Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kilátástalan a helyzet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilátástalan a helyzet egy függővel?

Figyelt kérdés

A pasim és én külföldön élünk egy ideje. Havonta 1-2 alkalommal, néha ritkábban jutunk haza. Ilyenkor meglátogatja ki-ki a maga rokonait és barátait, hol együtt, de általában külön-külön. Amikor ő hazamegy, mindig a haverjaival lóg, akikkel rendszeresen betépnek. Ahány napot velük lóg, annyi alkalommal fogyaszt füvet. Ha ez egy hét akkor 7x... Nyáron és ünnepekkor több nyilván, általában max 3-4 nap.

Mikor itthon vagyunk (mármint Ausztriában) akkor nem csinálja, bár gondolom itt kinn nem is lenne olyan egyszerű hozzájutni, vagy fogalmam sincs. Engem még sosem próbált ráerőltetni a dologra, de nagyon zavar hogy csinálja. Persze próbáltam róla beszélni vele, de nem érti mi a probléma vele, hiszen szerinte a kapcsolatunkra ez nincs hatással, mivel ha együtt vagyunk nem szív. De hosszú távon tuti mérgezi az idegrendszerét, hogy rendszeresen szív, plusz fiatalon is naponta csinálta.

Nem ismeri el, hogy ez függőség, és én vagyok szemétnek beállítva, mert szekálom ezzel, pedig nem szekálni szeretném, de ilyen emberrel nem lehet jövőt tervezni.

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy a párom inkább egy marék szárított gazt választ mint engem? Tartok tőle, hogy ebben nem lesz kompromisszum, mert nem érzi rossznak amit csinál, viszont lassan családalapítás előtt állunk, már jegyesek vagyunk, de nem akarok egy függővel házasodni, vagy gyereket vállalni.

Mivel minden barátja ugyan ilyen, vagy még keményebb drogokat is tolnak, nem hiszem, hogy kibírná a társaságukban anélkül, hogy beszállna.

Volt vki ilyen szituációban?



jan. 4. 16:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%

8: Az alkohol és a gyógyszerek is legálisak, mégis lehet alkoholbeteg és gyógyszerfüggő valaki.

Sőt, a munka is legális, a szex is, mégis van munkamánia és szexfüggőség.

Az internet és a szerencsejáték is legális... stb., stb.

jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Szakíts.
jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Próbáld meg tudatni vele hogy ez így nem jó, de semmiképp se úgy, hogy zsarolásnak vegye. Mondd meg hogy így nem tudsz vele tervezni, mert úgy gondolod ez nem fér bele hosszútávon és úgy látod nála ez így marad. Ha hajlandó megváltozni, beszélgettek róla vagy engedjétek el egymás kezét mert Te nem ilyen vagy. Viszont ha ezt mondod tényleg ne fordulj vissza. Gondold át.
jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
15%

Úristen fűűű :D Nee

ha veled korrect mit aggódsz. Jobb mi mintha naponta 1 liter páleszt inna.

Nem értem az ilyen kérdéseket.

Beszéljétek meg. Ha nem tudsz bízni benne akkor pedig halál...

jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
37%
Határeset, hogy havonta 1-2 alkalommal több napon át füvezik?
jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
mennyi idősek vagytok?
jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

nekem nem határeset, a határeset az esetleg évi 1-2 alkalom lenne, de igazából az se tetszene..


35-40 közt vagyunk, ő az idősebb

jan. 4. 18:20
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"35-40 közt vagyunk, ő az idősebb”

-

Az baj.

Én is ennyi idős vagyok és az én társaságomban is volt ez az.

Nálunk az volt a tendencia, hogy aki 30-35 éves koráig nem engedte el ezt az életet, az már nem is tudta.

jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
34%
Szia. Jegyesek vagytok, nem házasok. A kapcsolatotok nem köttetett egybe, még függő. Ha most nem tudod megváltozásra rábírni, házasságkötés után sokkal sokkal kisebb az esélyed, és méginkább beindulhat nála a szenvedély. Ha szeretnél vele maradni, de nem ebben a felállásban írd meg ide alám, válaszolok, szerintem hogyan tovább a lehetséges megoldás felé.
jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Szeretnék nyilván, de elbizonytalanodtam.
jan. 5. 13:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!