Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kiabál velem a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kiabál velem a férjem?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, a férjem 37. 2 éve vagyunk házasok, 8 éve együtt, és van egy 2 hónapos kislányunk. Mindenünk megvan, baba, szép ház, 2 autó, egészségesek vagyunk, nincs hitelünk. A házasságunk is jó, leszámítva azt, hogy a férjem mindig a tökéletességre törekszik, tőlem is azt várja el, és baromira lecsesz, ha hibázok. Elővesz valami rettentő undok stílust, és torokhangon kiabál, hogy mit rontok el. Nála csak az a jó, ha mindent pontosan úgy csinálok, ahogy szerinte jó. A legidegesítőbb, hogy meg is magyarázza, miért én vagyok az idióta. Elég magabiztos ember vagyok, de kezdem azt hinni, tényleg velem van a baj. Próbálok pár példát hozni. Ma el kellett mennie patikába, mert holnap kap oltást a baba. Lecseszett, hogy miért nem gondoltam erre előbb, mi van, ha hiány van az oltóanyagból. Mondom miért lenne hiány, meg amúgy is jobb az a patikában a felhasználásig, ne itthon tároljuk szakszerűtlenül. Erre, én nem gondolkodok előre, nem lesz a patikában, mit csinál akkor. Mondtam, hogy drága oltás, odaadjam az EP kártyám? Erre is lebaszott, hogy milyen buta kérdés (imádja ezt hajtogatni, hogy butákat kérdezek), naná hogy adjam oda. Amúgy egyáltalán nem vagyok buta, nagyon komoly, felelősségteljes munkám van, és nem mellesleg 2x annyit keresek mint ő (ő is jól keres). Azt mondja, hogy ez nem zavarja, sőt örül neki. Ami igaz is, hiszen egy csomó mindent én fizetek. Tavaly egy komoly nyaralásra is befizettem magunkat. Másik példa, hogy amikor először fürdettük a babát, nem készítettem elő pelust, be kellett érte menni a szobába. Nem gondolkodok, nem tervezek meg semmit előre, nem használom az eszemet. Nyilván bőgtem, mert akkor fürdettem először babát életemben, nem tudtam hogy lesz, és mert sztem nem nagy baj, hogy pont nem volt ott a pelus, és mert tönkretette az élményt. A háztartásban meg a babával is rengeteget segít, főz, mos, takarít, barkácsol, sokat foglalkozik a babával, tényleg minta férj, leszámítva azt, ahogy beszél velem. Megdicsérni, jót mondani nem szokott, csak hogy mit rontok el. Jó anyának nem nevezett még, csak felelőtlennek, amiért (az orvossal egyeztetve) gyógyszeres cseppeket adtam a baba hasfájására. Nem mondja, hogy szeretlek, nem ölel meg, nem csókol meg, nem kezdeményez. Ha én megyek, leráz azzal, hogy erre most nincs idő. Nála minden történés egy probléma, amit időre, tökéletesen kell megoldani. Néha megjegyzést tesz, ha nincs teljes tisztaság, de a baba miatt nincs mindig időm annyit takarítani. Lustának is nevezett. Hiába mondanám, hogy csináld meg te, mert ő más hasznosat csinál, sose gépezik vagy pihen. Én elértem amit hozni tudok, szerinte ez kevés. Én sem pihenek. Ahogy ezt írom, rajtam alszik a baba, nem tudtam letenni. De ma már porszívóztam, ügyintéztem neten, volt a védőnő, és felügyelem a munkásokat, akik a kertet csinálják. Ezek mellett ellátom a babát. Úgy gondolom, ennél többet tenni nem tudok, de kevés vagyok. Amikor kérem, hogy ne csak azt mondja, amikor hibázok, hanem a jót is, akkor azt mondja, hogy néha mond olyat is, de nem hallom meg (ez nem igaz, mert ki vagyok éhezve egy kedves szóra), vagypedig hogy ne erőltessem, mert annál inkább nincs kedve mondani. :( Azt érzem, hogy egymás mellett élve oldjuk meg a sorra jövő feladatokat, de semmit nem élünk meg együtt. Egy kiabálás után csendben vagyunk, majd minden megy tovább, mintha mi sem történt volna. Bocsánatot akkor sem kér, ha a sírásig kiabált velem. Biztos ő is stresszes, de ezt rajtam kell kitölteni? Én mindig tisztelettel beszélek vele, akkor is, ha szerintem hibázik, nem kiabálok vele, csak ha ő felemeli a hangját. Olyan mint egy robot. Mindent megold, érzelmeket nem közvetít. Nem szeret? Szerintem szeret, a ház körüli tettekkel fejezi ki, de mivel tudnám rávenni, hogy ne kiabáljon? Ha el is rontok valamit, szeretettel és tisztelettel forduljon felém, hogy együtt megoldjuk? Rugalmasan? Nem is kell segítenie, csak ne kiabáljon.

