Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagiak és a férfiak párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak és a férfiak párkapcsolatban/házasságban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kényes téma.

De engem nagyon zavar, hogy manapság tejesen elvárt, hogy a nő fizessen mindent felesben és a gyereknevelés/házimunka is terhelje őt. Oda vissza hívják egymást a kapcsolatban. A házasságban, ha közös is a kassza a nő már jóval kevesebbet költhet magára, esetleg nem is futja semmire.


Alapvetően oké is lenne a felállás, de van ezzel némi probléma. A nő sokkal többet áldoz fel azzal, ha összeáll egy férfival. Valamint x év után a férfi akár 55 évesen is leléphet és összeállhat egy 22 évessel a feleségén spórolt pénzén vagy a felesége által nyújtott támogató közeg általi sikeres szakmai előmenetelek után.


Nem egy ilyen kapcsolatot látok es hazassagot, de ami a legjobban felidegesit ebben az, hogy a ferj/pasi miatt mar nem telik a nonek szepitkezesre vagy nincs energiaja edzeni es a csavo az ilyen eltartott gyonyoru nőket nezegeti instan/facen/twitteren/eloben akarhol es ezekrol mennek a tobbi ferfival a diskurzusok milyen jo no xy.


A nok ezt hogyan tudjak elviselni? Nem eleg, hogy anyagilag nagyobb terhei vannak a pasi miatt es rengeteg kotelessege, nincs mar penz szep ruhara, fodraszra, kezeleskre, mellekre stb es a pasi kozben mas eltartott nok kepeit nezegeti neten/utcan a haverokkal? Ez ne tagadjuk gyakori es mindennapos dolog.


Mit gondoltok errol a dologrol? Elfogadnam a felezgetést, ha a pasi innetol tenyleg csak egyetlen nonek elne es minden mas not teljesen kizarna az eletebol es nyilvanosan is az akar elhizott vagy kinyult pulcsis asszonyt dicsoitene es tenyleg nem vagyna masra, de ez olyan ritka hogy mar kulon allatfaj.


Ps:Ezert nem felezgetek senkivel.


febr. 7. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Végre egy reálisabb életkép. Nem jellemző ezen az oldalon.
febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen érthető és reális, amit írsz.

De akkor ha nincs felezgetés, akkor közös kassza van?

febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem kötelező összeállnod senkivel. Sőt házasodni sem. Gyereket pedig végképp nem kötelező vállalnod. Neked rosszak a tapasztalataid és próbálod ilyen filmekben látott klisékkel felvértezni a párkapcsolatokat. Fikázod az eltartottakat, holott a leírásodból nekem az jön le, hogy te is ezt szeretnéd. Tehát azzal nem lenne baj ha te lennél a kitartott nő akire csorgatják a nyálukat? Irigy vagy nyuszi az a te bajod.
febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Nos, a házimunka közös. Senki nem mondta, hog neked kell csinálni.

Az meg azért nem jellemző, hogy egy 22 évesnek kelljen az 50-es pasid.

febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3, Mikor “fikáztam”az eltartott nőket? Azzal nem fikázom, hogy leírom rájuk vágynak a férfiak. Semmi baj nincs az eltartott nőkkel!!


Ez a gondolat amit leírtam több dologból jött. Felső középosztályból jövök es szüleim sok dolgot megadtak nekem, aktívan sportolok, igényes vagyok magamra, sokat költök a kulsomre, tanulok is es minden egyébre.. Mindez sok penzben van nekem.


Felnőttem es a parkapcsolatimban rendre előjön a tema, hogy mi legyen az anyagiakkal, ha tovabblepunk. Menjunk egy kozos albiba es legyen felezve minden is, nyilvan nekem ez sosem volt opció. Jarok emberek kozott, sok párt ismerek es jellemzo ez a dolog.


En ugy latom ez csak a ferfinek jo es kenyelmes.

Valamint azt is latom pl elvalt paroknal, hogy a pasi x gyerekkel is, de talal fiatalbb baratnot. Azt is latom a feleseguk/baratno mellett a luxus noket nezegeti es beszelnek roluk nyiltan.


Jó lenne, ha a nők ezt nem engednék tovább, hogy kizsákmányolja őket a férfi anyagilag is. Ez társadalmilag elfogadott manapság, hogy mindent feleznek. De csak a nő jàr rosszabbul.

febr. 7. 14:57
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Jó lenne, ha a nők ezt nem engednék tovább, hogy kizsákmányolja őket a férfi anyagilag is. Ez társadalmilag elfogadott manapság, hogy mindent feleznek.


Másnak megfelel ez az életforma, neked nem. Nyilván nem kötelező.


Amúgy ha felső középosztályból jössz, gondolom kaptál lakást is. Minek mennél bárkivel albérletbe?

febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6, Sok oka van, simán járásból nem költöztetek ide egy férfit. Ez nekem a menekülés, ha valami gond lenne mindig itt lesz ez.

Nekem ebből konnyebb, de sok nőnek ez nincs, igy sokkal kiszolgaltatobbak egy ferfinek, amit leirtam korabban..

febr. 7. 15:14
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tudom, de férfiként én azt gondolom, hogy természetes, hogyha összeházasodunk, akkor közös a kassza - különben mi értelme lenne az egésznek? A házasság, a gyereknevelés, a háztartás csapatmunka - a csapatnak (=család) van egy jövedelme, amit be kell osztani.


Ha valaki ragaszkodik a külön kasszához, akkor az nem csapatjátékos, nincsen meg benne a bizalom a felesége iránt - úgy nem érdemes összeházasodni, ha nincsen meg a bizalom.

febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
En csak úgy tudom elképzelni házasságban a felezést, ha mindent felezünk. Szó szerint. Anyagiak, háztartás es a gyerekkel töltött idő. Ugyanannyit megy mindkét fel az oviba, iskolába, szülőire, játszótérre stb. Felváltva maradnak otthon p, ha a gyerek beteg. Mert könnyű úgy pénzt keresni és karriert építeni, ha a másik otthon van a gyerekkel. Nők azért nem jutnak előre a karrierjükben, mert rohannak a gyerekért munka után, apuci meg marad túlórázni, beszelni a főnökkel meg elmenni havonta üzleti útra. Naná, hogy jobban keres.
febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Amit írsz, az nem felezés hanem kizsákmányolás.

Nem tudom, mért látod felezésnek.

Azt nem tudom, hogy lehet egy ilyet bizonyítani, mert ez bűncselekmény.

Meg kéne kérdezni egy hozzáértő szervezetet.

febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!