Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30-as párok! Volt olyan hosszabb időszakotok, hogy nem volt szex?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy más több éves párkapcsolata élt-e meg olyan időszakot, ahol különböző okok miatt nem volt testi kapcsolat.

Hosszabb ideig, tehát nem pár nap, 1 hétre gondolok.


Mennyi idő volt, és mi lett a dolgok végkimenetele? Túlélte a kapcsolat?

Ha igen, hogy lehet ezen túljutni, ti hogy kezeltétek?


(A kamu, ilyen nincs, minek vagytok együtt és/vagy úgyis megcsal kommenteket mellőzzük, köszönöm.)


2023. szept. 27. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
2 hét, mert fáradtak voltunk és közben menstruációm is volt. De bepótoltuk.
2023. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt. Gyerek születése miatt, de lehet ez nem tartozik a kérdésed hatókörébe.

Amikor még nem volt gyerekünk, akkor nem volt ilyen.

2023. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Csak akkor ha nem voltam kapcsolatban. Ha van párom akkor rövid idő alatt megunom ha nem megy neki.
2023. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Depresszió miatt egy hónap kimaradt, illetve szintén egy hónap amikor sok eü baja volt. De nekünk ez nem annyira para, nem ment rá a kapcsolatunk, vannak fontosabb dolgok is.
2023. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Veszélyeztetett terhesség miatt 6 hónap, szülés és utáni műtét miatt 4 hónap. Mindkettő évekkel ezelőtt volt, szeretjük, kívánjuk egymást. 10 éve együtt.
2023. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 éve együtt voltunk már, amikor nagyon húzós időszaka kezdődött. Egyetem vége, szakdolgozat írás stb. A konzulens tanára mindenbe, még az élő fába is belekötött, nagyon szigorú volt vele, nem akarta könnyedén engedni a diploma megszerzését, mindenben gátolta őt. Meg a többi végzős hallgatóját is. Nem volt opció a máshova átjelentkezés, ritka szak, évente 10-12-en végeznek az egész országban. Nem hülye, jó agya van, csak a tanár ki akarta taposni belőle a maximumot. Hónapokig tartó nagyon stresszes időszaka volt. Támogattam mindenben, amiben csak tudtam. Lelkileg és fizikailag is. Akkor fél évig nem volt köztünk szex. Eleinte türelmes voltam, de fél év után azért már eléggé frusztrált a helyzet. Leültünk, megbeszéltük. Aztán sikerült leadnia a szakdolgozatát, nagy nehezen elfogadta a tanára. Lediplomázott és szép lassan kezdett megnyugodni. Fél év görcsös szorongás után kezdett újra kiengedni és kezdett újra nyitni felém. (Egészen biztos vagyok benne, hogy nem volt közben más személy az életében, mert láttam, milyen idegállapotban volt akkoriban. Természetesen nekem sem volt közben más az életemben.) Eleinte még nem volt sem mennyiségben, sem minőségben olyan az intim együttlét, mint ez a szorongásos, depressziós időszaka előtt, de aztán szépen lassan helyrejöttek a dolgok és ahogy fokozatosan lenyugodott, úgy tért vissza az élet a szexuális életünkbe is. Nehéz időszak volt, de fel sem merült bennem, hogy emiatt elhagyjam vagy megcsaljam vagy bármi ilyesmi. Azóta is együtt vagyunk, 15 éve. Részemről nagyon sok türelmet és kitartást igényelt az időszak átvészelése, másrészt nálunk mindig a kommunikáción van a hangsúly, mindig leülünk és nyugodtan, higgadtan megbeszéljük a dolgokat, bármilyen probléma van a kapcsolatban. Ki mit érez, hogy érzi magát, miért nem jó ez így, mit szeretnénk elérni, milyen lehetőségek vannak a problémák megoldására, hogyan tehetjük jobbá a dolgokat, melyikünk mit tehet ezért stb. Ezeket mindig alaposan átbeszéljük.

Ha mindkettőtöknek az a célja, hogy megmentsétek a kapcsolatot, akkor nyugodtan, higgadtan le kell ülni és alaposan át kell beszélni a dolgokat. De ehhez nagyon fontos, hogy tényleg mindketten őszintén akarjátok és mindkettőtökben egyformán benne legyen a jobbító szándék. Ha az egyik fél már elengedte a dolgot és már nem érzi saját szívügyének is a kapcsolat megmentését, akkor már megette a kutya az egészet. Az már valószínűleg nem lesz az igazi akkor sem, ha esetleg együtt is maradnak.

2023. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem ilyen időszakban nem is maga az aktus hiányzott, hanem a szexualitás-érzékiség. hogy oké, nincs szex, de mégiscsak egy szexuális ember a párod, akivel kívánjátok egymást, csak ezért vagy azért most egy ideig ritkán van lehetőségetek rendesen kiélni.

és az volt az igazán ijesztő, hogy egy idő után (mondjuk fél év, egy év) mennyire elkezd átalakulni a másikhoz való viszonyulásod, bármennyire is szereted őt. egyre inkább egy semleges családtagként vagy barátként kezdi érzékelni az agyad

akit persze szerethetsz nagyon, de akkor sem vagy vele annyira türelmes, nem akarsz vele mindent megosztani, a korábbihoz képest több helyzetben kellemetlennek érzed a közelségét, stb.

szóval a szexualitás sokak számára fontos pillér a kapcsolatban, ne tessék félvállról venni.

a megoldást leírták, beszélni a problémáról és aktívan rajta lenni a megoldáson

ha a másiknak fontos vagy te és a kapcsolat, akkor ő is rajta lesz

és egy kis kiszakadás a megszokottból, egy jó kis felszabadult érzéki nyaralás, az csodákat tud tenni.

2023. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, most van. Veszélyeztetett terhesség miatt kb. 2 és fél hónapja. Simik, puszik,összebújás, ölelkezés van, így kibírható.
2023. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért foglalkozol mások életével?
2023. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, azokét pedig különösen, akik az időt nem sajnálva részletes választ adtak. Voltak benne nagyon hasznos gondolatok, még szeretnék is rá reagálni a napokban, ha lesz rá lehetőségem.


A 19.49-es jómadárnak pedig csak ennyit üzenek: https://www.youtube.com/watch?v=R_xHMjYPUMU :D

2023. szept. 28. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!