Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan őrzitek a tüzet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan őrzitek a tüzet a kapcsolatotokban? 33/f Nők, férfiak véleménye egyaránt érdekel.

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk egy pár. Érzelemdúsan indult. Ő elvált én a szabadságot adtam fel. Minden jól ment. Elegendő és jó szex, sok beszélgetés, sok program.


Én nem tudom mi történt és hogy mikor de alig beszélünk. A közös filmezés inkább csak közös telefonnyomkodás, némán egymás mellett.


A szex kevés. Havi 1-2. Pedig se gyerek se semmi. A programok is amolyan gyorsan lezavarósnak tűnnek, mintha arról szólna hogy elmondhassuk hogy volt progi de jóvan' essünk túl rajta.


Eljutottatok idáig és sikerült visszahoznotok az izgalmakat, az érdeklődést, a tüzet, a pezsgést? És ha igen akkor mivel vagy hogyan?



jan. 17. 04:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Sejtem, hogy nincs általánosan működő orvosság ilyen bajokra hiszen nem vagyunk egyformák. Mindenki másban leli örömét az egyén és párkapcsolati szinten is. De szeretnék ötketeket meríteni a segítségetekkel.


Nagyon hálás lennék érte ha mesélnétek a saját kapcsolatotokból és tapasztalataitokból merítve. Szeretném ha nem laposodna el itt a történet és nem érne véget.


Amúgy beszélni próbáltam már vele erről. Pár napig mintha kicserélték volna aztán újra elkezd egyre jobban belebu*ulni a telefonjába... :/ (Én is de én csak azért mert ő is. Persze tudom hogy ez a lehető legrosszabb amit tehetek.)

jan. 17. 04:45
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Ezért mondják hogy kb a 7-ik év a vízválasztó egy kapcsolatban, pont oda értek most.
jan. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem itt a telefon a ludas a mai kapcsolatokban, mert függővé teszi az embereket.

Mi 20 éves házasok vagyunk és semmi ilyesmi nem volt nálunk...mostanáig. A mi fiatalkorunkban nem volt okostelefon, nem volt más opció, menni kellett, programot szervezni, minőségi időt töltöttünk együtt. Na jó, akkoriban is volt aki csak a tévét bámulta, de az egy passzív cselekvés, bámulod amit eléd adnak a telefonban meg te választhatsz tartalmat.

Szóval az én férjemmel is akkor kezdődött a baj amikor az első normálisabb okostelóját megkapta és itthon csak azt bámulta. Konkrétan volt olyan, hogy szex közben jutott eszébe valami, amit meg kell néznie a telóján. Átéltünk hasonló időszakot, mint amit te is írtál. Én úgy próbáltam "visszavenni" az irányítást, hogy vicces, érdekes, szexi üzeneteket, képeket küldtem a férjemnek üzenetekben, amikor ő ott telefonozott mellettem vagy a szomszéd szobában. Ha már telefonozik akkor legalább engem nézzen rajta addig is velem foglalkozik!!! 😊

Kialakult közöttünk egy ilyen kis játék, amit bármelyikünk kezdeményezhet, hogy kettőnkre terelje a figyelmet.

A másik a közös programok. Ebben is a telefon a hibás. Nekünk ugye vannak kamasz gyerekeink és rajtuk látom a legjobban, hogy ellustultak a telefon miatt! Egy közös családi program mar nem dobja fel őket úgy mint régebben. Kirándulás, mozi, élményfürdő, étterem stb a válsz: minek? Rendeljünk házhoz pizzát, megnézzük Netflixen, nem érdekes. Nem szabad, hogy a virtuális világ ilyen sivárrá tegye őket az igazi élmény így elveszti a varázsát. Szóval ez társadalmi jelenség és probléma is szerintem de ebbe most nem mennék bele.

