Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krisztina0318 kérdése:

Mit tennétek?Teljesen el vagyok keseredve.Közös kasszàn vagyunk,èn vagyok aki többet keres.A férjem hónapokon àt kevesebb fizetést mondott mint a tényleges.Nem is kevés az összeg. Havonta 50.000 Ft. Véletlenül derült ki,egy jövedelemigazolàs kapcsán

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 11:26
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
Albérletben èlünk ès emellett az egyetemista fiam mèg részben de eltartàsra, segítségre szorul. A sok az túlzás, de jobban keresek mint ő. A gazdálkodás is közös. Ha èn hibázok, akkor ő is. Tehàt ne ràm mutogasson, mert az a legegyszerűbb. Èn el tudok számolni mindennel.
2023. szept. 20. 13:51
 22/58 A kérdező kommentje:
Megvettem a blúzt! Csak èpp nem tetszett, hogy megvettem. Volt rà pênz,különben nem vettem volna meg.
2023. szept. 20. 13:56
 23/58 anonim ***** válasza:
7%
Azért hazudott, mert ő gyáva, te meg egy zsarnok vagy. Neked van még eltartott gyereked is, ezért azt sem kérheted számon, ha többet keresel, ha ad annyit, amennyiből a saját része kijön.
2023. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
43%
Te is tegyél bele annyival kevesebbet.
2023. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
85%

Beszéljetek újra, mert hiába mondja, láthatóan neki nem jó ez a megoldás. Jól értem, hogy beadja a teljes fizuját, kivéve 50 ezer forintot, amit arra költ, amire akar, de ezt valószínűleg kevesellte és még eltett havi 50 ezret? És ezeket az összegeket mindet elköltötte?


Neked még kiskorúak a gyerekeid? Veled élnek? Lehet ez a gond, hogy az ő fizuját rájuk is költöd (mármint az ő fejében ez a gond)? Lehet úgy érzi, ha nem lenne a két gyerek akkor megtarthatna 100 ezret a fizujából havonta, a maradékból is kijönnétek, így viszont nem?


Úgy látom összességében nincs elég fizutok, hogy nyugodtan lehessen költeni a közös kasszából ilyesmire, hogy fogorvos vagy egy turkálós vásárlás, tehát át kell nézzétek a kiadásaitokat, bevételeiteket, min lehet faragni, hogy leheten jobban beosztani.


Vagy legyetek félig közös kasszán, mi így csináljuk: saját fizu saját bankszámlára megy, majd onnan a fizetéseink arányában havi fix összeg egy közös számlára és mindent onnan fizetünk (rezsi, BKV, kaja, tisztálkodószerek stb.). Ha van nagyobb kiadás, azt is összedobjuk a fizetéseink arányában. A saját számlán megmaradó összeggel azt csinálunk, amit akarunk, de mivel hasonlóan gondolkodunk az anyagiakról ennek jelentős részét lekötjük, befektetjük, kisebb részét olyasmire költjük, hogy pl. saját hobbi, egymásnak ajándék, ha saját baráti, haveri körrel megyünk vacsizni vagy sörözni stb. szóval nem szórunk el havi 50 ezret "erre-arra" ha amúgy fogorvosra nincs pénzünk. Nem jelenti azt, hogy néha nincs "értelmetlen" kiadásunk a saját pénzünkből, de ez olyan keretek között marad, ami nem okoz gondot.

2023. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Aha..zsarnok vagyok, mert van egy eltartott gyerekem. Na ezt is tudom. Hmmm...érdekes, mert erről tudott a férjem mikor házasságot kötöttünk. Sőt mèg èn voltam aki mondta, a mai napig is, hogy èn majd fizetem a gyerek dolgait, ne èrezze, hogy neki kell. Ezért is mondtam többször, hogy fizessük közösen a közös dolgaink, a többivel meg mindenki azt csinàl amit akar. De leírtam. Êveken keresztül egyedül tartottam el a gyerekeim. Ezért tanultam, hogy sose szoruljak senkire.
2023. szept. 20. 14:14
 27/58 anonim ***** válasza:
15%
Én aztán egy szóval nem írtam, hogy zsarnok vagy, sőt, írtam, hogy a férjed fejében lehet ez a probléma - LEHET, nem tudom, de ezek szerint te sem. De úgy látom eléggé be vagy erre feszülve, szóval gondolom probléma ez nálatok mégiscsak. :( 25-ös vagyok.
2023. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Nincs kiskorú, egy egyetemista eltartott van. Ő is albérletben vidéken. Valamennyire muszàj segíteni. Szàmomra rendben is lenne a félig közös megoldás is. Èn nyitott vagyok. Mint írtam màr ajánlottam màr nem egyszer ezeket a lehetőségeket.
2023. szept. 20. 14:35
 29/58 anonim ***** válasza:
89%

Bezzegh, én meg nem találok egy ilyen számomra normálisan gondolkodó barátnőt...

Válj el, ha nincs szerelem.

2023. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
69%
Oké, mi értjük, de valami nem kóser a kommunikációtokban ha mégsem juttok dűlőre ebben. Nem vagyunk ott, nem halljuk mit, hogyan beszéltek meg. Férjed lehet olyan típus, aki ... khm... kerüli a konfrontációt, aztán sunyiskodik. De ezt te tudod, te ismered. Vagy a te kommunikációd passzív-agresszív (kérlek ne írd le, hogy nem az). Nem tudjuk. Tényleg. Menjetek szakemberhez ha elakadtok ennek a problémának a megoldásában, mert hosszú távon nem vezet jóra, az anyagi kérdés mindig egy sarkalatos pont a párkapcsolatban.
2023. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!