2023. okt. 9. 14:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
18%
Ezt mind ebédkészítés közben pötyögted be?
2023. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
Gyerek óta ilyen, vagy előtte is ilyen volt? Mert ha utóbbi, akkor van egy rossz hírem... szrul választottál férjet.
2023. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
1/1, ez is benne van a szövegben, beszólogatás helyett olvashatnál értően, ha annyira muszáj hozzászólnod….
2023. okt. 9. 15:05
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

"Megdicsérni, jót mondani nem szokott, csak hogy mit rontok el. Jó anyának nem nevezett még, csak felelőtlennek. Nem mondja, hogy szeretlek, nem ölel meg, nem csókol meg, nem kezdeményez. Ha én megyek, leráz azzal, hogy erre most nincs idő"


És te ezt az embert nevezed mintaférjnek?


Ez az ember nem szeret téged, azt pedig végképp nem értem, hogy te mit szerettél meg benne? Hideg/rideg, semmi gyengédség nincs benne. Olyan, mintha teljesen érzelemmentes lenne.


A leírtak alapján én nem hiszem, hogy változni fog, mert a változáshoz az kell, hogy legalább minimális szinten szeressen téged, de ennek nyoma sincs.


A legszomorúbb az egészben, hogy a gyereked azt fogja gondolni, hogy ez a normális, hogy Anyut lenézzük, ordítunk vele, kihasználjuk, így nagy eséllyel ő is így fog veled beszélni/bánni.

2023. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

Helyetted is fáj ezt olvasni.

Sajnálom, hosszú út áll előtted míg eljutsz oda hogy rajojj nem veled van a hiba és elhagyd.

2023. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
4., olyan családban nőtt fel, ahol soha senki nem beszélt/beszél az érzéseiről. Neki kb megtiltották gyerekkorában, hogy “fiú létére” sírjon, vagy elmondja, hogy érez. Nem vagyok benne biztos, hogy a szülei mondták neki, hogy szeretlek, annak ellenére, hogy szeretik. Ő sem tanulta meg. A tetteivel megmutatja. Inkább az van, hogy eddig tudtam, hogy szeret, csak nem éreztem. Most már a “tudás”ban is kételkedem
2023. okt. 9. 15:12
 7/42 anonim ***** válasza:
94%
Pokoli életed lesz, tudom mert ebben vagyok
2023. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%
Tehát akkor nagyjából arról van szó, hogy abban reménykedtél, te majd megváltoztatod. Hát, sajnos nem jött össze 😑
2023. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de meg kell kérdeznem, miért vállaltál gyereket valakivel, aki a szeretetnek szikráját sem mutatja? Magadat és a gyerekedet is szenvedésre ítélted. Főleg úgy, hogy még anyagilag sem szorulsz rá egy ilyen emberre.
2023. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Mindenünk megvan csak boldogtalan vagyok tankönyvi példája
2023. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!