Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kilátástalan a helyzet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilátástalan a helyzet egy függővel?

Figyelt kérdés

A pasim és én külföldön élünk egy ideje. Havonta 1-2 alkalommal, néha ritkábban jutunk haza. Ilyenkor meglátogatja ki-ki a maga rokonait és barátait, hol együtt, de általában külön-külön. Amikor ő hazamegy, mindig a haverjaival lóg, akikkel rendszeresen betépnek. Ahány napot velük lóg, annyi alkalommal fogyaszt füvet. Ha ez egy hét akkor 7x... Nyáron és ünnepekkor több nyilván, általában max 3-4 nap.

Mikor itthon vagyunk (mármint Ausztriában) akkor nem csinálja, bár gondolom itt kinn nem is lenne olyan egyszerű hozzájutni, vagy fogalmam sincs. Engem még sosem próbált ráerőltetni a dologra, de nagyon zavar hogy csinálja. Persze próbáltam róla beszélni vele, de nem érti mi a probléma vele, hiszen szerinte a kapcsolatunkra ez nincs hatással, mivel ha együtt vagyunk nem szív. De hosszú távon tuti mérgezi az idegrendszerét, hogy rendszeresen szív, plusz fiatalon is naponta csinálta.

Nem ismeri el, hogy ez függőség, és én vagyok szemétnek beállítva, mert szekálom ezzel, pedig nem szekálni szeretném, de ilyen emberrel nem lehet jövőt tervezni.

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy a párom inkább egy marék szárított gazt választ mint engem? Tartok tőle, hogy ebben nem lesz kompromisszum, mert nem érzi rossznak amit csinál, viszont lassan családalapítás előtt állunk, már jegyesek vagyunk, de nem akarok egy függővel házasodni, vagy gyereket vállalni.

Mivel minden barátja ugyan ilyen, vagy még keményebb drogokat is tolnak, nem hiszem, hogy kibírná a társaságukban anélkül, hogy beszállna.

Volt vki ilyen szituációban?



jan. 4. 16:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted mi lenne akkor, ha valamikor olyan helyzet adódna, hogy ilyen emberek kerülnek a közelébe? Nem havonta 1-2 alkalommal, hanem naponta.
jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ha a srácnál már kialakult az addikció, ami minden valószínűség szerint igen, akkor ez egy nehezebb sztori így...
jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
A gyárban ahol dolgozik vannak olyanok akik munkaidőben is élnek ezzel-azzal, főleg éjjeles műszakban, de ő ezt elutasítja és azt mondta nem kívánt rá tőlük (elvileg).
jan. 5. 17:51
 24/31 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben ahhoz van "jog", hogy közös családot akarnak és válasszon. Esetleg nem kell azonnal rögtön leszoknia, de legyenek látható eredményei. Bizonyítson, hogy fnotos számára a kapcsolat és a család. Ha nem tud, akkor hello. Ott kiderül, hogy végleg elmerült már most vagy még ki tud jönni.
jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
40%
Szia. 19-es vagyok. Jó lenne felkeresnetek együtt egy normális erkölcsi beállítottságú párterapeutát. Nagyon tudom ajánlani Dr Mihalec Gábort, az interneten a honlapján megismerheted. Ajánlhatom a "Kandela" pszihológiai központot is. Ha nem akarna veled menni a párod, menj egyedül, és kérj tanácsot, hogy hogyan tovább. Úgy látom jól gondolod, hogy a párod ilyen viselkedésével, (szemétnek mond, mert változást szeretnél), nagyon nem ajánlatos a kapcsolatotokat fixálni.
jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
40%
Szia. Még annyit, Mihalec Gábor könyveit is nagyon tudom ajánlani. Harmat kiadó.
jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Azt mondta a húszas éveitől kb harminc éves koráig több dolgot is tolt, speed, eki de azok már nem vonzották és abból az életmódból elege volt és abbahagyta, csak a fű maradt alkalmanként. Nem tudom ez igaz lehet e? Nem minden függő örökre marad az.. mivel nem mesélt ilyesmiről, hogy ez még aktuális, én azt hittem az már a múlt a fűvel együtt. Ezért nem tudtam róla.

Párterápiára nem fog eljönni velem, nem pszichológus párti, sőt.

jan. 6. 21:56
 28/31 anonim ***** válasza:
Szia. Ahogy írtam, menj egyedül, Dr Mihalec Gábort vagy a "Kandelá"t ajánlom, jó és hasznos tanácsokat adhatnak. Online beszélgetés, tanácsadás is van.
jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
27., de, minden függő örökre függő marad, legfeljebb kontrollálja, szünetelteti a függőségét
jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Szia 29-es. Van szabadulás minden!! függőségből. Tuti!
jan. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!