Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megromlott házasság első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott házasság első gyerek után?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónaposunk itthon, első gyerek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire próbára teszi a kapcsolatunkat, de egyre kilátástalanabbnak látom.

Nem tudok neki jót tenni, úgy érzem, hogy mindenért haragszik rám.

Az egyik nagy probléma, hogy szülés óta nagyon kritikus magával. Nem tetszik az alakja, hullik a haja, lóg a bőre.. Nyilván nem úgy néz ki, mint tíz éve, de közel sem olyan, ahogy ő lefesti magát. Hiába dícsérem, nem is hallja meg.

A másik az örökös hangulatváltozásai, képtelenség alkalmazkodni hozzá. Azt érzem, hogy minden gondját-baját, fájdalmát rajtam vezeti le. Mindenért is hibás vagyok. Egy darabig beleálltam, de már elengedtem, nincs értelme. Nem tudok vele normálisan beszélgetni.

Azt hiszi, hogy én jókat alszom, hogy a munkahelyem csupa móka, hogy én nem vagyok fáradt. Ezt is a fejemhez vágja. Nem fogok most senkit győzkődni, nincs így.

Ezeket már mind neki is elmondtam. Javasoltam pszichológust, de hallani sem akar róla. Nagyon sokat van a gyerekkel, így javasoltam azt is, hogy menjen, kapcsolódjon ki, menjen fodrászhoz, masszőrhöz, amit akar. Többször kértem, hogy menjünk étterembe, moziba, el van a gyerek a mamával. Egyikről sem akar hallani, majd később.


Eljutottam oda, hogy most ez nekem sok. Már gyomoridegem van attól, ha beszélni kell vele, mert úgyis leb*sz valamiért. Tényleg, szó szerint megpróbáltam vele mindent, de nem hagyja, hogy segítsek.. (aztán a fejemhez vágja, hogy nem segítek).

Nagyon régóta együtt vagyunk, szeretem és sok szép emlékünk van, de ez nekem sok lett. Nem a gyerek, mert ő egy kicsi angyal, sem az ezzel járó nyűg.

A feleségem az. Szó szerint mindent megtesz azért, hogy magára haragítson.


Aki járt már így, meddig fog ez tartani? Hogyan tudnék visszakapcsolódni az életébe? Meddig próbálkozzak?



dec. 8. 23:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
10es. 6os és 7es válaszoló is ezt javasolta. Én hol fényeztem magam? Férjem és gyerekem is van, nem szorulok párkeresésre.
dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést a 6-os es utána jövő hozzászóló helyett.
dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de kérlek ezen ne vitatkozzatok össze, nem vitaindítónak szántam.


Nem azért javasoltam pszichológust, mert küldözgetni akarom oda, hanem mert úgy ítéltem meg, hogy olyan mélyen gyökerező problémái vannak a szülés miatt, aminek kitárgyalására én alkalmatlan vagyok.


Nem azért küldöm masszőrhöz, mert azt hiszem ezzel minden megoldódik, hanem azért, mert már alig bírja felemelni a gyereket. Folyamatosan fáj neki a háta. Én masszírozom őt itthon, de nem vagyok masszőr, biztosan lehetne jobban is.


Nem azért javasolom a fodrászt, mert nekem bajom lenne a frizurájával, hanem azért, mert ő mondogatja, hogy szeretne elmenni, de nem foglal időpontot, nem hívja fel, mer' addig mi lesz a gyerekkel? (mi lenne, tökéletesen el van velem is..)


Hétvégén segítek a főzésben, hétköznap rendelek neki. Vettem neki egy Dyson-t, amivel 5 perc a lakás. Vettem neki egy szárítógépet, hogy a teregetéssel se kelljen bajlódni.

Amikor itthon vagyok, nekem csak ők léteznek. Nem nyomkodom a telefont, nem érek későre haza, velük töltöm az időt. Este altatok. Éjjel altatok, ha kell. Cicis, ezért enni nem tudok neki adni.


Mindenről megkérdezem a feleségem, hogy mire van szüksége, miben segítsek. Elmondja, segítek, de 90%-ban az nem jó, amit csinálok.


Így nehéz.

dec. 9. 12:09
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg, engedi, hogy elvidd a gyereket sétálni, amíg ő tud aludni?


