Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmet zavarja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NeugasShaman kérdése:

Barátnőmet zavarja, hogy magányos vagyok. Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos egy nagyon-nagyon rossz helyzetben vagyok jelenleg. 27 éves férfi létemre otthon ülök és az elmúlt fél órában többször elbőgtem magam emiatt, nem tudok másra gondolni.


Az elmúlt időszakban elég rossz viszonyom lett a családommal, tesókkal. Emellett pedig a barátaimmal kissé sekélyesedik a kapcsolat. Ez ilyen elmúlt 3-4 hónap.


Ettől az a helyzet állt elő, hogy az időm döntő többségét home office-ban munkával, vagy délután tanulással, magam továbbképzésével töltöm. Nyilván nem az van, hogy soha a büdös életben nem találkozok haverokkal, de ilyen havonta 1x van valami megmozdulás.


Engem ez meglehetősen zavarni kezdett, igazából már 4-5 hete pszichológushoz járok ezzel a magány témával és néha tényleg nagyon durván lehangol, amivel szerencsétlen barátnőmet terhel(t)em.


Két éve vagyunk együtt.

Megfigyeltem hogy 1-2 hete kicsit távolinak érzem, nem annyira figyel rám, meg nem annyira puszilgat/szeretget stb.


A múltkor volt egy beszélgetésünk ahol megfogalmazta, hogy ő nem tudja eldönteni hogy nekem tényleg csak ekkora balszerencsém van, hogy ilyen béna haverjaim vannak hogy nem tartják a kapcsolatot, vagy valami más és akkor az vajon mi lehet.


Simán ki lehet hallani ebből, hogy ő nem tartja valami vonzó dolognak ezt, hogy nincs egy rendes baráti légkör az életemben, illetve ezt mondta is hogy őt kicsit stresszeli hogy én mindig tőle várom a híreket / sztorikat, hogy az ő barátaival mi a helyzet.


Ezt a szitut tovább nehezíti nekem az, hogy új munkahelye van és nagyon jófejek az új kollégák, totál egy hullámhosszon vannak és emiatt többször van csapatépítő iszogatás meg ilyesmi.


A barátnőm egy elképesztő nőszemély, hihetetlenül szeretem és meg vagyok győződve róla, hogy életem szerelme, remélem hogy egyszer a feleségemnek tudhatom. Ha szakítana velem, én nem tudom mit csinálnék magammal, egyszerűen kettétörnék mint egy szalmaszál.


Sajnos engem a múltban már csaltak meg, nagyon-nagyon csúnya módon, ami miatt kialakult egy kisebb problémám, amit annyira igazságtalan dolog ráhúzni szegényre, igyekszem ezen túltenni magam, erről is beszélünk a pszichológussal de egyszerűen NEM BÍROM lerázni ezeket a gondolatokat.


Sokszor eszembe jut, hogy vajon mit csinálhatnak a kollégákkal éppen.. pedig még képeket is küld, hogy 6-7 emberrel együtt vannak bowlingozni, nem egy csávóval van épp egy forró randin. Ilyenkor mindig nagyon hülyén érzem magam, hogy "na, te paraszt megérte féltékenykedni", hiszen látszik hogy semmi aggasztó nem történik. Ráadásul nem is iszik annyit, hogy lerészegedjen.. (mint mondtam, nagyon szeretem.)


Azon is gondolkoztam, hogy ez alapvetően egy gyengeség és lehet, hogy jót tenne, ha "emlékeztetném hogy férfias vagyok" valamilyen módon, így elkezdtem edzeni járni (régen nagyon izmos voltam, mostanra kicsit összeestem) és nem fogom abbahagyni egyhamar. Illetve én alapvetően egy nagyon érzelmes ember vagyok vele, de másokkal meg faarcú.. nem tudom eldönteni azt sem, vajon veszélyeztetem-e ezt a "férfi" image-emet azzal, hogy folyton ilyen komolyan beszélgetni akarok erről.


