Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy letegye vagy legalább drasztikusan csökkentse az elszívott cigaretta mennyiségét?

Figyelt kérdés

Sem az egészségének nem tesz jót, sem a pénztárcánkak és még büdös is. Mindig van valami időpont, amihez köti, hogy majd akkor leteszi, majd ugyanennyiszer táncol vissza, mondván most pont nem alakalmas.

Anyagilag sem állunk fényesen, amin jelentősen javítana, ha nem dohányozna annyit. Nem tudom mit mondhatnék neki, hogy kicsit átgondolja a dolgokat. Ő nap mint nap mondja, hogy szerinte min foghatnám meg a pénzt (irreális dolgok), de a cigi eszébe sem jut...


2023. okt. 28. 12:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban is jelentős anyagi és eü-i kérdés lenne a dohányzás, de süket fülekre találok.

A szüleim például csak akkor hagyták abba, amikor megijedtek egy nagyobb betegség kapcsán, akkor viszont azonnal lerakták.

2023. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy ha már az egészsége nem fontos neki, és hogy én tovább lehessek boldog vele, akkor legalább az anyagiakkal törődjőn, és amennyit cigire költ, annyit tegyen nekem egy dobozba, hogy vegyek rajta, amit akarok. Persze ez így nem tűnik nagy dolognak, főleg, ha közös kasszán vagytok, de jó, ha tudja, hogy magát és a család egészségeét is rombolja a közös pénzből.
2023. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Mond neki, hogy mától fizeted neki a drogot, és akkor leszokik a cigiről.
2023. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el vele valamit sportolni. Én elkezdtem úszni és ugye rettenetes volt az elején, alig kaptam levegőt. Utánna elhatároztam, hogy leteszem. Munka után este még elszívtam 2 szálat, a többi azóta ott van a szekrényben. 15 év dohanyzás után, ez volt 2 éve.
2023. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz mit tenni. A férjednek kell akarnia a leszokást.

Annyit tudsz tenni, hogy elköltözöl az egészségtelen környezetből. Mert ugye a passzív dohányzás neked sem tesz jót. Ha esetleg gyerekek is vannak, nekik pláne káros. Te is éled a saját füstmentes életedet, úgy osztod be a pénzed ahogy neked jó. Ő meg pöfélelhet kedvére. Ha úgy van, összejártok, de akár el is válhattok.

2023. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, te nem tudsz helyette leszokni.
2023. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
32%
Mar az elso randin is tudtad, hogy fuggo. A fuggoseg pedig red flag. Mas embert te nem tudsz megvaltoztatni soha. Eddig senkinek sem sikerult egy onallo akarattal rendelkezo embert az akarata ellenere megvaltoztatni. Az igergetes pedig a hazudozas szinonimaja. Nem valasztottal te olyan jol annak idejen, eleg sok negativ tulajdonsag ez, pedig csak par sort irtal rola.
2023. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

7.


De sikerülhet megváltoztatni, csak épp törvénytelen lenne a legtöbb országban.

2023. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Amikor megismerkedtünk eppen nem cigizett. Kesőbb viszont szépen visszaszokott mikor mar a gyerekek is megszülettek, szóval kb 10 éve.
2023. okt. 28. 14:14
 10/26 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába próbálom az anyagi oldalát előtérbe helyezni (ez jobban érdekli, mint az egészsége), a homokba dugja a fejét, egyszerűen nem akarja összeszámolni, hogy mennyit költ rá. Én megtettem, de arra meg annyit mondott, hogy biztos direkt többet mondok.

Sport... Arra se tudom rávenni, hogy a postaládáig kisétáljon, ha nem kell éppen dolgozni mennie. A séta sem megy, mert kb 50 méterenként meg kell állnia pihenni, mert fullad és fáj a lába.

A különköltözés nem megoldható. Szeretjük egymást és nem válni szeretnénk, hanem közösen megoldani a dolgokat.

2023. okt. 28. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!