Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagiak és a férfiak párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak és a férfiak párkapcsolatban/házasságban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kényes téma.

De engem nagyon zavar, hogy manapság tejesen elvárt, hogy a nő fizessen mindent felesben és a gyereknevelés/házimunka is terhelje őt. Oda vissza hívják egymást a kapcsolatban. A házasságban, ha közös is a kassza a nő már jóval kevesebbet költhet magára, esetleg nem is futja semmire.


Alapvetően oké is lenne a felállás, de van ezzel némi probléma. A nő sokkal többet áldoz fel azzal, ha összeáll egy férfival. Valamint x év után a férfi akár 55 évesen is leléphet és összeállhat egy 22 évessel a feleségén spórolt pénzén vagy a felesége által nyújtott támogató közeg általi sikeres szakmai előmenetelek után.


Nem egy ilyen kapcsolatot látok es hazassagot, de ami a legjobban felidegesit ebben az, hogy a ferj/pasi miatt mar nem telik a nonek szepitkezesre vagy nincs energiaja edzeni es a csavo az ilyen eltartott gyonyoru nőket nezegeti instan/facen/twitteren/eloben akarhol es ezekrol mennek a tobbi ferfival a diskurzusok milyen jo no xy.


A nok ezt hogyan tudjak elviselni? Nem eleg, hogy anyagilag nagyobb terhei vannak a pasi miatt es rengeteg kotelessege, nincs mar penz szep ruhara, fodraszra, kezeleskre, mellekre stb es a pasi kozben mas eltartott nok kepeit nezegeti neten/utcan a haverokkal? Ez ne tagadjuk gyakori es mindennapos dolog.


Mit gondoltok errol a dologrol? Elfogadnam a felezgetést, ha a pasi innetol tenyleg csak egyetlen nonek elne es minden mas not teljesen kizarna az eletebol es nyilvanosan is az akar elhizott vagy kinyult pulcsis asszonyt dicsoitene es tenyleg nem vagyna masra, de ez olyan ritka hogy mar kulon allatfaj.


Ps:Ezert nem felezgetek senkivel.


febr. 7. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Számomra (nő vagyok) az az ideális felállás, hogy felezgetünk, nagyjából (közös kasszába fix összeg, amúgy mindenkinek van sajátja is, házat is 50-50-ben veszünk stb). Mindketten dolgozunk, mindketten végezzük a házimunkákat, egyenlő arányban, a megbeszéltek szerint megosztva. Egyedül a gyerekvállalás elején más a helyzet, amikor otthon kellene maradnom, akkor elvárnám a felezést. Ha a párom keresne jelentősen kevesebbet, elvárnám, hogy ő maradjon otthon.


Nem baj, ha más másra vágyik, a háatartásbeliség is teljes értékű munka tud lenni, de én nem ilyen karrierre vágyom. Pl orvos se szeretnék lenni. A háztartásbeliség ugyanúgy egy út, ami nem az én utam.


Nem látom miért áldozok én többet, mint a párom.

febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Felezzük a költségeket, és a házi munkát is már èvtizedek óta, ez a normális. N
febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

Mondja már meg valaki, hogy hogy lehet egy többéves házasságban mindent felezni. Hó végén megnézitek, ki mit fizetett a kártyájáról, melyik költség kihez tartozik és utána valaki utal a másiknak, hogy egálban legyenek?? Egyszerűen nem tudom ezt elképzelni, hogy hogy működhet.


Nálunk van egy számla, érkezik rá a fizetés, mindenre jut, amire kell és ennyi. Kit érdekel, ki mennyit keres?! Ha valamelyik fél például két munka között van és nincs elég spórolt pénze, akkor tartozni fog a másiknak? Vagy éhenhal? Őrület, mik vannak.

febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem embere válogatja. Nálunk közös kassza van, és soha egyszer nem mondtam a férjem, hogy miért megyek fodrászhoz. Örülünk egymas sikereinek. Pl volt, hogy a bónusz9m 3 havi fizetés volt. De ő is volt két havi jutalmat kapott. Sosem mondtuk azt enyém. Mindig a miénk. A házimunkát az csinálja aki épp tudja. Van hogy ő, van hogy én, van, hogy közösen. Egy 4 hónaposunk van és a gyereknevelésbe is kiveszi a részét.

Vannak ilyen férfiak akiket leírsz, de nem mindegyik ilyen.

febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

Pont ezért mondják itt is sokan, hogy olyan párt kell keresni, akivel anyagilag kb azonos szinten vagytok.


(Amúgy én kajak azt hittem, gyakoris dolog, amit leírsz, mert engem ez a valóságban elkerül.)

febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A felezgetés csak addig működik, amíg nincs gyerek. Utána nem. Utána a nő hátrányosabb helyzetbe kerül, mert kiesik a karrierje a szülés, gyes miatt, és addig is általában neki, amíg nem lesz nagyobb a gyerek. (óvodába vivés-hozás, beteg a gyerek...)

Biztos, hogy nem szülnék házasságon kívúl és nem felezgetnék gyerek mellett.

febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!