igazat! Mivel nem tudja jelenleg eltartani magát, így jogilag kérheted azt, hogy ne ő, hanem te gondozd egyedül a gyereket, ő meg mehet ahová akar. Elég kihasználás gyanús ez a történet, szerintem ne hagyd, hogy tovább “élősködjön” rajtad, nem is értem ezt hogy gondolta xd
2023. aug. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el te, és hagyd őket ott. Majd megoldja az életét. Ennek mondjuk az a hátulütője, hogy a te nyakadba fogja varrni, hogy elhagytad, úgyhogy jó lenne az összes ismerőssel közölni, hogy ez fordítva történt. De olyan nincs, hogy te tartod el.
2023. aug. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%

Más megoldást keresnék, így ebbe nem mennék bele, bármennyire szeretném. Ez nettó kihasználás.

Van bármi bevétele? Dolgozik?

Tudnál úgy együtt élni vele, hogy egy idő után eljár randizni? Ott kezdődne csak igazán a "szép" élet.

Elég szarul venné ki magát a dolog, hogy te szépen eltartod, míg ő keres valakit, akihez odaköltözhet gyerekkel együtt. Ha annyira lépni akar, miért nem megy vissza a szüleihez?

2023. aug. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló. Mindent megpróbáltam tenni érte. Napi szinten kedveskedek, még ha az csak egy ölelés is.

Az itthoni dolgokat is én csinálom, és nem adok hangot neki. Hazaérek munkából, és én főzök, mosogatok.

3. Válaszoló. Azt elfelejtettem beleírni, hogy egy évvel ezelőtt külön mentünk.

Úgy döntöttünk, hogy a gyerek nálam marad. Ezt ügyvéd által hivatalosítva is.

7. Válaszoló. Én is mondtam hogy ez kihasználás, de ő szerinte ezt “kötelességem megtenni a gyerek miatt is”.

Én természetesen nagyon szeretem őt, és azt szeretném hogy együtt maradjunk.

De ő szerinte az ő lelki állapotának az egyetlen kiút, ha tőlem külön. Szeretni szeret, de nem úgy ahogy egy kapcsolatba kell. Csak mint a gyerek apja, meg sok év együttélés miatt.

Számomra az hogy most elkezdjünk együtt élni ugyan ebbe a környezetben, azzal a változással, hogy egyik naprol a másikra ne érhessek hozzá, nem adhatok neki csókot, és még ahoz hogy átöltözzön ahoz is félre vonuljon, ennyi idő és múlt után kivitelezhetetlen. Ezt nem tudnám elviselni.

1. Válaszoló. Még annyit, hogy én sokszor próbálok tényleg nyugodtan beszélni róla, de ha azt kezdem el hogy miért lenne érdemes ennek egy tiszta kezdeti esélyt adni, ezeket mint ha a falnak mondanám. Mint aki meg se akarja hallani amit mondok.

2023. aug. 10. 07:54
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tervezi hogy élünk addig egymás mellett, ameddig ő összeszedi magát anyagilag, és elköltözne a gyerekkel. Mindezeket úgy tudja megtenni, ha továbbra is egyedül fizetem az albérletet meg a számlákat. "


Hát én meg elmondanam neki, képzelhető amit akar, a valóságban konkrétan két lehetőség közül valaszthat:

1, Marad, fizetjük közösen a számlákat és kiadásokat, aztán ha mellette spórolni tud a külön költözesre, akkor hajrá

2, Mehet amerre lát, az eloskodest nem tűröm. A gyerek marad, ha nem tudja eltartani.

2023. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad kihasználni. Biztos nem tartanám el.
2023. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!