Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy átléptem egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy átléptem egy határt a barátnőmnél, aki az eset óta alig beszél velem, csak egy mondatokban maximum, hogyan hozzam ezt helyre?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy jelenleg nyilván elfogult és nem teljesen tiszta a gondolkodásom.


A macskám daganatos betegség miatt 14 évesen elkellett altatni, szóval ennek megfelelően pénteken délután vittük elaltatni, és a barátnőm elkísért. Olyan szintű lelki és fizikai fájdalmat éreztem, mint még soha az életemben, nem is éreztem magam e világinak, úgy éreztem, mintha nem a földön lennék, mintha a valami belülről felemésztene, mint aki soha többet nem lesz boldog.


Kocsival mentünk, és ilyen kertvárosi szakaszon mentünk keresztül, és egyszer csak kigurult elénk biciklin egy kisgyerek, megállt az út közepén, nem lehetett kikerülni, és elkezdett bemutogatni, és nem ment el.


Aztán elkezdett keménykedni, ilyen “boxos” alapállásba állt, mutatta az ujjával, hogy elvágja a torkunk.


És én mintha nem önmagam lettem volna, kiszálltam, odasprinteltem a kisfiúhoz, még időben elkaptam, leszedtem a bicikliről, és teljes erővel elkezdtem a biciklijét (a gyerek nem volt rajta nyilván) többször is a földhöz csapni, nem tudom hányszor, de sokszor, majd eldobtam az út szélére, és odakiabáltam a kisfiúnak aki addigra elfutott egy fához, hogy nyugodtan gyere vissza, állj megint a kocsi elé, átmegyek rajtad minden gond nélkül.


Majd visszaültem és tovább mentünk.


Mára már kitisztult a fejem nagyjából, tudom, hogy hibát követtem el, egyenlőre még úgy érzem, hogy igazságos voltam, de lehet, hogy egy hét múlva már nem így fogok gondolkodni. Soha nem viselkedtem így az életem során, nem tudom, hogy ez hogy jött ki belőlem, de a barátnőmön látom, hogy ez akkora törés volt benne, hogy szerintem a szakításon gondolkozik, teljesen elidegenedett tőlem, mintha egy állat lennék a szemében vagy nem tudom.


Hogyan hozzam ezt helyre?


(Jól esett kiírni magamból egyébként, bocsi ha hosszú lett)


2023. aug. 21. 11:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
40%
Egy hülyegyerek bemutogatására a válasz garázdaság (bicikli tönkretétele) és halálos fenyegetés (gond nélkül átmegyek rajtad) és ez itt mindenkinek normális? Ér ennyit ez az egész hogy büntethető dolgokat csináljak? Egy ép pszichéjű felnőttől elvárható lenne hogy több esze legyen mint egy hülyegyereknek.
2023. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
35%

Hát én biztos, hogy elhagynálak.

Oké hogy neveletlen a gyerek, de nem kellett volna a biciklit dobálni. Egy gyerekről van szó...Most ha felnőtt lett volna lehet, hogy kaptál volna, mert te lettél volna a gyengébb.

Gyengébbeket nem illik bántani, se ijeszgetni ilyen módon.

Megkellett volna várni míg elhúz, vagy mondani neki, hogyha nem megy odébb rendőrséget hívsz rá.

A te lelki nehézségeidről nem tehet senki.

Azért vagy ember, hogy türtőztetni tudod magadat.

Totál agresszív állat lettél egy gyermekre!

Olyan csalódás érne, hogy soha többet nem tudnék rád felnézni, azonnal kicsaptalak volna az életemből örökre.

Remélem ő is azt teszi!

2023. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
57%

Kemény szitu, én neked adok igazat. A barátnőd valószínűleg nem élte úgy át a történteket, és megijedt az erőteljes reakciódtól. Ha mindenáron békítgetni akarod (bár szerintem nem kell mentegetőznöd), akkor azt vázold neki, hogy könnyen el is üthetted volna a vagánykodó kiscsávót, amitől örök életre bűntudatod lett volna akkor is, ha nem hal meg, ill. procedúrák sorozata is lett volna, mire kivakarod magad a dologból, hogy vétlen voltál. Plusz ez nem egy szimpla gyerekcsíny, ami ejnye-bejnyével, „ne csinálj máskor ilyet” szöveggel letudható, normális gyerek ilyet nem csinál.

„nyugodtan gyere vissza, állj megint a kocsi elé, átmegyek rajtad minden gond nélkül.”

Szerintem mindannyian mondtuk már olyat, fenyegetőztünk olyannal, amit amúgy nem gondoltunk teljesen komolyan, és csak a pillanatnyi ijedtség/düh számlájára volt írható.

