Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden párkapcsolat/házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden párkapcsolat/házasság megcsappan az első gyerek születése után? Nektek megmaradt, vagy tönkrement és elváltatok?

Figyelt kérdés

Az nyilvánvaló, hogy egy erős, stabil párkapcsolatot is próbára teszi a gyerek (főleg az első) születése, de én valahogy mindenkitől azt hallom, hogy valóban próbára teszi, viszont amelyik kapcsolat erős, azt még jobbá teszi, és nem válnak el.


Persze a kezdeti időszak az elhidegülésről szól, mert anyuka fáradt, kialvatlan, játszanak vele a hormonok, apuka pedig szintén elfárad a munkában, siet haza, de ott meg várja egy ordító gyerek, ami még jobban felőröli az idegeit, aztán nincs kommunikáció, empátia, kettesben töltött idő, csak a marakodás, veszekedés, egyebek.


Viszont szerintem ez nem törvényszerű, hogy a gyerek teszi tönkre a kapcsolatokat.


Nektek mi a véleményetek erről? :)


2023. aug. 22. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Általánosságban nem tudok nyilatkozni, de nekem mindkét házasságom az 1-1 közös gyerekünk megszületése után ért véget válással.
2023. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem a gyerek teszi tönkre hanem ők maguk.
2023. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kérlek jelentsétek az első felhasználót, mert undorító dolgot írt.

Köszönöm!

2023. aug. 22. 21:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a második után romlott meg, de még küzdünk
2023. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem veletlenul mondjak, hogy kizarolag stabil es regota tarto kapcsolatokba vallaljon az ember gyereket, ahol anyagilag is biztonsagban vannak. Es ezzel nem azt mondom, hogy az altalam emlitett kapcsolatok kozott nem fordul elo megcsalas/szakitas/valas! De sajnos az en kornyezetemben az a tendencia, hogy 17 eves gyerekek csinalnak gyereket, vagy fel eves kapcsolatokba “becsuszik”, vagy szoba-konyhaba.
2023. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is próbára teszi. Nagyon. Elválni nem fogunk, de szerintem mindketten az átlagnál komolyabban vesszük a "míg a halál el nem választ" dolgot. Meg reálisan nézve együtt jobb mint külön, ezt is tudjuk mindketten. De nem mondom hogy nem szoktam eljátszani a gondolattal hogy elhúzok a gyászba. Ezek a nehéz napok. De szerencsére azért több a jó nap, amikor boldog vagyok hogy ilyen szép családom van. Viszont több gyerek nem lesz.
2023. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

A mienk megmaradt. Azt én is kiemelném, hogy nem maga a gyermek teszi tönkre a kapcsolatokat.

Illetve szerintem a kezdeti időszak sem az elhidegülésről szól, hanem a tanulásról. Meg kell tanulni, rá kell jönni minél előbb, hogy lehet mindenkinek jó ebben a teljesen megváltozott helyzetben.

Azt viszont megerősítem, hogy bizonyos kapcsolatok jobbak, erősebbek lesznek (amelyek önmagukban is elég erősek voltak), mi ezt tapasztaltuk.

2023. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Az első gyerek születése után semmi gond nem volt, pedig klasszikus "ölbebabát" kaptunk. A másodiknál se volt ilyesmi, amit írsz, elhidegülés, marakodás, veszekedés, meg pláne, hogy munka után a gyerek felőrölte volna az idegeimet, ezt nem is értem. Nem éreztem az empátia hiányát sem egyáltalán, sőt. Kismilliószor volt, hogy a feleségem a kertben ringatta a babát, akár éjjel is, hogy ne ébredjek fel. És én is rengeteget sétáltam velük, hogy ha nem is tud pihenni, legalább magában lehessen. A kettesben töltött idő viszont tényleg szinte nullára redukálódott, pláne, hogy olyankor leginkább aludni akartunk az első évben. De a "kicsi" is már 14 éves múlt, szóval talán olyan nagy baj nincs közöttünk.
2023. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk nem is annyira a szülés utáni időszak tett be(jó, persze, zombik voltunk, de nem marakodtunk, megoldottuk). Onnantól borult minden, hogy visszamentem dolgozni. A gyerek még ébredt éjszaka, állandó fáradtság, rohanás, ki viszi-ki megy érte, megint beteg, stb. Itt kezdtünk el marakodni, elhidegülni. Kinyírtam volna mikor ő munka után ledőlt a TV elé és várta a vacsorát, közben egyik kezemben a gyerek, másikban a fakanál, közben már készültem fürdetésre, véget nem étő éjfélig tartó altatásra, majd keltem éjjel 2-3x, majd fél hatkor ébresztő, készülődés munkába, bölcsibe. Férjem meg 9kor már aludt reggel fél 8ig, mert neki szüksége van a pihenésre. Együtt maradtunk, de abban az időszakban nálam eltört valami. Most azon megy a balhé, hogy szeretne másodikat és nem érti én miért nem.
2023. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát nem tudom, én a legtöbbször azt olvasom, hogy a férfiak még mindig abban a hitben élnek, hogy a gyerek ellátása csak és kizárólag a nő feladata, és itt úszik el a rengeteg kapcsolat.


Viszont volt olyan is, aki azt mondta, hogy a legtöbb kapcsolatban a gyerek születése után jönnek fel olyan problémák, amiket nem tudnak együtt kezelni, csak ez ugye a gyerek előtt nem derült ki.

2023. aug. 22. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!