Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kilátástalan a helyzet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilátástalan a helyzet egy függővel?

Figyelt kérdés

A pasim és én külföldön élünk egy ideje. Havonta 1-2 alkalommal, néha ritkábban jutunk haza. Ilyenkor meglátogatja ki-ki a maga rokonait és barátait, hol együtt, de általában külön-külön. Amikor ő hazamegy, mindig a haverjaival lóg, akikkel rendszeresen betépnek. Ahány napot velük lóg, annyi alkalommal fogyaszt füvet. Ha ez egy hét akkor 7x... Nyáron és ünnepekkor több nyilván, általában max 3-4 nap.

Mikor itthon vagyunk (mármint Ausztriában) akkor nem csinálja, bár gondolom itt kinn nem is lenne olyan egyszerű hozzájutni, vagy fogalmam sincs. Engem még sosem próbált ráerőltetni a dologra, de nagyon zavar hogy csinálja. Persze próbáltam róla beszélni vele, de nem érti mi a probléma vele, hiszen szerinte a kapcsolatunkra ez nincs hatással, mivel ha együtt vagyunk nem szív. De hosszú távon tuti mérgezi az idegrendszerét, hogy rendszeresen szív, plusz fiatalon is naponta csinálta.

Nem ismeri el, hogy ez függőség, és én vagyok szemétnek beállítva, mert szekálom ezzel, pedig nem szekálni szeretném, de ilyen emberrel nem lehet jövőt tervezni.

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy a párom inkább egy marék szárított gazt választ mint engem? Tartok tőle, hogy ebben nem lesz kompromisszum, mert nem érzi rossznak amit csinál, viszont lassan családalapítás előtt állunk, már jegyesek vagyunk, de nem akarok egy függővel házasodni, vagy gyereket vállalni.

Mivel minden barátja ugyan ilyen, vagy még keményebb drogokat is tolnak, nem hiszem, hogy kibírná a társaságukban anélkül, hogy beszállna.

Volt vki ilyen szituációban?



jan. 4. 16:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Háát, nehéz eset! Mert sajnos a fű sem ártalmatlan, nagyon sok káros hatásáról olvastam már, főleg hosszú távon.

Próbáltál már erről beszélni vele? Ha nagyon ráfügg és majd megjelennek a mellékhatások, akkor bizony választanod kell és persze neki is.

jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Ezekkel az a baj, hogy előbb-utóbb te is rászoksz, vagy rászoktat, vagy rá akar szoktatni. Ha neked ez nem pálya, akkor "kilátástalan", mert egy függőt nem fogsz rávenni soha, hogy szokjon le. Gondolj bele, hogy sokan az egyszerű cigit nem tudják letenni, hát még a füvet.
jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez még határeset.
jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne maradj vele, ilyen egyszerű.

Én nem tudom felfogni hogyha tudod, hogy szeret betépni akkor minek vagy még vele együtt, de komolyan.

Egyébként napról napra tényleg gáz a fű, de mit tudom én két havonta-félévente egyszer nem az még egy kicsit se.

Viszont ha gyermeket szeretnél akkor nem ő tőle kéne, mert füvezni fog akkor is.

Egyszerűen bontsd fel az eljegyzést, szakíts vele.

Ne akard őt megváltoztatni! Nincs hozzá jogod!!!

jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Sajna eddig nem tudtam, hogy ez van. Tudtam hogy fiatalon napi szinten ment, volt hogy több dolog is, de aztán én azt hittem abba hagyta. Mert nem mesélte el nyilván, hogy hogy telnek a haverokkal töltött esték és délutánok. Mikor nemrég beszéltünk, akkor derült csak ki, aztán rákérdeztem, először tagadta hogy minden nap, majd kiderült, hogy ja amikor velük van akkor minden nap.

Nem jó kifejezés, hogy meg akarom változtatni, mert én is csinálok dolgokat másképp mióta együtt vagyunk. Nem érzem lemondásnak, mert csak egy kompromisszum azért hogy boldogok legyünk.

Ha kéthavonta vagy félévente 1 lenne, nem szólnék én sem..

jan. 4. 16:56
 6/31 anonim ***** válasza:
72%

Döntsd el, hogy fűvel együtt elfogadod, avagy keresel mást. Tudomásom szerint kapcsolat elejétől ez a helyzet és nyíltan kommunikál. Nem fogod tudni megváltozaltatni, max jövőben eltitkolja.


Ettől függetlenül igazad van, a fű valóban nem egészséges.

jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem függőség. A fű már számos országban legális, ez kb. olyan, mintha elmenne kocsmázni a haverokkal, mikor találkoznak, de otthon nem inna. Ezt így ebben a formában rengeteg ember csinálja és nem számít függőségnek, mert a függőség kritériuma az, hogy ha nem használja az adott szert (legyen az drog vagy alkhol), akkor erős hiányérzet lép fel. Pár havonta pár nap füvezéstől az égvilágon semmi baja nem lesz. És nem, nem a füvet választja helyetted, hanem szeretne a haverjaival IS lógni, ha már az élete nagy részét veled tölti. Az élethelyzetetekből adódóan pedig ezt tömbösítve tudja megtenni, nem pedig úgy, hogy mondjuk elmegy hetente egyszer-kétszer a haverjaival (amire szerintem minden normális embernek szüksége van a párja mellett is).
jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%

Neki lemondás lenne, mert napokat képes űzni. Megváltozna érted! Áldozatot hozna amit nem szeretne! Egyébként ha tudta, hogy drogellenes vagy és annak ellenére csinálta/csinálja akkor te őt nem fogod megállítani. Amúgy a fűre rá lehet kattani, de inkább mentális szinten, mint fizikailag és ami a legrosszabb az egészben, hogy egy idő után nem lesz elég. Ráadásul 50-90%, hogy nemcsak Mariska megy a haveri társaságban részéről sem. Tol ő erősebb drogokat is!

Hazudik, titkolózik még most is és fölöslegesen vársz rá, hogy érted abbahagyja. Szakíts vele, ne fogadd vissza még akkor se ha négykézláb mászik előtted!

Drogossal ne tedd magad tovább!

jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%
Az és egyre csak kilástalanabb lesz...
jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!