Végső gondolatként pedig idebiggyesztem azt is, hogy igen, a haverokkal mindenképpen megpróbálom kicsit szorosabbra fűzni a dolgot. Már be van szervezve egy találka pár emberrel ahol el fogom mondani nekik hogy mit érzek ezzel az egésszel kapcsolatban és hogy nekem több interakcióra van szükségem.. talán ez lenne a helyzet "egészséges" megoldása.


Ti mit javasolnátok?

1.Hagyjak neki kis teret lélegezni és távolítsam magam el tőle egy picit (ami konkrétan fizikai fájdalom nekem, mert senki másom sincs), vagy

2. mondjam el neki őszintén hogy egy kicsit bánt ez az egész, ezzel megkockáztatva hogy méginkább azt érzi, rányomulok a túltengő érzelmeimmel?


Tényleg rettenetesen rossz a lelki állapotom manapság..



febr. 8. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem, hogy miért a haverjaid után ácsingózol, ahelyett, hogy feleségül vennéd azt akit szeretsz, és vele élnél normális családi életet. Akkor nem lennél magányos.
febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így, ami benned van a félelmeidet, kétségeidet, a magányodat nyugodtan elmondhatod a barátnődnek. Persze nem azt mondom, hogy picsogj neki egy éjszakán át, hanem tényszerűen közöld vele, hogy most egy nehéz időszakban vagy, rossz a mentális állapotod, sajnálod, ha ő ezt teherként éli meg, de már dolgozol rajta, hogy kijöjj ebből a helyzetből. Max még megkérdezném a végén, hogy mit gondol, ki akar-e tartani a kapcsolat mellett ebben a helyzetben. Mert aki csak akkor van veled, amíg minden happy, de az első zökkenőnél kiszáll, az nem az igazi társad, csak egy potyautas.
febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a férfi image lesz a veszted. Felejtsd el. Nem is van következetes, mert az bántja a "férfi image"-edet, hogy beszélgetni akarsz, de az nem, hogy folyton bőgsz?
febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
Miért van lepontozva az, hogy vegye feleségül a barátnőjét? 27 évesen mire vár? Majd feleségül veszi más, és akkor lehet picsogni a magány miatt.
febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi nem fog változni attól, hogy gyűrűt húz az ujjára. Ugyanezek lesznek a hétköznapok. Nem oldja meg a kérdező problémáját.
febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Adj neki teret mert elfogod uldozni.
febr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne stresszelj ra ennyire,amugy a baratnodet sem ertem.Ha mar ket eve egyutt vagytok es neked ez a helyzet fel eve allt elo,akkor tudja,hogy nem volt allando.

Amugy az en barataim is lemorzsolodtak,pedig regebb minden hetvegen kiultunk,programokat szerveztunk en sem ertettem,hogy miert tortent,de elfogadtam.A legjobb baratnommel egy heten haromszor,negyszer is talalkoztunk.Az en paromnak viszont olyan barati tarsasaga van,hogy szinte mindennap tudnanak talalkozni,en is vagyom erre,foleg,hogy regebb ilyen mozgalmasabb eletem volt. De o hiv ,pl szerintem egy bowlingozasba te is belefertel volna vagy egy egy iszogatasba is.

febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akik komolyak erettek egy kapcdolathoz azok akkor is ott vannak ha eppen mentalisan beteg a tarsuk..
febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Lelkileg lefelé ágon vagy. Ha így folytatod (otthon örökös szomorúságodban éltek) el fog hagyni a bnőd, nem ma, lehet fél év múlva. Állj fel, menj intézni ezt azt, pörgesd fel az életed, de ne a haverjaiddal, hanem a bnőddel.

Minden férfiben a legerotikusabb a sikere. (Érthető ugye?).

febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
Én írtam, hogy vedd feleségül, mert az egész úgy hangzik, mintha nem élnétek még együtt. Ha együtt éltek, akkor meg hogy lehetsz magányos? Az életed szerelmével magányos vagy? Hiányoznak a haverok? A szerelmed mellett? Ezt én nem tudom összerakni.
febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!