Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális a gondolkodásom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a gondolkodásom? Jogosan bánt?

Figyelt kérdés

Párom 10 évig volt előttem egy lánnyal együtt. 15 évesek voltak, mikor összejöttek, 25 évesen szakítottak. Úgy tudom, azért, mert ellaposodott a kapcsolatuk, kevés maradt az érzelem. Viszont a mai napig is beszélnek néha telefonon, ami engem bánt. 2 év telt el, hogy szakítottak, mi a sráccal másfél éve vagyunk együtt. Tehát szakításuk után kb fél évvel később már velem volt.

Néha nagyon bánt a dolog, hogy miért van még mindig képben ez a lány, kicsit másodiknak érzem magam. Meg olyan, mintha sosem én lehetnék az a nő az életében, aki legjobban ismeri... és miért nem elég, ha velem beszéli meg a dolgait.

Azt gondolom, attól ha azt mondanám, ne beszéljenek, még ugyanez lenne, nem ezen múlik. Ha van rá igénye....


Ti mit gondolnátok? Mit tudtok tanácsolni?


dec. 28. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
15 és 25 éves kor között rengeteg életreszóló, közös dolog történik két ember között. Ők barátok egy életre. Olyanok, mint a testvérek. Ha ez zavar, és nem tudod elfogadni, el kell búcsúznod a párodtól.
dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Én sem türném. Megegyszer jelezném, hogy zavar es szeretnem ha ezen valtoztatna, ha nem teszi, akkor elbucsuznek. Szerelembol sose lesz barátság.
dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Fú én soha többet nem járnék olyannal, akinek ilyen hosszú kapcsolata volt (főleg ilyen fiatalon), volt egy pasim, aki valami 8-10 évet volt együtt egy lánnyal és még mindig sokszor róla beszélt, mikor már évek óta nem is voltak együtt. Azt éreztem, hogy én csak másodhegedűs vagyok az életében, valójában még mindig azt a lányt szereti és vele akart volna családot is, csak valamiért nem úgy alakult. Azt meg főleg nem tolerálnám egy percig se, ha a párom bármelyik exével beszélne. Abban a pillanatban szakítanék.
dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha zavar, rossz ötlet volt kapcsolatba lépned vele, mert nagy valószínűséggel sose fogja legalább barátként elengedni.


Egyébként engem is zavarna, hogyha rendszeresen találkoznak, ha csak cseten havonta egymásra írnak, az nem.

dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Engem is zavarna, nem érdekel, nekem nem kellene ilyen ember. Szerintem szakíts.
dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Együtt nőttek fel, szerintem nincs miért aggódnod. Ne láss rémeket ott, ahol nincs.
dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
#6 “együtt nőttek fel” és? Akkor aki meg 25 év házasság után vált el, az is nyugodtan telefonálgathat az exnejével/férjével, mert leéltek együtt egy fél életet? Nem, az a múlt és le kell zárni. Az exe és kész, ne beszélgessen vele.
dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

7


1./ Nem te szabod meg, hogy két felnőtt ember beszélhet-e egymással vagy sem.

2./ "Akkor aki meg 25 év házasság után vált el, az is nyugodtan telefonálgathat az exnejével/férjével, mert leéltek együtt egy fél életet?"


Nyugodtan. Semmi közöd hozzá, hogy ki kivel mikor beszél, főleg ennyi év után


3./ Kezeltesd magad, mert normáális emberi kapcsolatra képtelen vagy.


4./ Épeszű ember egy manipulátorral nem kezd párkapcsolatba, aki megpróbálja neki megszabni, hogy kivel, mikor, egyáltalán beszélhet-e.

dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

#8

Épeszű ember tiszteli a párját és nem az exeivel, volt szexpartnereivel beszélget mellette. Nem szabok meg senkinek semmit, tőlem más emberek a párkapcsolataikban azt csinálnak, amit akarnak, de én személy szerint nem járok olyannal, akinek igénye van az exeivel való trécselésre. Nekem is van pár exem, voltak kapcsolataim, egyikkel sem rosszban váltunk el, de nem beszélgetünk, minek beszélgetnénk? Oka volt, hogy nem működött a dolog és nem vagyunk kíváncsiak egymásra. Nekem a jelenlegi párommal szemben ez tiszteletlenség lenne és szerencsére ezt ő is így látja.


“4./ Épeszű ember egy manipulátorral nem kezd párkapcsolatba, aki megpróbálja neki megszabni, hogy kivel, mikor, egyáltalán beszélhet-e.”


Márpedig egy kapcsolatnak vannak szabályai. Aki ezekhez nem tudja tartani magát (pl. félrekúr), az ne legyen kapcsolatban.

dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Leclerc ***** válasza:
71%
Olyannal nem érdemes együtt lenni, aki nem zárta le az előző kapcsolatait rendesen. Ez beszélünk rendszeresen az exel dolog pont ilyen. Rossz érzés szakítani, meg nehéz is, de ha nem akar ezen változtatni, akkor sajnos ez a jó lépés.
dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!