Az ő anyukájával milyen a viszony? Nem érdemes többet áthívni? Szerintem az segíthet, mert én azt vettem észre, hogy a kialvatlanság miatt ilyen félgyermeki kognitív státuszba kerültem, ellátom a babát, de nem tudok tisztán gondolkodni. Ha másnál azt látom jól érzi magát féltékeny vagyok, hogy nem velem akar lenni, ha meg nálam van, akkor zavar, hogy nincs időm magamra. A rossz részeket meg nem tudom átadni, mert teljesen ki vagyok, hogyha másnál sír a gyerek. Ha anyum itthon van, akkor valahogy visszajön az “anya itt van, most pihenhetek, nem az én felelősségem semmi, majd ő megoldja” érzés és tudok érzelmileg pihenni, ha nem sír a baba.


Baba-mama jóga vagy hasonló program nincs a környéken? Nekem az segített picit, hogy láttam, hogy senki nem csinálja jobban.

dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

#14


Eleinte keveset, most már többet engedi, hogy vigyem.


Anyukájával nagyon rossz viszonya volt, de mondtam, hogy ennek ne a gyerek igya meg a levét és efogadta, azóta többet jár és én úgy vettem észre, hogy kettejük kapcsolata is sokat javult.


Jógán még pont nem volt, de ilyen lokális progikra eljár/eljárunk, de ezeket is én erőltettem.


Én azt veszem észre, hogy senkiben nem bízik, bennem sem. Eleinte a gyereket is alig akarta kivinni. Nyilván a kicsinek kell az anyja (főleg most a szeparacios szorongás miatt), de sokszor úgy el van velem vagy a mamával órákat, hogy nem is keresi az anyját.


Alvás téren is igyekszem tehermentesíteni. Nagyon kötődős baba, van, hogy csak kézben hajlandó aludni. Ilyenkor gyakran alszik rajtam, hogy a feleségem tudjon pihenni.

dec. 9. 13:34
 16/30 anonim ***** válasza:
48%
De mi nem jó amit csinálsz? Azt kellene kielemezgetned. Lehet a szárítógépet megvetted idegességből hogy segítesz, de így nincs hely a fürdőben. Lehet mikor főzöl, extrém kajaszagot csinálsz, és nem érdekel mit hogy szeret. Ilyen kis apróságok lehetnek amik a hétköznapokban mindig jelen vannak. Lehet semmi ilyet nem csinálsz, de mivel azt mondod mindennel baja van, én először azt csinálnám hogy megnézem hogy konkrétan mivel van baja, és azt komolyan veszem. Különben nem lehet megoldani.
dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nincs valaki ismerős fodrász aki otthon megcsinálja a haját? Nem is értem egy csomó kapcsolat tönkre megy mert gyerek után rondább a nő, de a fodrászok ilyenkor miért nem mennek helybe.
dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#17

Hát ő valami nagyon spéci fodrászhoz szokott járni, 3 hónappal előtte kell időpont. Ő nem jön házhoz :D


#16

Semmi nem jó, amit csinálok. Ennek az az egyszerű oka, hogy mindig is szeretett mindent kézben tartani irányítani, kontrollálni. Megvolt itthon minden, hogy ebből a szempontból mi az ő territóriuma. Voltak ebből viták, de elfogadtuk a másikat. Na, ezt az egészet borította a gyerek. Nem az a baj, hogy nem jól csinálom, hanem hogy nem ő csinálja. Ezt ő persze nagyon nehezen ismeri be és első körben velem viteti el a balhét, mert felelősséget vállalni azt nem szeret. Békeidőben amúgy bevallja, hogy ezzel nem tud mit kezdeni, csak az a probléma, hogy én meg lassan nem tudok ezzel együtt élni.

dec. 9. 21:19
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hát akkor lehet hogy tényleg kellene valami agyi helyrerakási folyamat. De hogy mi, azt nem tudom. Amúgy hidd el a haja meg a lógó bőr miatt nem tudsz vele együtt élni mert a territórium agybaja eddig is létezett. Úgyhogy sürgős fitness és hajfestést javaslok mondjuk szőkére, akkor talán türelmesebb lennél hozzá.
dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
94%
Még a férj legyen türelmes a neki semmi nem jó hisztérikával. Hát fordítva ültök a lovon.
dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!