Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miert nem tudok megbizni benne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem tudok megbizni benne?

Figyelt kérdés

5 eve vagyok egyutt az elso baratommal. Nem tudok benne megbizni, felek hogy barmikor elhagy vagy talal nalam jobbat, akarhova megy. Beszeltunk is errol, aztmondta ez nalam is benne van a pakliban, ugyanugy mint nala. Mas a szeretetnyelvunk, beszeltunk mar errol, probaltuk orvosolni de nem ment.

Ezt mivel tudnam lekuzdeni?

21/L


2023. okt. 27. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az idő segít, és az, ha dolgozol magadon.


Kicsi az esély arra, hogy vele fogsz megöregedni, de ami igazából fontos, az az, hogy nálad a súlyos önbizalomhiánnyal kell foglalkozni, különben az összes többi kapcsolatod megfeneklik majd. Hidd el, tudom miről "beszélek", én is átmentem ezen.

2023. okt. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De mire alapozod a félelmed? 5 éve vagytok együtt, akkor csak működik a dolog.


Te mennyire tudnál mással lenni? Ha ő féltékeny lenne, mennyire mondhatnád neki hogy semennyire? Biztos van szebb, magasabb, okosabb, érzelmesebb, gazdagabb valaki. Mégis vele vagy, csak legyintenél hogy neked csak ő kell.


Na simán így van vele ő is. Inkább találj ki dolgokat hogy megerősítsd a kapcsolatotokat és akkor tuti nem hagy el. Apróságokra kell csak gondolni, többet érezteted hogy szereted, mond ki amit érzel, stb

2023. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a.Mert magadból indulsz ki - te flörtölgetnél mással és hasonlók.


b.Mert ad rá okot, ugyanis nem fejezi ki, hogy szeret téged.


c.Mert nincs önbizalmad még egy kicsit se.


Döntsd el melyik opció, vagy egyvelege inkább/pontosan vonatkozik rád és aszerint cselekedj. Mást nem tudok tanácsolni.

2023. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább egy pszichológussal.

Az okok meg sokfélék lehetnek, #3 jól le is írta. Van olyan helyzet, amikor tényleg van alapja (bár ha már 5 éve működik, és eddig nem állt fenn annak a veszélye, hogy elhagyjon, akkor ez elég valószínűtlen), de lehet önbizalmi probléma is, meg bizony láttam már olyat is, sőt, kétszer meg is tapasztaltam, ahol azért volt bizalmatlan a másik fél, mert egész egyszerűen magából indult ki, a saját érzéseit és hozzáállását vetítette ki rám.

Akárhogy is van, azt azért jó, ha tudod, hogy bizalom nélkül egy kapcsolat halálra van ítélve. Így is szép, hogy ilyen problémák mellett 5 év után még együtt vagytok.

2023. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem roszból érdeklődöm. De ha ennyire bizalmatlan vagy akkor minek vagy párkapcsolatban? Ha egyszer valaki paranoiás, önértékelési gondjai vannak az ne ismerkedjen! Tegye először rendbe magát szakember segítségével, tanulja meg önmagát szeretni, elfogadni, legyen önismerete és emberismerete és csak aztán ismerkedjen, legyen párkapcsolatban! Mert akármennyi illető jön képbe mindegyiket árgus szemekkel fogja lesni, egyikbe se fog bízni. Egyáltalán minek vagy olyan személlyel akinek legalább közepes szinten nem hasonló a szeretetnyelve? Vagy nem erőlteti meg magát még egy kicsit se, hogy kimutassa, hogy számítasz neki, fontos vagy számára?

Én introvertrált vagyok, nem igazán hagyta el a számat, hogy "így szeretlek-úgy szeretlek" a múltban exeimnek, mert adtak rá okot, így végeztem is a kapcsolatokkal, nem éreztem, hogy kölcsönös az érzés. Jelenlegi páromnak naponta minimum egyszer mondom, hogy "szeretlek" mert főleg cselekedetek által kifejezi és mondja ő is a "bűvös" nyolc betűs szót.

Olyan emberrel légy együtt, aki nem csak mondja, hanem a tettei is arról árulkodnak és nemcsak kimutatja hanem mondja is!


"Beszeltunk is errol, aztmondta ez nalam is benne van a pakliban, ugyanugy mint nala. Mas a szeretetnyelvunk, beszeltunk mar errol, probaltuk orvosolni de nem ment."


Ez egyáltalán nem megnyugtató amivel előjött és az sem, hogy hiába a beszélgetés semmi se változott.

Most ő vagy cseszik rád eleve, vagy cseszik rád, mert traumája van/mert olyan rossz a családi minta. Ha az utóbbi megerőltethetné magát pszichológus segítségével, de az előbbi azon nem lehet segíteni. Habár valljuk be hiába csinálna bármit neked kevés lenne, mert te sem lelkileg a toppon. Szerintem jó lenne mégegyszer elbeszélgetni őszintén mi hiányzik, mi az oka, hogy nincs jelen és ha megint nem változik semmi mondjuk még pszichomókus közbenjárására se akkor szakítsatok (persze a látogatását nem kéne abbahagyni, esetleg újat keresni)!

2023. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!