Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha félek az összeköltözéstől, mert attól tartok, hogy idegesíteni fog a barátom macskája?

Figyelt kérdés

Ha nála vagyok, akkor szívesen "elcicázok " vele, mert aranyos, viszonylag nyugodt macska, de nekem soha nem volt háziállatom. Félek, hogy majd tönkretesz valamit (vadiúj lakás, vadiúj bútorokkal, az enyém), bár erre eddig nem volt példa, nem rombol. Meg hogy mindenhova felmegy, meg állandóan azt kell figyelni nehogy nyitva maradjon valami, én imádok szellőztetni, a szőr még hagyján annyira nem vagyok tisztaságmániás.


Tanácsok? A barátom neveli és hallgat is rá, de akkor is, félek h ez engem nagyon kihozna a komfortzónámból.



2023. szept. 3. 16:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem a macskákat, nekünk is volt. De ugyanúgy, mint a gyerek, a macska vagy a kutya is megváltoztatja az ember életét. A kérdezőnek még soha nem volt háziállata, ez így elég problémásnak tűnik.

N

2023. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd oket! Keress mast.
2023. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez nehéz. Megértelek, mert nekem csak tengerimalacom volt, ami egy helyben volt a kis ketrecében. Nem éltem együtt soha olyan kis kedvenccel, aki szabadon "garázdálkodik". Keresztszüleimnek volt sok cicájuk, mikor a semmiből halál csendben megjelentek, majd összeszartam magam.


Az a baj ezzel a helyzettel, hogy hiába mondanám, hogy nem az én felelősségem az állat, de nyilván nem hagynám éhesen, szóval az lenne, hogy akaratom ellenére ellátom. Plusz én nem az vagyok, aki plusz takarít, mert mindenhol állatszőr van. És se ember, se állat ne mászkáljon ánuszt villantva, mindenhova letéve a lakásban.

2023. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Huh, nem egyszerű. Te tudod, mennyire félsz ettől.

Az én házamba macska be nem költözne, annyit a világ legjobb pasija sem ér.

2023. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%
Beszélgessetek...ebbe nincs olyan kompromisszum hogy akk nem vigye a macskát...de pl az jó kompromisszum, hogy agyra nem mehet fel vagy épp nem mehet be a szobába vagy konyhába.
2023. szept. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hat igen, hogy ugy döntök nem, akkor szakítás inkabb.
2023. szept. 4. 07:10
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha idősebb macska, és jól viselkedik, akkor elég kicsi az esélye, hogy bármiben is kárt fog tenni. Nekem is van egy idősebb cicám, ritka jól nevelt, hallgat rám. Viszont kinti-benti volt korábbsn, mi pedig panelba költöztünk. Elhoztuk végül, és ugyanúgy semmi gond nincs vele. Én is féltem, hogy tönkre fogja tenni a növényeimet, mivel nincs annyira hozzászokva a szobanövényekhez. Néha megszagolja őket, de ennyi. A legnagyobb kihívás, hogy ugyanolyan aktívan tartsuk, mint ahogy korábban élt. Illetve igen, több kosszal jár, a robotporszívóhoz megy a hozzászoktatás, mivel kicsit ijedős.

Alapvetően ha jól nevelt az állat, akkor nem fog szerintem gondot okozni. Kaparója legyen, egy kis macskamentával be lehet kenni, hogy biztosan odamenjen. Egy kismacska problémásabb, ők tényleg okozhatnak károkat, illetve ha kiskorában nem volt rendesen nevelve.

Szóval ha most nincs gond vele, szerintem ezután se lesz, de természetesen dönts belátásod szerint. Esetleg lehet tesztelni, hogy reagál a lakásra, ha összköltözés előtt átviszi párod. Akkor te is jobban látod, hogy viselkedik, mennyire fogadja el a szabályokat.

2023. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%

Mennyi idő után költöznétek össze? Nyaraláskor kire bízzátok majd a macskát, az már megvan?

Szerintem a környezetváltozás stressz lesz a macseknak, tehát újra kell majd szobatisztaságra szoktatni, mert mindent meg akar majd jelölni a vizeletével az új lakásban.

Egy lányhaverom szobatiszta macskája is oda kakál néha különböző helyekre, jobb esetben a mosdókagylóba, rosszabb esetben a paplanra.

Ha ezt fel tudod fogni poénként, akkor semmi gond.

2023. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Ne mi mondjuk már meg, hogy szeretnél-e rögtön 2 lakótársat magadnak.

Amúgy egy kérdés felvetődött bennem, amikor elmész a fiúdhoz látogatóba vagy aludni, ott érezni a macskaszagot?

2023. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
Miért akarsz vele összeköltözni? Gondolom, nem szerelemről van szó, mert abban az esetben egy macska nem akadályozna meg abban, hogy a szerelmeddel legyél. De még kevésbé értem, hogy a barátod miért akar összeköltözni egy olyan emberrel, aki utálja a macskákat.
2023. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!