Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha csak a közös kassza hiánya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak a közös kassza hiánya okozna problémát akkor van még értelme a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férfi, átlag jövedelemmel rendelkezem. Párom nálam jóval többet keres, de kijelentette hogy soha nem is volt közös kasszán senkivel és nem is lesz. Költsem azt a pénzt amit megkerestem, többet ne.

Nekem alap lenne hogy ha együtt élünk akkor közösködünk az anyagiakban, nincs olyan hogy ki mennyit keresett.



2023. okt. 3. 16:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

4 éve élünk együtt, 1 éve házasok vagyunk és külön kasszán vagyunk. Közös dolgokat felesben fizetjük, amúgy mindenki azt csinál a fizujával, amit akar.

Újrakezdők vagyunk. Már mindketten alaposan megégettük magunkat anno a nagy közös kasszával, amit nálunk valahogy mindig az én fizetésem tett ki és kb a férjemnél is így volt.

2023. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha fordított lenne a felállás, akkor is azt mondanám, hogy közös lónak túros a háta (férfiként én sem akarok eltartani senkit, egyenlőség van, tessék pénzt keresni a nőnek is, nincs megtiltva!), szóval sztem úgy vagyok korrekt - talán ez a valódi egyenlőségpártiság... - , ha esetedben is azt mondom, hogy annyiból gazdálkodj, amennyi van. Én az anyagi függetlenséget fontosabbnak tartom.


(természetesen nem kötelező egyetérteni velem, én így élem az életemet, nem kötelező másnak is)


F

2023. okt. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
A közös kassza mindig annak az érdeke, aki kevesebbet keres. Én személy szerint soha nem lennék közös kasszán, akkor se ha többet, akkor se, ha kevesebbet keresnék.
2023. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Ja, végülis 3-as egyszerűbben megfogalmazta amit akartam mondani :D (2-es voltam)


Túlbonyolítottam!

2023. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha nagy a jövedelembeli különbség, akkor érthető a külön kassza, és nem csak a rosszabbul kereső szempontjából. Én nő vagyok, de zavarna, ha a párom sokkal többet tenne a közösbe mint én, mert nem szeretem az eltartott érzést. (Van, akit ez nem zavar, tudom.) A külön kassza esetén tisztázni kell, ki mibe és mennyivel száll be a költségekbe. Amíg nincs gyerek, addig ez könnyen kivitelezhető, utána már bonyolultabb lehet.

A kérdező párja elvárhatja a külön kasszát, de ha esetleg kiesik a munkából (gyerekvállalás vagy egyéb ok miatt), akkor is így fog gondolkodni. Bár van egy olyan sejtésem, hogy ő nem tervez gyereket.

2023. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
Aki a pénzét is sajnálja a másiktol az ne legyen kapcsolatban. Éljen magának.
2023. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os. Ez az. Nem értem miért okozna neki bedobni a pénzt a közösbe, ha már együtt vagyunk.
2023. okt. 3. 17:27
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Mire kell neked a pénze?
2023. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Sztm akik komolyan gondoljak közös kasszán vannak...persze ez az én véleményem még úgy is hogy én kerestem pl 900at párom 450et. Sose volt gond belőle.
2023. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
9 vagyok és én vagyok a nő
2023. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!