Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha úgy érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha úgy érzem hogy teljesen kiégtek az érzéseim, és nincs tovább?

Figyelt kérdés

Sok éve együtt vagyunk már, és fokozatosan romlott el a kapcsolatunk, az évek során. Az egymás iránti kölcsönös tisztelet, megbecsülés megvan, szeretem mint embert, mintha egy jó barátom lenne, de mint férfi és nő megszűntünk létezni. Hónapok óta nem érzek mást, csak ürességet, és magányt, hiába élünk együtt. Időközben új hobbikat, sportot találtam magamnak, hogy kitöltsem ezt a hiányt, de sajnos a párom nem támogat ebben, ettől is csak egyre jobban eltávolodunk. Mostanra úgy érzem, hogy menthetetlen, pedig sokszor átbeszéltük a problémáinkat, de nem sikerült megoldást találni.


Nekem ő az első szerelmem, ezért nagyon sokáig ragaszkodtam hozzá, és nagyon nehéz elválni. Sajnos a családom se támogatna, azt mondták, ha szakítanánk a párommal, akkor rájuk ne számítsak… Másnak, aki volt már hasonló helyzetben, mi adta meg a kezdő lökést?

Hiszem, hogy ettől jobb élet jár nekem, mint ami most van, csak nagyon nehéz kilépni belőle mert minden szinten össze vagyunk kötve, és nehéz a nulláról újra felépíteni mindent.

Lehet ezt jól csinálni, szépen elbúcsúzni úgy, hogy a másik se sérüljön? Borzasztó nehéz ez…

Köszönöm az építő jellegű válaszokat.


26/N



nov. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia ha gondolod írj rám. Beszélhetünk, ebben vagyok én is
nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a családom se támogatna, azt mondták, ha szakítanánk a párommal, akkor rájuk ne számítsak…"---> na itt lenne elegem az egészből.


Nem tudom, de a környezetemben a szülők a saját gyerekük mellett állnak ki, és támogatják.


Ez nem a 1800-as meg az 1900-as évek eleje, hogy a szülők ha azt mondják az a jó neked akkor neked azt is kell tenned.


Első szerelmed...így hát nehezebb. De mint tudod kb...mindenki túlesik ezen.

Ha megteszed az első lépést utána lesz egy pfuuuuuuuuuuuuuuu végre...... :)

Aztán előröl kezded. Mindenki ezt teszi.

És ha akarod akkor neked is menni fog.


Szerencsédre még csak 26 vagy.

nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is ebben vagyok, de nem fogom ide kiirni, de nekem sikerült :-)

van kiút hidd el

nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Újból kell kezdeni mindent vagy megegyezni a pároddal, hogy mi jár neked és egyebek.
nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Csak felvetés lesz amit írok, és általánosságban mondom.

Furcsa, hogy tulajdonképpen az ilyen kapcsolatok még egy normális barátság szintjéig sem jutottak el. Egy barátotnál nem várjuk azt, hogy vége legyen, és elbúcsúzhassunk. Ebben ez is a szomorú, hogy csak egy hamis felelősség van már, hogy becsületből nem hagyja el egyik a másikat, de ha nem lenne probléma, akkor valószínüleg megtenné.


Nem kell egyetérteni ezzel, felvetés volt csak.

Egyébként szerintem arra is megoldást kell keresni, hogy miért égsz ki egy idő után, mert ha belegondolsz, és mondjuk ismerkedünk, akkor ez egy red flag, hogy én például veled képzelném el a jövőt, nálad meg egyszercsak bekattan valami, és akkor kiderül, hogy sem a barátságunk, sem az ismeretségünk nem volt mély, mert te másra vágysz.

Nem vádképp mondom, csak... érted. Ezeket is érdemes végiggondolni az ismerkedésnél, hogy ez eleve benne lesz-e a pakliban, és hogy valójában akit keresel, az egy reális személy, az elvárásaid egy kapcsolat felé reálisak-e, stb. stb.

nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy te lépsz ki előbb, vagy ő. Mire vársz?
dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló érzésekkel küzdök, ha gondolod írj privátban, beszélgessünk, hátha jutunk valamire.

Szintén 26/N.

dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!