Az állatos rész (sajnálom a cicádat, magam is macskatulajdonos vagyok) szorosan nem tartozik ide. Értem, hogy egyébként is zaklatott lelkiállapotban voltál, de a kiskölyök olyasmit csinált, ami akkor is vérlázító, ha épp minden happy lett volna az életedben. (Arról viszont kivételesen nem tehet, hogy pont rossz passzban is voltál.)

11-es: Igen, ligthos bűncselekmény történt, és? Te mit mondtál volna, ejnye-bejnye, vagy térden állva könyörögtél volna neki? A gyereket nem bántotta, a kis hülye meg maradandó leckét kapott.

2023. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
33%

Érdekes ha felnőtt majomrol lett volna szó inkább várt volna, vagy rendőrséget hívott volna rá, de mivel gyerekről van szó így kiugrott és mutogatta, hogy ő sokkal erősebb.


Szörnyű, hogy az oldalára álltok a kérdezőnek. Majd ha bírósági ügy lenne belőle nem tudom igazat megvallva ki hogyan reagálna az esetre.

Felnőtt ember gondolkodik és nem hirtelen neki ugrik megijeszt tőle gyengébbet egy gyereket!


Valaki Szt írta, hogy pofont is érdemelt volna holott ez nem megengedett még tanártól sem!


Borzalom, hogy a kérdezőnek bólogatok jó páran.😱

2023. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
25%

Nem egyformák a csajszik, volt jópár barátnőm, most hirtelen elképzeltem, egyik másik hogy reagálta volna le ezt a szitut:

Az egyik szerintem még ki is szállt volna, és addig taposta volna a gyerek fejét, amíg a szemei a helyén vannak...


A másik meg pont úgy, mint a Te barátnőd, aki engem valamilyen jólelkű csodatündérnek képzelt, és azt hitte, körülöttem mindenki feltámad, jó útra tér, és örök fényben éli le az életét a mennyek országában...


Mostanra kb halál lusta lettem volna kiszállni a verdából, valószínű egy "jólvanpubi"-val elintéztem volna, és tojok rá.

2023. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
63%
Nekem meg az borzalom, hogy egyes válaszolók jóformán a buksiját simogatnák ennek a „szegény, szerencsétlen, vétlen kisgyermeknek”… Ne üljetek fordítva a lovon, nem az a szitu, hogy a kérdező belekötött egy nála gyengébbe, hanem a kis taknyos keménykedett, veszélyeztette a kérdezőt!
2023. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
34%

Rendőrséget kellett volna hívni, ha ne adj isten elütötte volna a kamerák bizonyították volna, hogy a gyerek ugrott elé.

De te mivel felnőtt vagy és ideális esetben tudsz gondolkozni, akkor nem ugrasz neki semmiképp.

Az a gyerek sajnos nincs nevelve de ezek alapján a kérdező se.


Nem azzal kell kifogásokat keresni, hogy mi lett volna ha, mert nem történt meg!

Az adott szituációt kellene boncolgatni, vagy egyáltalán nem reagálni rá csak tanácsot adni hogyan kenyerezze le ezek után a csajt.

Úgy tűnik hogy a barátnő is meg van rokonyodve az eseten és nem csodálkozom még egy kicsit se.


Most akkor ha majd máskor a kutyád haldoklik kérdező, akkor a rokon gyerekét fogod bántani, mert nem hagyj békén játszani akar vagy a gyermeked?


Semmilyen körülmények között nem elfogadott az erőszak és amit te produkáltál súrolja a határt. Máskor megint eléd ugrik, akkor már pofont is kap, vagy mi?


Másnak is meghalt állatka, vagy családtagja és mégse máson adta ki, hogy neki mennyire rossz.


Eszem megáll, hogy a macskát sajnálja inkább a többség mint egy embert, aki gyerek és nem tehet róla hogy milyen körülmények között nő fel!

2023. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
22%

"Egy hülyegyerek bemutogatására a válasz garázdaság (bicikli tönkretétele) és halálos fenyegetés (gond nélkül átmegyek rajtad) és ez itt mindenkinek normális?"

biztos feltűnt már, hogy itt az emberek nagy többsége nem normális. (szerinted kiknek van idejük naphosszat itt lógni?)

2023. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék nyílan és őszíntén a barátnőddel a helyedben, hog ez történt, és megérted, ha megijedt tőled (szerintem mindenki megijedt volna). Kérj őszintén bocsánatot és hallgad meg, ő hogy élte meg és mi forog a fejében.
2023. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
31%
Komolyan azt hiszik itt sokan, hogy az a kis hülyegyerek bármit is tanult a dologból? Elmondom, mit tanult: megerősítést kapott, hogy az erőszak és a halálos fenyegetés egy bevett módja a konfliktusok kezelésének, valamint az elégtételnek.
2023. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!