A lényeg, hogy próbalkozz, ne add fel. Próbáld visszaszerezni a minőségi együtt töltött időt kettőtök között, mert egy kapcsolat csak akkor működik. Többször lesznek ilyen visszaesések, mint amit írtál, hogy kimozdultok, örül, utána meg a telefont nyomkodja. De folyamatosan dolgozni kell azon, hogy ne így legyen! Én legalábbis a férjemmel és a gyerekeimmel ezt teszem és van eredmény, de csak ha folyamatosan résen vagyok, mert nem sok kell ahhoz, hogy visszasüllyedjenek a tespedésbe. Sok beszélgetés és idővel nálunk is fordult a kocka, remélem neked is sikerül majd.

jan. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Mit jelent az, hogy “a szabadságot adtad fel“? Az emberek többsége örül inkább, ha megtalálja a társát. Ez a megfogalmazás meg úgy hangzik, mintha neked eleve lemondás, börtön lenne a párkapcsolat.

Nem tudhatom, de lehet, hogy a párod meg elváltként lehet, hogy nem akar már mélyebben elköteleződni. Gyereket, ha jól érzem, nem akartok? Biztos, hogy a párkapcsolatot(még mindig) akarjátok? Vagy az tart össze, hogy nyűg lenne újrakezdeni mással?

jan. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez nem családi kapcsolatok téma.
jan. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is a telefon a ludas. Folyamatosan bombáz tartalmakkal, apró dopamin löketek, végül kimerül ez a hormonod és nem érdekel már igazán az élet. Tegyétek le egy hétre és nagy változások lesznek. Meg aztán beszélgessetek, hogy kinek-mi lenne az igénye.
jan. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

6.

Ja, a teló a hibás.

Gyerek nélkül, úgy kellene bagzaniuk, mint a nyulaknak. :D

Elfáradt ez a kapcsolat. Eltelt 6 év. Ennyi.

A pali elvált, mert izgatta a szingli nő ("a szabadságomat adtam fel").

Újdonság volt.

Aztán rájött, hogy ott tart, mint az előző nőjével.

jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Telefonfuggoseg. Ki kellene olyan szabályt találni, hogy naponta mondjuk fél órát beszélgettek úgy, hogy csak egymásra figyeltek. Hogy hetente élmények valami közös programra. És ilyenkor nincs telefonozas.
jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

#7: Hát mondjuk az se lett volna rossz, ha mondjuk nem csak az izgalmat/újdonságot keresi, aztán talán nem jutna el erre a szintre 6 év alatt.


De amúgy tök fura, hogy egyáltalán kibírtak így együtt 6 évet.

jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi is 6 éve vagyunk együtt a férjemmel, de még csak a közelében sem vagyunk annak ami nálatok van. Igaz, ritkán mozdulunk ki, mert a férjem 7/7 nap dolgozik, meg nálunk már van egy másfél éves gyerek is. Viszont hetente 1-2 alkalommal ígyis van szex. Meg is őrülnék, ha havi 1-2 lenne. Tegnap este kilenckor letettük a gyereket aludni és utána kicsit egymással is foglalkoztunk. Főleg, hogy ma indult vidékre dolgozni és csak hétvégén jön haza. Itt nem csak a szex volt a hangsúlyos, mert az kb egy óra volt, de utána éjszaka egyig beszélgettünk mindenről. Szerintem ez az ami nagyon fontos elem - a beszélgetés. A rohadt telefont meg tegyétek le. Mi pl, ha filmezünk, nem telefonozunk. Egyikünk sem. Mert akkor a filmet nézzük, arra figyelünk. Ha az egyikünk nyomja a telót, akkor a filmet is kikapcsoljuk. Nyilván az úgy már nem filmezés, de ez ritka eset, ha megtörténik. Olykor igyekszünk gyerek nélkül ellógni egy órára, de mivel nem nagyon van segítségünk, így ez nehezen megoldható. Viszont akkor vannak ezek az esték, amikor szex után csak úgy beszélget az ember a másikkal. Nálatok a kommunikáció hiánya okozza a problémákat. Én is azt mondom, hogy telefon detox kell. Csak akkor vegyétek elő, ha arra kell amire van - telefonálni vagy Messengeren üzenni. Ennyi. Ne legyen Facebook, Tiktok, Instagram stb. Csak kapcsolattartasra használjátok. Máris látni fogjátok, hogy mekkora változás lesz néhány napon belül.
jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!